مدیرعامل سابق شرکت دام: ۵۰ درصد واردات نهاده‌های دامی در انحصار یک نفر است

رئیس سابق امور دام

صدرالله دولت در گفتگو با «نسیم» افزود: افزایش قیمت مرغ در بهمن‌ماه بی‌سابقه بود/ کاهش تولید ارادی مرغ قیمت‌ها را افزایش داد/ وزارت کشاورزی ابزارهای لازم برای تنظیم بازار را در اختیار ندارد

صدراله دولت مدیرعامل سابق شرکت پشتیبانی امور دام در گفتگو با «نسیم» با اشاره به انحصار در واردات نهاده های دامی اظهار کرد:  متاسفانه در  واردات نهاده های دامی انحصار وجود دارد به شکلی که 50 درصد از واردات آن در اختیار یک نفر قرار دارد.

وی افزود: این انحصار تاثیر چندانی بر افزایش قیمت مرغ در سال های اخیر نداشته است، اما شرایط را برای رقابت پذیری سایر افراد از بین برده است.

مدیرعامل سابق شرکت پشتیبانی امور دام گفت: نبود فضای رقابت و تصمیم گیری های که وارد کننده اصلی نهاده های دامی در کشور می گیرد فرصت را برای رقابت از تجار و بازرگانان این حوزه گرفته اند که این مسئله بسیار خطرناک است.

صدراله دولت در خصوص افزایش قیمت مرغ در بهمن ماه اظهار کرد: افزایش قیمت در ایامی مانند ماه محرم، ماه رمضان و ایام نوروز طبیعی است، اما افزایش قیمت در بهمن ماه اقدامی نادر است.

وی با اشاره به دلایل افزایش اخیر قیمت مرغ گفت: افزایش اخیر قیمت مرغ به دلیل کاهش تولید ارادی مرغداران بود که بعد از ضرردهی فراوان در ماههای گذشته تصمیم گرفتند که تولید خود را کاهش دهند.

مدیرعامل سابق شرکت پشتیبانی امور دام در خصوص اظهار نظر وزیر جهاد کشاورزی درباره مشکلات شبکه توزیع به نسیم بیان کرد: با توجه به اجرای قانون انتزاع شرایطی به وجود آمده که وزارت صنعت و وزارت جهاد کشاورزی هماهنگی لازم برای توزیع مرغ در استان ها را ندارند.

دولت عنوان کرد: تمام اصناف و شبکه های توزیع در کنار اتحادیه ها زیر نظر وزارت صنعت، فعالیت می کنند و وزارت جهاد کشاورزی ابزاری برای توزیع مرغ و یا کنترل بازار در اختیار ندارد.

وی افزود: ما سه سال پیش و در زمان اجرای این قانون هشدار لازم را داده بودیم و اعلام کرده بودیم که این ناهماهنگی وضعیت کالاهای اساسی مردم را خطرناک خواهد کرد، اما کسی به آن توجه نکرد.

مدیرعامل سابق شرکت پشتیبانی امور دام با انتقاد از بی توجهی دولت به تولیدات دامی بیان کرد: دولت یازدهم مانند، دولت قبل یارانه دامداران و مرغداران و دیگر بخش های حوزه کشاورزی را نمی دهد همین مسئله باعث شده این بخش ها به شدت تحت فشار قرار بگیرند.

دولت افزود: در کشاورزی تولید کننده و مصرف کننده باید یارانه بگیرند، بنابراین تداوم وضع موجود به نابودی صنعت دامداری و مرغداری در کشور می انجامد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین