سرلشکر جعفری: ایران از تهدیدات نظامی و امنیتی دشمنان عبور کرده است

سرلشکر جعفری

فرمانده کل سپاه در جمع یادگاران دفاع مقدس در ایلام تاکید کرد: توان امروز ایران از حیث مادی بیش از ۱۰ برابر دوران دفاع مقدس است/ به برکت جمهوری اسلامی، مردم سوریه و عراق به خوبی راه مقابله با دشمنان را آموخته‌اند

به گزارش «نسیم» به نقل از سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز در جمع یادگاران ارزشمند دوران دفاع مقدس در ایلام اظهار داشت: همیشه باید سعی شود در خطوط اول مسیر و جبهه حضور داشته باشیم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: البته منظور از خط اول و خط شکنی این نیست که تصور کنیم جنگ فیزیکی در پیش است یا باید به جبهه‌های عراق و سوریه و ... اعزام شویم، بلکه باید در خط اول انقلاب اسلامی قرار داشته باشیم و این وظیفه سنگین بسیج و سپاه است.

وی ادامه داد: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی و جنگ هشت ساله مردم سوریه و مردم عراق به خوبی راه مقابله با دشمنان را آموخته‌اند و این کار بسیار بزرگی بود.

سرلشکر جعفری اضافه کرد: در دوره‌ای آمریکایی‌ها وارد عراق شدند و با سقوط حاکم وقت سعی در تصرف حاکمیت آن کشور داشتند اما در عمل نتیجه دیگری حاصل شد. در حال حاضر یک نظام مسلمان شیعی در کشور عراق حاکم شده است که سیاست‌های‌ آن همسو و هم‌جهت با ایران اسلامی است.

وی تصریح کرد: مردم عراق اکثریت شیعه بوده اما هیچگاه در طول تاریخ عراق به جز 5 سال حکومت حضرت علی (ع) حاکمیت در کشور عراق شیعی نبوده است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز به برکت نظام و انقلاب اسلامی و اتفاقات روی داده، در عراق شیعه حاکمیت می‌کند و آمریکایی‌ها این موضوع را تحمل نکرده و با مزاحمت‌هایی مانند داعش در صدد تضعیف حکومت شیعی در عراق هستند.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها وقتی که می‌بیینند در عراق نمی‌توانند دوام بیاورند و مقاومت مردم عراق را می‌بینند همواره درصدد توطئه علیه این ملت هستند و می‌خواهند از مردم عراق انتقام بگیرد.

سرلشکر جعفری اضافه کرد: این موضوعات تهدیدات جدیدی است که در منطقه در حال شکل گرفتن است و خوشبختانه آمادگی لازم برای مقابله با این نوع تهدیدات که از نوع امنیتی و نظامی است وجود دارد.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: به برکت دوران دفاع مقدس و ایستادگی ملت ایران و خون شهداء آمادگی خوبی نه تنها در ایران اسلامی بلکه در منطقه در مقابل این نوع تهدیدات وجود دارد.

* ایران از تهدیدات نظامی و امنیتی دشمنان عبور کرده است

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در دو مقطع یکی سال 87 و سال 88 دو تهدید امنیتی با بستر سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به وجود آمد که هر کدام از این تهدیدات کشور و نظامی را به راحتی به زمین می‌زد اما هرچه تلاش کردند نتوانستند خدشه‌ای به نظام وارد کنند و در این قضیه همه دشمنان و در راس آن آمریکایی‌ها قرار داشتند.

*مردم بصیر پشت سر ولایت فتنه 88 را کور کردند

وی ادامه داد: مردم بصیر و ولایی ایران اسلامی در مقابل این توطئه‌ها پشت سر ولایت ایستادند و با قیام 9 دی چشم فتنه را کور کردند و این مسائل دارای پیام‌های مهم و بزرگی است که باید دنیا و دشمنان و مخالفان داخلی ایران اسلامی آن را دریافت کنند.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: بزرگ‌ترین پیام و دستاورد رویدادهای گذشته این است که دیگر کسی توان تهدید نظامی کشورمان را نداشته و حتی آن را در سر نمی‌پروراند.

سرلشکر جعفری تصریح کرد: اقدامات و تسلیحات بازدارنده ملت ایران که قابل مقایسه با توانمندی‌های مادی اواخر دوران دفاع مقدس نیست کشور را در شرایط ویژه‌ای قرار داده است.

وی در پایان گفت: توان امروز ایران از حیث مادی بیشتر از 10 برابر دوران دفاع مقدس و حتی بیشتر از آن است و حضور مردم و پشتیبانی مردم و اعتقاد و عزم راسخ مردم در حمایت از نظام اسلامی روزبه روز روبه افزایش است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس