کوثری: رزمایش "پیامبر اعظم۹" قدرت بازدارندگی ایران را به کشورهای مرتجع منطقه نشان داد

کوثری

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با «نسیم» گفت: دانش جوانان ایرانی در حوزه امنیتی دفاعی سبب شگفتی دنیا شده است/ رزمایش اخیر ثابت کرد دوران یکه‎تازی چند کشور اروپائی تمام شده است

محمد اسماعلیل کوثری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‎خارجی مجلس در گفتگو با«نسیم» توانمندی جوانان ایرانی در حوزه امنیتی دفاعی را موجب شگفتی نظامی‌ها و سیاست‌مداران دنیا در آینده دانست و بر طبق این گفته اش، متذکر شد: بنابراین آن دسته از مسئولین

داخلی که نگاهشان به بیرون از مرزها معطوف شده توجه کنند وقتی جوانان ما قادرند در بحث دفاعی و نظامی به فناوری‎های پیشرفته دست پیدا کنند دیگر دست‎یابی به فناوری‎های پیش پا افتاده‎ای همچون صنعت خودرو و امثالهم کاری برایشان ندارد.

وی در همین رابطه به رانت‌خواری‌های موجود در بخشی از صنایع تولیدی ایران اشاره کرد و گفت: با کار خالصانه و صادقانه می‎توان در سایر بخش‎ها نیز به نتیجه مطلوب رسید.

این نماینده مردم تهران در مجلس همچنین اذعان داشت:"رزمایش پیامبر اعظم ۹" دربرگیرنده پیام دوستی ایران به کشورهای همسایه‎اش است.

وی با بیان اینکه رزمایش مذکور پیامی هم برای آمریکائی‎ها و جیره‎خواران و دوستانش در منطقه از جمله رژیم صهیونیستی دارد، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران با برپائی مانور پیامبر اعظم 9 به آمریکائی‎ها و اروپائیهای همسوی وی نشان داد که دیگر دوران یکه تازی چند کشور خاص در جهان گذشته است.

کوثری خاطرنشان کرد: در حال حاضر ایران در مقام عمل به عنوان یک قدرت بزرگ منطقه‎ای مطرح است.

وی برگزاری "رزمایش پیامبر اعظم ۹"وسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نشاندهنده اقتدار فنی نیروهای زمینی، دریایی و هوائی سپاه جمهوری اسلامی ایران دانست وافزود: رزمایش مذکور نشان‌دهنده این است که درزمان اوج تحریم هم توانسته‌ایم اقداماتی بسیار اساسی و فنی را در مقام عمل به نتیجه رسانده وانجام دهیم.

کوثری نشان دادن قدرت بازدارنگی جمهوری اسلامی ایران به آن دسته از کشورهای منطقه که وابسته غرب هستند را اثر دیگر"رزمایش پیامبر اعظم ۹" خواند و تاکید کرد: کشورهای وابسته غرب درمنطقه باید بدانند که در اصل جمهوری اسلامی ایران قدرت منطقه به شمار می‎رود.

وی همچنین در ادامه با بیان این مطلب که ما در حال حاضر توانسته‎ایم به مسائلی دسترسی پیدا کنیم که واقعاً الآن نمی‌توانیم مطرح کنیم، گفت: در آینده همه مشاهده خواهند که جوان ایرانی چقدر توانمند است و چقدر توانسته از فرصت‌هایی که حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری برایشان فراهم کرده، استفاده کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان با تاکید بر اینکه اگر مسئولین به توانمندی‎های داخلی بی توجه باشند قطعا در آینده مورد عتاب و سوال مردم قرار خواهند گرفت، یادآورشد: مقام معظم رهبری تاکیدات زیادی در زمینه توجه مسئولان به اقتصاد مقاومتی داشته‎اند که متأسفانه باید بگوییم نه مجلس و نه دولت در این رابطه کاری جدی و اساسی انجام نداده‌اند.
 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟
آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران:
توطئه آمریکا در قضیه نفت بی‌پاسخ نمی‌ماند
آمریکا باید منتظر بزرگترین شکست تاریخ خود باشد!
عدم تمدید معافیت‌های تحریمی علیه ایران؛ کارت آخر کدخدا رو شد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
احیا عجولانه وزارت بازرگانی، دردسرساز است
فرمانده معظم کل قوا در دیدار فرماندهان ارتش و نیروی زمینی:
کاری که دشمن را عصبانی کند درست است
فیلم: اعتراض عضو کمیسیون کشاورزی به تشکیل دوباره وزارت بازرگانی؛
احیا وزارت بازرگانی موجب افزایش واردات خواهد شد
عضو کمیسیون عمران در گفت‌وگو با نسیم آنلاین:
احیا وزارت بازرگانی تولید را زمین گیر می‌کند
تبعات تروریستی نامیدن سپاه برای واشنگتن چیست؟
۱۵‌طرح مقابله با اقدامات آمریکا در مجلس
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار شرکت کنندگان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
نفس های آخر دشمن است
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین