بازگشت چمران، ابقای طلایی و خداحافظی مسجدجامعی از ریاست شورا

طلایی، چمران، مسجدجامعی

گزارش «نسیم» از انتخابات هیات‌رئیسه شورای شهر در سال دوم شورای چهارم/ مهدی چمران ۱۸ رای و مسجدجامعی ۱۳ رای/ طلایی و تقی‌پور در سمت‌های خود ابقا شدند/ قناعتی و راستگو نیز به عنوان منشی‌ انتخاب شدند

به گزارش خبرنگار «نسیم»، انتخابات سال دوم چهارمین دوره شورای شهر تهران پس از فراز و فرودها و حواشی‌های آن امروز برگزار شد.

نشست امروز شورای شهر در ابتدا قرار بود از ساعت 8 تا 10 صبح و به منظور هماهنگی‌های اعضای شورا به صورت غیرعلنی برگزار شود اما بدلیل فوت مادر ابوالفضل قناعتی و تصادف نابه‌هنگام علی صابری و غیبت تعدادی از اعضا این نشست با تقریبا یک ساعت تاخیر و به صورت علنی برگزار شد.

پس از گذشت حدود سه ساعت از برگزاری جلسه شورای شهر و تکمیل شدن اعضای شورا، برگه زردرنگ با امضای الهه راستگو و هادی ساعی به منظور انجام انتخابات میان اعضای شورا توزیع شد.

همچنین دنیامالی، رضازاده و تقی‌پور به عنوان ناظرین انتخابات انتخاب شدند.

در ابتدا انتخابات رئیس شورای شهر انجام شد که طی آن مهدی چمران با کسب 18 رای از مجموع 31 رای به عنوان رئیس سال دوم دوره چهارم شورای شهر تهران به مدت یک سال انتخاب شد، رقیب دیگر چمران مسجدجامعی نیز تنها 13 رای آورد.

پس از انتخاب رئیس شورای شهر رقابت برای نشستن بر کرسی نایب‌رئیسی میان مرتضی طلایی و احمد حکیمی‌پور قوت گرفت اما هر یک با کسب 15 رای و یک رای سفید این رقابت را در دور اول رای‌گیری بی‌نتیجه گذاشتند. در دور دوم انتخابات نایب‌رئیسی طلایی با کسب 17 رای در جایگاه خود ابقا شد. حکیمی‌پور نیز 14 رای آورد.

انتخابات منشی‌های شورای شهر نیز میان قناعتی، راستگو، ساعی، جدیدی و تندگویان برگزار شد که طی آن قناعتی 18 رای، راستگو و تندگویان هریک 15 رای، ساعی پنج و جدیدی سه رای آوردند.

این بار نیز تساوی آرای راستگو و تندگویان انتخابات در این مرحله را به دور دوم کشاند که در پایان راستگو با 16 رای از تندگویان پیشی گرفت و علاوه بر قناعتی به عنوان منشی دیگر شورا انتخاب شد.

انتخاب سخنگوی شورای شهر آخرین مرحله از انتخابات هیات‌رئیسه شورای شهر بود که امروز انجام شد و در جریان آن تقی‌پور و دوستی به عنوان کاندیدای سخنگویی اعلام آمادگی کردند و در نهایت تقی‌پور با کسب 16 رای به عنوان سخنگوی سال دوم از دوره چهارم شورای شهر تهران ابقا شد.

کلمه های کلیدی

اخبار مرتبط

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین