کمپین "۵۰ گرم" با هدف کاهش تولید زباله آغاز می‌شود

انباشتن زباله‌ در مجاور رودخانه

مبدع کمپین ۵۰ گرم گفت: در این طرح به گوش جامعه می‌رسانیم که حرکت کوچک هر کدام از ما، چه تغییرات شگرفی در محیط زیست و جامعه خواهد داشت/ تنها با کاهش ۵۰ گرم از تولید زباله‌های هر فرد در کشور یک میلیون تن زباله کم می‌شود

سهیل اولادزاده در گفتگو با «نسیم»، اظهارداشت: درطرح ملی موسوم به "50 گرم"، تصمیم داریم تا با شیوه‌های به روز دنیا و با استفاده از تمام امکانات رسانه‌ای، برای پایان دادن به شیوه مصرف گرایی امروز تلاش کنیم.

 وی افزود: تیم 50 گرم، متشکل از دوستداران و فعالان محیط زیست، متخصصان گرافیست، فیلم و... است و تلاش دارد تا با تهیه فیلم‌های متعدد با کیفیت بسیار خوب، کلیپ‌های کوتاه حاوی پیام تغییر، ساخت اینفوگراف‌ها یا آموزش‌های تصویری، ساخت وب سایت کاملاً آموزشی 50 گرم و حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی مجازی و رسانه‌های دیداری و نوشتاری و شنیداری پیام و درخواست تغییر به نفع طبیعت را به گوش عموم جامعه برساند.

این فعال محیط زیست گفت: برای رسیدن به این هدف بر تمامی اقشار جامعه کار کارشناسی انجام گرفته است، و در این مسیر با کارشناسان، جامعه شناسان و اقتصادانان مشورت کرده‌ایم.

اولاد زاده اولین همایش بین المللی 50 گرم در مهرماه سال 94 با مشارکت دانشگاه امیرکبیر و سازمان محیط زیست و برنامه‌های آموزشی و فرهنگی برای دانشگاه‌ها، مدارس و کارمندان دولتی را از برنامه‌های این کمپین دانست.

وی ادامه داد: در حال حاضردو وب سایت طراحی کرده‌ایم که یکی از آنها مختص به اینفوگراف‌های آنلاین و یکپارچه آموزش مدیریت پسماند است که بدون هیچ کمک مالی از سوی سازمان‌های مربوط در روزهای آینده رونمایی خواهد شد و به رایگان برای آشنایی با فرهنگ مدیریت پسماند در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین