عضو هیأت مدیره دانشگاه الزهرا: پیمان‌های پولی، آثار منفی تحریم بر بانک‌ها را کاهش می‌دهد

دلار

عباسی در گفتگو با «نسیم» افزود: پیمان پولی دوجانبه تقاضای ما به دلار را کاهش می‌دهد و می‌توان مقداری از مطالبات پولی خود را از طریق شرکت‌ها و بانک‌های آن کشور انجام بدهیم

ابراهیم عباسی در گفتگو با «نسیم» افزود: هر اندازه ایران بتواند یک اتحادیه را ایجاد و مجموعه‌ای از کشورهای اسلامی، آسیایی، اروپایی و آمریکای لاتین را در آن بگنجاند که بتوانند تجارتی را با پول ملی خود انجام دهند و تجار برای خرید کالاها موردنظر خود با مشکل روبه رو نشوند ،می‌تواند با کمک پیمان پولی دوجانبه و یا چند جانبه آثار منفی تحریم بر بانک‌ها را کاهش دهد.

وی اظهار کرد: پیمان های پولی بین ایران و کشوری دیگر زمانی مفید است که بتوان تمامی اجناس تجاری را از کشور طرف پیمان تهیه کرد، البته آن کشور باید تولیدکننده باشد و یا به نوعی محدودیت در نوع کالاهای موردنیاز ما را نداشته باشد.

عضو هیأت مدیره دانشگاه الزهرا ادامه داد: کشور طرف پیمان به اندازه‌ای اقتصاد قوی داشته باشد که از بستن پیمان با ما مورد تحریم جامعه بین‌الملل قرار نگیرد و هر اندازه سایز اقتصاد آن بزرگ باشد کمک بیشتری خواهد کرد.

وی تشریح کرد: پیمان پولی دوجانبه حسنی که دارد تقاضای ما به دلار را کاهش می‌دهد و می‌توان مقداری از مطالبات پولی خود را از طریق شرکت‌ها و بانک‌های آن کشور انجام بدهیم و اگر اتفاقی هم بیفتتد، بانک‌های داخلی دچار مشکل نمی‌شوند.

عباسی تبیین‌کرد: باید با کشوری پیمان دوجانبه پولی ببندیم که اگر نقل و انتقال ارزی از طریق بانک آن کشور صورت گرفت دچار مشکل نشویم.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین