معاون وزیر بهداشت: در مورد استفاده از جوهر قند در برخی از نانوایی‌ها بی‌ اطلاعم

دکتر علی اکبر سیاری معاون بهداشتی وزیر بهداشت

سیاری افزود: برای بهبود کیفیت نان باید روش‌های سنتی نان را به روش‌های پخت صنعتی و استفاده از حرارت غیر مستقیم تبدیل کنیم/ غنی‌سازی آرد با ویتامین D، سال ۹۴ آزمایشی اجرایی می‌شود

علی اکبر سیاری در گفتگو با «نسیم»، اظهارداشت: در روش‌های سنتی پخت نان حرارت مستقیم باعث سوخته شدن نان و ایجاد کربن می‌شود که این امر برای سلامتی بسیار مضرر است.

وی کاهش نمک در نان را یکی از مهم‌ترین برنامه در ارتقای کیفیت نان دانست و تصریح کرد: حداکثر نمک مورد نیاز در روز باید 5 گرم باشد که این میزان نمک تنها با خوردن نان تامین می‌شود لذا باید مصرف نمک در پخت نان را کاهش دهیم.

به گفته سیاری جوش شیرین در نان جذب کلسیم و روی را با مشکل مواجه می‌کند و باعث کمبود کلسیم و روی در بدن می‌شود. برنامه حذف جوش شیرین و جای گزین کردن خمیر سال‌ها پیش مورد توجه قرار گرفته که تاکنون بخشی از این برنامه انجام شده است.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت با اشاره به غنی سازی آرد با آهن را خاطرنشان کرد: غنی سازی آرد با ویتامین D در دست انجام است و سال آینده به صورت آزمایشی اجرایی می‌شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین