معاون وزیر صنعت: واردات کالاهای مصرفی نداشته‌ایم

صادرات

صالح‌نیا از رشد ۷۰ درصدی در صنایع خودروسازی خبر داد و گفت: روند واردات افزایش داشته اما در خصوص تامین کالاهای مصرفی واردات نداشته‌ایم

به گزارش «نسیم»، صالح‌نیا امروز در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان فارس اظهار کرد: امروز در زمینه کسب و کار وضعیت به نسبت گذشته مطلوب‌تر شده است.

وی اضافه کرد: طی هفت ماه اخیر در مقایسه با وضعیت مشابه سال گذشته در بخش تولید شاهد رشد ۹۵ درصدی بوده‌ایم.

معاون وزیر صنعت اضافه کرد: طی هفت ماه اخیر ۲۷ میلیارد تومان صادرات غیر نفتی داشته‌ایم که در مقایسه با وضعیت مشابه سال گذشته شاهد رشد ۱۰ درصدی بوده‌ایم.

صالح‌نیا با بیان اینکه علی‌رغم رشد تولید همچنان مشکلات این بخش به قوت خود باقی است، اضافه کرد: بدهی‌های بانکی، پرداخت مالیات و عدم پرداخت حقوق کارکنان در زمان مناسب از جمله این مشکلات است.

وی با تاکید بر اینکه کمبود نقدینگی یکی از مهم‌ترین مشکلات جامعه اقتصادی امروز است، ادامه داد: برای بهبود وضعیت نقدینگی به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان نیاز داریم.

صالح‌نیا افزود: کاهش منابع صندوق مالی و ریالی یکی دیگر از آسیب‌های بخش اقتصادی کشور است.

وی با اعلام این خبر که روند واردات افزایش داشته اما در خصوص تامین کالاهای مصرفی واردات نداشته‌ایم، گفت: وضعیت صادرات در صورتی رونق می‌گیرد که تولیدات با کیفیت مطلوب و قیمت تمام شده مناسب به بازار عرضه شوند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اهمیت شعار سال در خصوص مهار تورم، تصریح کرد: باید بهره گیری از بازار داخلی و استفاده از ظرفیت‌های کشور در راستای دستیابی به اقتصاد مقاومتی مد نظر قرار گیرد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین