معاون وزیر ارشاد: در جشنواره امام رضا(ع)، توجه ویژه‌ای به دانش‌آموزان شده است

جشنواره امام رضا

علی‌اصغر کاراندیش مروستی گفت: ۱۲ میلیون دانش آموز در سن حساسی به سر می‌برند و با توجه به تاثیرپذیری عمیق فکری و عقیدتی توجه به این گروه در جشنواره امام رضا(ع) دارای اهمیت ویژه است

به گزارش«نسیم»، علی‌اصغر کاراندیش مروستی در نشست کمیته برنامه ریزی سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، با تاکید بر این که دوازدهمین دوره جشنواره امام رضا(ع) با برنامه ریزی و تلاش های مستمر،رضایتبخش و مناسب برگزار شد،گفت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنایت ویژه به جشنواره امام رضا(ع) دارند.

وی افزود: در جشنواره دوازدهم در بخش دانشگاهیان، امامزادگان، دیجیتال، کودک و نوجوان و... به مراتب موفقیت های بزرگی دیده شد و امید است با رفع کمبود ها در جشنواره سیزدهم شاهد اقدامات چشمگیرتر و جدی تر در حوزه فرهنگ باشیم.

کاراندیش مروستی با اشاره به ضرورت آسیب شناسی برنامه های جشنواره،اظهار داشت: همزمان با بررسی نقاط مثبت دوره های گذشته جشنواره امام رضا(ع)، باید نقاط ضعف آن نیز مورد نقد و تحلیل قرار گیرد.

رئیس کمیته برنامه ریزی جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با بیان این که منویات مقام معظم رهبری سرلوحه فعالیت های این جشنواره است، یادآور شد: توجه به نیازها و خلاهای روز جامعه باید مورد توجه ویژه دست اندرکاران جشنواره امام رضا(ع) باشد که بدین منظور افرادی آگاه و فرهیخته و متفکر باید نیاز سنجی کرده و این ایده ها را در اختیار جشنواره قرار دهند که در حال حاضر موضوعاتی هم چون سبک زندگی،اقتصاد مقاومتی،اقتصاد فرهنگ،وجدان کاری،صرفه جویی در مصرف آب از جمله نیازهای روز جامعه است.

وی با اشاره به این که انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود و فرهنگ زیربنا و زیر ساخت بخش ها و عرصه های دیگر است،افزود:کار فرهنگی، زمان‌بر است و در چند ماه محقق نمی‌شود.ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایرانی و اسلامی رسالت همه ماست و اگر در این حوزه اقدامات تاثیرگذاری انجام ندهیم نمی توانیم از سایر حوزه ها انتظار تحول و کار مطلوب داشته باشیم و ایجاد دغدغه در آدم ها خودش نوعی فرهنگ سازی است.

وی با بیان این که فعالیت بنیاد بین المللی امام رضا(ع) تنها در حوزه فرهنگ رضوی نیست و بلکه فرهنگ رضوی بخشی از فرهنگ اسلامی ماست،گفت: فرهنگ اسلامی و اهل بیت بطور کلی مورد توجه این بنیاد است و در راستای تعمیق فرهنگ دینی می کوشد.

رئیس شورای مشورتی جشنواره امام رضا(ع) خواستار مستند سازی دقیق تجربیات کسب شده در این جشنواره شد و افزود: هم از بعد مادی و هم معنوی ما به این مستند سازی نیازمندیم تا تجربه های گرانسنگ کسب شده در اختیار دیگران نیز قرار گیرد.

وی با اشاره به این که راه اندازی کاروان رضوی قم تا مشهد  به شرط برنامه ریزی دقیق و درست و استفاده از ظرفیت رسانه ملی در پوشش این برنامه می تواند تاثیر گذار باشد،افزود: اگر این کاروان با حضور اصحاب فرهنگ و هنر  و همراهی مسئولان ارشد شهرهای طول مسیر راه اندازی شود و صدا و سیما هم پوشش رسانه ای مناسب داشته باشد،این برنامه مخاطبان فراوانی خواهد داشت.

تشکیل کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی،توجه به دیدگاههای جامعه شناسی در برنامه های جشنواره،حرکت در راستای تقریب مذاهب اسلامی، چرخشی بودن برخی برنامه های موضوعی در برخی استان ها و... از دیگر نکاتی بود که معاون وزیر ارشاد در این نشست برآنها تاکید کرد.


هم چنین سیدجواد جعفری دبیر جشنواره بین المللی امام رضا(ع)در این نشست، با بیان این که 11 محور عمومی و 15 محور اختصاصی در 6 کارگروه کمیته برنامه ریزی سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت، گفت: بیش از 114 مصوبه در محورهای عمومی و 150مصوبه در بخش های تخصصی در این نشست به تصویب رسید.

 وی افزود:تلاش‌ می کنیم دوره سیزدهم جشنواره نسبت به دوره دوازدهم از ویژگی‌های مطلوب تری برخوردار باشد و جشنواره از لحاظ کیفی و کمی ارتقا پیدا کند.

 مدیر عامل بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع)تصریح کرد: دبیرخانه جشنواره امام رضا(ع) در بخش دانشگاهیان به‌زودی در وزارت علوم تأسیس می‌شود و جهت تعامل با وزارت آموزش و پرورش نیز برنامه های جامع وکاملی داریم.

سید جواد جعفری ادامه داد: طی مذاکراتی که با معاون وزیر علوم داشتیم دانشگاه‌های بیشتری وارد جشنواره می شوند و دبیرخانه جشنواره نیز در وزارت علوم تأسیس می شود و مقطع تحصیلی دانشجویی بیشتر از قبل در جشنواره فعالیت خواهد داشت و هدف ما این است که آموزش و پرورش را  نیز به صورت جدی وارد این جشنواره کنیم.

دبیر جشنواره امام رضا(ع) با تقدیر از تلاش همه دست اندرکاران برنامه های موضوعی این جشنواره در استان های کشور،گفت: با تلاش جمعی و گروهی، همه ما در ساحت مقدس فرهنگ رضوی گام بر می داریم و امید داریم این تلاش ها مورد قبول حضرت رضا(ع) قرار گیرد.

یادآوری می شود؛ در نشست کمیته برنامه ریزی سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، روسای 6 کارگروه تخصصی این جشنواره، مصوبات نشست های  عمومی و تخصصی که روز گذشته در دو نوبت صبح و عصر برگزار شد را قرائت کردند.

هم چنین بیانیه کمیته برنامه ریزی سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) قرائت شد.

رونمایی از آثار مکتوب و نرم افزاری برنامه های موضوعی و تقدیر از مسئولان نمایندگی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در استان های کشور از دیگر برنامه های این مراسم بود.
 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟
پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟
داستان عجیب از زندگانی شهید مدافع حرم
فیلم: از خالکوبی و قلیان تا شهادت
اهدای عواید حاصل از فروش بلیت و محصولات فرهنگی به هموطنان سیل‌زده
جشنواره جهانی فیلم فجر «سفیر مهربانی» هلال احمر شد
دبیر چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو خبر داد
حضور مهمانان خارجی در جشنواره بین‌المللی رادیو و اجلاس جهانی صدا
۱۹ فروردین و حکاکی انگشتر؛
خرافه یا واقعیت؟ شرف الشمس چیست؟
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با فارس:
مابه‌التفاوت هزینه سفر به عتبات به زائران بازگردانده می‌شود
شایعه است! / هرچه وزارت اطلاعات بگوید قبول دارم
توضیح ضرغامی درباره خروج آرشیو صداوسیما در دوران ریاستش
تحلیلی بر مهمترین نقاط قوت و ضعف سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر
صعود جوانان، سقوط پیشکسوت‌ها!
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین