سفیر سوریه در ایران: دانشگاه‌های ترکیه و عربستان به تروریست‌های تکفیری تسهیلات می‌دهند

عدنان محمود

عدنان محمود افزود: دشمنان راه‌ها را برای دانشجویان سوریه و ایران در کشورهای غربی بسته‌اند اما دانشگاه‌های اروپایی، ترکیه و عربستان درهای خود را به روی وابستگان تروریست‌های تکفیری باز کرده‌اند

به گزارش خبرنگار «نسیم»، سفیر سوریه در ایران عدنان محمود در نشست با معاونین وزارت بهداشت اظهار داشت: همکاری ایران و سوریه و روابط راهبردی بین دو کشور از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی بوده و هیچ تفاوتی از نظر ارزش‌ها و آرمان‌ها بین دو کشور نمی‌بینیم.

وی افزود: در راستای رهنمودهای رهبری و رئیس جمهور ایران طی ایران کمک‌های بزرگی در زمینه تأمین نیازهای اساسی، دارویی، و فراورده‌های نفتی در سوریه داشته است و امیدواریم روابط راهبردی دو کشور در حوزه پزشکی و آموزش عالی نیز افزایش یابد.

وی تأکید کرد: دشمنان سوریه و ایران تمامی راه‌ها را به سوی دانشجویان برای تحصیل در کشورهای غربی بسته‌اند و این در حالی است که دانشگاه‌های کشورهای اروپایی، ترکیه و عربستان درهای خود را به روی وابستگان گروه‌های تروریستی تکفیری باز کرده‌اند و امتیازات و تسهیلاتی را برای این افراد قائل شده‌اند.

سفیر سوریه در ایران تأکید کرد: باید علاوه بر همکاری دو کشور در زمینه‌های سیاسی و نظامی باید در زمینه علمی و فناوری نیز روابط دو کشور افزایش یابد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین