مراسم تجلیل از "صادرکنندگان نمونه فارس" برگزار شد

روز صادرات

معاون وزیر صنعت: در بخش تولید شاهد رشد ۹۵ درصدی بوده‌ایم/ کمبود نقدینگی مهمترین مشکل بخش تولید است/ استاندار فارس: به طور جدی از بخش خصوصی حمایت می‌کنیم

به گزارش خبرنگار «نسیم»، محسن صالح‌نیا، معاون وزیر صنعت در این مراسم گفت: طی هفت ماه اخیر 27 میلیارد تومان صادرات غیرنفتی داشته‌ایم که در مقایسه با وضعیت مشابه سال گذشته شاهد رشد 10 درصدی بوده‌ایم. در حال حاضر 7100 واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شدند که البته سه نشست با بانک‌ها برگزار شد و دستورات مختلفی در خصوص تسهیل امور داشته و به استان‌ها نیز ابلاغ شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال 1200 میلیارد تومان در بخش یارانه‌ها به بخش تولید اختصاص داده شده اما تاکنون رقمی در این خصوص پرداخت نشده است، بیان داشت: یکی از مهمترین مشکلات جامعه اقتصادی نقدینگی است وبرای بهبود وضعیت نقدینگی سالانه به 150 هزار میلیارد تومان نیاز داریم که تا پایان سال ممکن است به 90 هزار میلیارد تومان برسد که این نشان از فاصله داشتن ما با میزان لازم است.

سیدمحمد احمدی، استاندار فارس با بیان اینکه به صورت جدی از بخش خصوصی دفاع می‌کنیم، گفت: اداره کارخانجات و واحدهای تولیدی از توان دولت خارج است و اگر بخش خصوصی عهده‌دار چنین فعالیت‌ها نشود، حضور مدیران دولتی در عرصه های گوناگون، اتلاف وقت است. باید ضمن تسهیل مراحل اداری، موانع بخش‌های تولید و صادرات در گذشته بازخوانی شود تا مشکلات موجود شناسایی و از بین بروند.
 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند