نوزدهمین همایش دوسالانه فرماندهان نیروی دریایی سپاه در مشهد برگزار شد

اجلاس فرماندهان نیروی دریایی سپاه

بررسی نقش نیروی دریایی سپاه در توان و قدرت بازدارندگی و ارزیابی راهکارهای عملی برای تثبیت و تقویت این نقش در سطح منطقه‌ای، از جمله محورهایی بود که در این همایش به آن پرداخته شد

به گزارش «نسیم»  نوزدهمین همایش دوسالانه فرماندهان و مدیران نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جوار بارگاه ملکوتی هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) در مشهد مقدس برگزار شد.

ارزیابی عملکرد، بررسی شیوه ها و تکنیک ها، روزآمد کردن تاکتیک ها در حوزه های گوناگون عملکردی نیروی دریایی سپاه، ساختار سازی ، نظام مند کردن عملکرد در سطوح و مقیاس مختلف برای تثبیت و تقویت روند دفاعی در حوزه های مأموریتی، بررسی جایگاه تربیت و تعالی معنوی و برنامه های مرتبط با آن به عنوان یک اصل محوری در نهاد مقدس سپاه، بررسی نقش نیروی دریایی سپاه در توان و قدرت بازدارندگی و ارزیابی راهکارهای عملی برای تثبیت و تقویت این نقش در سطح منطقه ای از جمله محورهایی بود که در این همایش به آن پرداخته شد .

همچنین در مدت برگزاری این همایش تحلیل مؤلفه های قدرت و نقش هر یک از این مؤلفه ها در صحنه های عینی و میدان های عملیاتی ملموس و پیش بینی شده، تمرکز بر اولویت ها، گسترش ابعاد گوناگون اشراف اطلاعاتی و طبقه بندی واستخراج نتایج لازم از این اطلاعات، توانمندسازی مدیریت و فرماندهی با ارتقای قدرت بازی خوانی و درک معنا و مفهوم هر یک از تحرکات دشمن،توجه به عوامل ارتقای قدرت تحلیل و پیش بینی در حوزه مأموریتی با محوریت استراتژی دریایی سپاه، توجه به راههای گسترش، تحکیم، تثبیت و عمق بخشی به مؤلفه هایی همچون صلابت، ایمان، معنویت، قاطعیت و شدت در برابر دشمنان و رحمت، رأفت و مودت در بین دوستان، همرزمان و همسنگران نیز مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت.

در این همایش جمعی از فرماندهان ، مسئولین ، اساتید اخلاق و فرماندهان و مدیران نیروی دریایی سپاه به سخنرانی در حوزه های نظامی، امنیتی، تربیت و تعالی، فرهنگی و خدماتی پرداختند.

تجلیل از خانواده سرداران شهید نیروی دریایی سپاه از دیگر بخش های این همایش بود که به نمایندگی از خانواده سرداران شهید از برادر شهید مهدوی- سردار سربلند نیروی دریایی سپاه- تجلیل و تقدیر شد.

زیارت بارگاه ملکوتی حضرت ثامن الحجج (ع)، مهمترین برنامه معنوی فرماندهان نیروی دریایی سپاه در مشهد مقدس بود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین