قیمت نفت برنت دریای شمال به ۵۱ دلار نزدیک شد

نفت

امروز جمعه ۱۹ دیماه هر بشکه نفت خام نفت برنت دریای شمال با ۴ سنت افت ۵۰ دلار و۹۲ سنت و هر بشکه نفت خام آب شیرین وست تگزاس اینترمدیت نیز با یک ۱۶ سنت افزایش به قیمت ۴۸دلار و ۹۵ معامله شد

به گزارش نسیم»، با توجه به کاهش ذخایر نفت آمریکا، بهای نفت شاخص آمریکا (وست تگزاس اینترمیدییت) در پایان معاملات روز پنجشنبه اندکی افزایش یافت.

فیل فلین از کارشناسان گروه پرایس فیوچرز گروپ  گفت که  به نظر می آید تا زمانی که پویایی بازار یعنی میان عرضه و تقاضا به این شکل باشد، شکستن روند کنونی کاهش بهای نفت مشکل تر می شود.

ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به دوم ژانویه با کاهش سه میلیون و 100 هزار بشکه ای رو به رو و به کاهش یک میلیون و 800 هزار بشکه ای هفته قبل اضافه شد.

طلای سیاه در بازار های جهانی از اواسط ماه ژوئن تا کنون بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داده است. آمریکا بزرگترین مصرف کننده نفت خام در جهان است.

در همین حال، آخرین آمار ارایه شده در تارنمای اوپک، میانگین بهای نفت 12 کشور عضو این سازمان را 44 دلار و 85 سنت عنوان کرده است.

هر بشکه نفت، با مقیاس آمریکای شمالی، با 159 لیتر برابری می کند.

روز پنجشنبه هر یک هزار فوت مکعب گاز طبیعی در بازار نیویورک نیز به بهای 2 دلار و 92 سنت خریداری شد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین