رویترز: قیمت نفت به پایین ترین سطح در شش سال گذشته رسید

نفت

قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدییت آمریکا با ۱۹ سنت کاهش ۴۴ دلار و ۲۶ سنت و هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال نیز با سنت افزایش ۴۸ دلار و ۶۷ سنت معامله شد

به گزارش «نسیم»، قیمت نفت امروز پنج شنبه 9 بهمن ماه به کمترین سطح در شش سال گذشته رسید که این افت قیمت در واکنش به گزارش دولت آمریکا در ارتباط با افزایش سطح ذخیره سازی نفت در این کشور و بالا رفتن نگرانی ها از مازاد عرضه نفت در بازارها بود.

قیمت نفت خام وست تگزاس اینتر مدییت آمریکا 19 سنت کاهش 44 دلار و 26 سنت و هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال نیز با سنت افزایش 48 دلار و 67 سنت معامله شد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که سطح ذخیره سازی نفت خام این کشور در هفته گذشته ٩ میلیون بشکه افزایش یافت و به ٤٠٧ میلیون بشکه رسید که این بیشترین مقدار ذخیره سازی نفت آمریکا از سال ١٩٨٢ است.

تحقیقات رویترز حاکی از افزایش چهار میلیون بشکه ای سطح ذخیره سازیهای نفتی آمریکا تا پایان هفته منتهی به ٢٣ ژانویه (سوم بهمن ماه) است. این در حالی است که بر اساس برآوردهای موسسه نفت آمریکا این مقدار هفته گذشته ١٣ میلیون بشکه بوده است.

اختلاف قیمت دو شاخص نفت برنت و دبلیو تی آی در معاملات روز گذشته به چهار دلار، بیشترین مقدار خود در ماه گذشته است.

جان کیلدوف، از صندوق مالی انرژی اگین کپیتال در این ارتباط گفت: انجام فعالیتهای به روز رسانی در بیشتر پالایشگاههای آمریکا سبب افزایش مازاد عرضه نفت شده است و ممکن است فشار بیشتری به قیمتهای نفت وارد شود.

وی ادامه داد، تقاضا برای محصولات پالایشی تنها نقطه قوت بازارهاست اما برای غلبه بر میزان مازاد عرضه نفت خام کافی نیست.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین