وزیر صنعت: سهم صنعت در تولید ناخالص ملی از ۲۰ درصد به ۲۵ درصد افزایش می‌یابد

محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت

نعمت‌زاده تاکید کرد: به‌جز برخی تجهیزات کنترلی صنعت آب و فاضلاب که وارد کشور می‌شود، مابقی تجهیزات در کشور به تولید داخل رسیده است

به‌گزارش «نسیم» از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه بازدید از دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران، در جمع خبرنگاران گفت: اغلب تجهیزات صنعت آب ازقبیل انواع لوله و اتصال‌ها در کشور تولید می‌شود.

وی با اشاره به لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب، آبیاری تحت فشار و کشاورزی مکانیزه را با توجه به محدودیت‌های آبی به نفع کشور دانست و گفت: بخش آب همواره در خدمت توسعه کشاورزی و صنعت قرار داشته است.

وی همچنین با اشاره به دستاوردهای ارایه‌شده در دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، اظهار داشت: ایران در صنعت آب به‌ویژه ساخت تجهیزات مربوط به این صنعت و مواد پلیمری پیشرفت‌های خوبی داشته و این نمایشگاه درمقایسه با دوره پیشین از نظر کمی و کیفی رشد قابل‌توجهی داشته است.

وی سهم صنعت در تولید ناخالص ملی را ۲۰ درصد عنوان کرد و گفت: ما در تلاش هستیم که سهم صنعت را در تولید ناخالص ملی تا چشم‌انداز ۱۴۰۴ به ۲۵ درصد افزایش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: دولت از صنایع حمایت‌های لازم را انجام می‌دهد و در جهت رفع موانع تولید برنامه‌ریزی‌های خوبی انجام داده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین