وزیر کشور: عدم اشراف مدیران به چارچوب‌های قانونی، عامل اصلی تخلفات سهوی است

امین زاده رحمانی فضلی

معاون حقوقی رئیس‌جمهور و وزیر کشور در نشستی مشترک "جایگاه مدیران حقوقی در استان‌ها و تحکیم حقوق شهروندی" را مورد بررسی قرار دادند

به گزارش «نسیم» به نقل از گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، در دیدار دکتر الهام امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور با دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور "جایگاه مدیران حقوقی در استان ها و تحکیم حقوق شهروندی" بررسی شد.

در این نشست که در شامگاه آخرین روز از دی ماه در محل وزرارت کشور و با حضور مدیران دو دستگاه برگزار شد، گزارشی از مأموریت ها، اقدامات و برنامه های جاری معاونت حقوقی ارائه و انتظارات موجود در این عرصه از وزارت کشور و استانداران مطرح شد.

دکتر امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهور این دیدار ضمن ترسیم وضعیت حقوقی مدیریت در استان های مختلف کشور آخرین شرایط تدوین منشور حقوق شهروندی و فرآیند دنبال شده در این خصوص را تبیین نمود.

همچنین مدیرانی از معاونت حقوقی ریاست جمهوری وزارت کشور در خصوص موضوعات مورد توجه جلسه از جمله بنیه حقوقی مدیریت در استان ها و راهکارهای ارتقاء آن و همچنین اقدامات وزارت کشور در عرصه صیانت از حقوق شهروندی به تبادل نظر پرداختند.

دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در پایان این دیدار در سخنانی ضمن تشکر از اقدامات و تلاش های حوزه معاونت حقوقی ریاست جمهوری، عدم اشراف مدیران در دستگاه های مختلف به وظایف و چارچوب های قانونی مرتبط با حوزه های مأموریتی خود را عامل اصلی بروز تخلفات سهوی برشمرد و بر ضرورت همکاری هرچه بیشتر در جهت گسترش آموزش های حقوقی مدیران تاکید کرد.

وزیر کشور با اشاره به سوابق مفیدی که در این راستا در دیوان محاسبات کشور تجربه شده است بر مدل سازی تلاش هایی از این دست در جهت پیشگیری از بروز تخلفات و اجرای حداکثری قانون در بدنه دستگاه اجرائی کشور تصریح نمود.

رحمانی فضلی همچنین با اشاره به گزارش های مجموعه هایی مثل کمیته تطبیق مصوبات، دیوان عدالت اداری و همینطور آراء محاکم، کارنامه دولت تدبیر و امید در پایبندی به قانون را افتخار آمیز دانست اما در عین حال بر ضرورت به حداقلِ ممکن رساندن انحرافات قانونی تصریح کرد.

شایان ذکر است مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور، امیری قائم مقام و سخنگوی وزارت کشور، همتی مشاور ارشد وزیر کشور و سامانی رئیس مرکز مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی وزارت کشور از جمله مدیران وزارت کشور حاضر در این دیدار بودند.

وزیر کشور و معاون حقوقی رئیس جمهور در پایان این دیدار با حضور در جمع خبرنگاران به سؤالات خبرنگاران پاسخ گفتند.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین