سعید تشکری: هفت سال، صرف نگارش "مفتون و فیروزه" کردم

 سعید تشکر، نویسنده کتاب مفتون و فیروزه

این نویسنده در مراسم رونمایی از کتابش، اظهار داشت: این کتاب، داستان زندگی مردمی است که با اعتبار و اعتنا به جامعیت مذهبی و ملی خودشان کوشیدند

به گزارش خبرنگار «نسیم»، حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد در مراسم رونمایی از کتاب "مفتون و فیروزه" اظهار داشت: متاسفانه یک جریان خزنده ای در حال تلاش است که با تاریخ نویسی سعی دارد کنار امام خمینی(ره)، شریک دیگری برای ایشان درست کند و می گویند که انقلاب تنها دست پخت امام نبود.

وی افزود: نهضت امام راحل(ره) محور اصلی انقلاب بوده، عوامل دیگر نیز متاثر یا زاییده آن بوده اما هیچ کدام متناسب با جایگاه و شخصیت امام نبود.

انتظامی اظهار داشت: نهضت اسلامی در مشهد سه پایه و شخصیت داشت یکی شهید هاشمی نژاد، دیگری آیت الله واعظ طبسی و سومین نفر هم رهبر معظم انقلاب که این سه نفر هر سه دوست بودند و برنامه های انقلابی مشهد را طراحی می کردند.

معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد بیان داشت: این کتاب مستقیم به شخصیت رهبری معظم انقلاب اشاره نمی کند، و بیشتر به تبعید ایشان اشاره دارد دلیلش هم به خاطر این است که خواننده احساس نکند این یک رمان فرمایشی است.

 

سعید تشکری، نویسنده این کتاب نیز اظهار داشت: هنرمندان مشهد همیشه غریب هستند، خوشحالم که این کتاب در تهران رونمایی می شود.

وی بیان داشت: نوشتن این کتاب، هفت سال زمان برده است. "مفتون و فیروزه" از مردمی حرف میزند که فرهنگ، مذهب، اخلاق و هنر دارند.

تشکری، اظهار داشت: این کتاب، داستان زندگی مردمی است که با اعتبار و اعتنا به جامعیت مذهبی و ملی خودشان کوشیدند. از مردمی صحبت می کند که خیلی از آنها زنده اند و امیدوارم که با این اثر زنده بمانند.

نویسنده "مفتون و فیروزه" در انتها گفت: به خاطر بیماری "ام اس" کسی از من سراغ نمی گرفت اما خبرنگاران دردمندی پیدا شدند و سراغ من آمدند و این برنامه را برگزار کردند که از آنها تشکر می کنم.

 

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟
پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟
داستان عجیب از زندگانی شهید مدافع حرم
فیلم: از خالکوبی و قلیان تا شهادت
اهدای عواید حاصل از فروش بلیت و محصولات فرهنگی به هموطنان سیل‌زده
جشنواره جهانی فیلم فجر «سفیر مهربانی» هلال احمر شد
دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو خبر داد
حضور مهمانان خارجی