قیمت مرغ در بازار به ۷۶۰۰ تومان کاهش یافت

گوشت مرغ

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در نشست خبری، از توزیع ۲۰۰۰ تن گوشت قرمز منجمد داخلی تا پایان سال در سراسر کشور در راستای تنظیم بازار و کاهش قیمت گوشت خبر داد و گفت: مرغ‌های منجمد حداقل دوماه تاریخ مصرف دارند

به گزارش «نسیم»، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور متوسط قیمت هر کیلوگرم شقه گوسفندی را در سطح کشور ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان و متوسط قیمت گوشت گوساله را در سطح کشور ۲۷ هزار و ۶۰۰ تومان عنوان کرد.

یاسایی با بیان اینکه امسال حدود ۱۳۵ هزار تن مرغ از تولیدکنندگان در راستای تنظیم شرایط تولید، خریداری شد اظهار داشت: در اوایل بهمن ماه در مجموع حجم ذخایر مرغ شرکت پشتیبانی امور دام به ۱۵۰ هزار تن رسید.

وی با اشاره به اینکه همواره در دو ماه پایانی سال با روند افزایش تقاضا در کشور مواجه بوده‌ایم، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام همواره با ذخایر خود در چنین شرایطی بازار را تنظیم می‌کرد که امسال نیز در این راستا از همان زمان افزایش تقاضا، برنامه‌های خود را برای تنظیم بازار مرغ آغاز کرد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور اضافه کرد: در نتیجه اقدامات این شرکت، روند افزایش قیمت از اول اسفند ماه کاملا کنترل شد؛ ضمن اینکه از هفته گذشته شاهد شروع روند کاهشی در بازار بودیم.

یاسایی با بیان اینکه از ابتدای بهمن ماه تاکنون حدود ۲۰ هزار تن مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام وارد بازار شده است، گفت: امروز روند کاهش قیمت با شدت بیشتری آغاز شده و امیدوار هستیم با اقداماتی که از هفته گذشته آغاز کرده‌ایم، قیمت این کالا هر چه زودتر به قیمت مورد نظر وزارت جهاد کشاورزی (۷۰۰۰ تومان) برسد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با بیان اینکه قیمت مرغ منجمد طی هفته گذشته از ۵۵۰۰ به ۵۱۰۰ تومان کاهش یافته است، افزود: اقدام دیگری که از چهارشنبه گذشته شروع شد، توزیع مرغ در سبد حمایتی ویژه به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی بود که قرار است در این طرح ۲۴ هزار تن مرغ توزیع شود و امیدواریم میزان عمده آن را تا پایان سال توزیع کنیم.

وی افزود: جهت‌گیری ما به این سمت است که قیمت مرغ به سطح ۷۰۰۰ تومان کاهش پیدا کند و امیدواریم این اتفاق تا قبل از رسیدن به پایان سال رخ دهد. یاسایی با بیان اینکه میانگین قیمت مرغ گرم برای مصرف‌کنندگان در طول این مدت از ۷۸۰۰ تومان عبور نکرده است، گفت: امروز قیمت این کالا به ۷۶۰۰ تومان کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام تصریح کرد: تلاش می‌شود تا مرغ‌های عرضه شده به بازار حداقل 2 ماه تاریخ مصرف داشته باشند و مردم از زمان مصرف آن نگرانی نداشته باشند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور در پایان با بیان اینکه فرهنگ مصرفی مردم در سال‌های قبل به سمت مرغ با وزن بالا گرایش داشته است، گفت: امروزه تحقیقات و بررسی‌ها نشان می‌دهد مرغ با وزن کمتر از نظر شرایط بهداشتی مناسب‌تر است و استفاده از این نوع مرغ هم به نفع تولید ملی و هم به نفع مصرف‌کننده است؛ ضمن اینکه وزن عمده مرغ‌های صادراتی حدود یک کیلوگرم است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین