چمران: ارتباط خوبی با مجلس و دولت داریم

سخنرانی مهدی چمران در نخستین اجلاس مدیریت یکپارچه شهری و شوراها

رئیس سابق شورای عالی استان‌ها افزود: لایحه تغییر قانون شوراها که در حال بررسی در دولت است تا پایان سال تعیین تکلیف می‌شود/ شوراها بار عمده‌ای از دوش دولت برداشته‌اند، امیدواریم دولت نیز حقوق قانونی شوراها را به آنها بدهد

به گزارش خبرنگار «نسیم»، مهدی چمران در جلسه انتخابات هیات‌رئیسه شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه ارتباط با دولت وظیفه شورای عالی استان‌ها است افزود: ارتباط خوبی با مجلس و دولت داریم. برقراری ارتباط با دولت، شخص رئیس جمهور و معاونان وی وظیفه ما است.

رئیس سابق شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه هنوز به جایگاه اصلی شوراها نرسیده‌ام گفت: باید سعی کنیم به جایگاهی که امام راحل به آن اشاره کرده‌اند دست یابیم شورای عالی استان‌ها در سال‌های اخیر تلاش‌های بسیاری کرد و با دولت و مجلس ارتباط تنگاتنگی داشته است که نتیجه تعامل با مجلس قابل تامل است.

وی با اشاره به اینکه گاهی برخی از طرح‌هایی که به مجلس می‌فرستیم به دلیل مخالفت شورای نگهبان پس گرفته می‌شود گفت: لایحه تغییر قانون شوراها که در حال بررسی در دولت است تا پایان سال تعیین تکلیف می‌شود تلاش ما بر این است که با وجود همه مشکلات اقتصادی بیشترین اعتبارات را برای شوراهای فرادست جذب کنیم.

رئیس سابق شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه هم‌اکنون با دولت شخص رئیس جمهور و معاونین وی ارتباط خوبی داریم گفت: شوراها بار عمده‌ای از دوش دولت برداشته‌اند و امیدواریم دولت هم حقوق قانونی شوراها را به آنها بدهد با وجود تمام کاستی‌ها شوراها در سال‌های گذشته بسیار توانمند عمل کرده‌اند.

چمران در پایان گفت: به دلیل تعامل خوب با مجلس دعوتی از ریاست مجلس و اعضای مجلس داشته‌ایم که امیدواریم محقق شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین