مختاری: فضای سبز تهران در سال آتی۵۰ هزار هکتار افزایش می‌یابد

محمد مختاری مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری تهران

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران افزود: کمربند سبز پیرامون شهر تهران به ۳۷ هزار هکتار رسیده است/ در حال حاضر ۲۱۰۰ پارک در شهر تهران احداث شده است

به گزارش خبرنگار «نسیم»، علی محمد مختاری در مراسم روز درختکاری و افتتاح پروژه 1020 هکتاری کمربند سبز پیرامون شهر تهران افزود: در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری و برحسب تاکیدات شهردار تهران امروز با بهره برداری از 1020 هکتار جنگل کاری دردامنه جنوبی البرز، کمربند سبز پیرامون شهر تهران به 37 هزار هکتار رسیده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش سرانه فضای سبز در مقابله با گسترش بی رویه شهرموثر خواهد بود، یادآور شد: این درحالی است که این موضوع بر روی اقلیم شهر تهران نیز تاثیر مثبت دارد. همچنین احداث پارک های محله ای ، منطقه ای و فرامنطقه ای در دستور قرار دارد. یادمان باشد که قبل  از انقلاب اسلامی سرانه فضای سبز نیم مترمربع بود و در حال حاضر به 15.5 مترمربع افزایش پیدا کرده است .

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای  سبز شهر تهران با اشاره به افزایش 50 هزار هکتاری فضای سبز در سال 94 که در کمیسیون زیربنایی هیات دولت مطرح شده، بیان کرد : این موضوع و کلیات آن به شهرداری تهران ابلاغ شد تا دردستور کار قرار گیرد . این درحالی است که در کمربند سبز شهرتهران در بخش برون شهری 37 هزار و 600هکتار افزایش سرانه فضای سبز را شاهد بودیم .

مختاری با اشاره به اینکه در حال حاضر 2100 پارک در شهر تهران احداث شده است، یادآورشد: در سال 84 میزان فضای سبز زیر 9 متر بود اما در حال حاضر به 15.5 متر دربخش درون شهر و 23 متر در بخش برون شهری افزایش پیداکرده است .

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای  سبز شهر تهران با بیان اینکه در بخش برون شهری طرح کمربند سبز به 50 هزار هکتار خواهد رسید، یادآورشد: در سال 65 آبیاری فضای سبز 100 درصد از آب شرب تامین می شد اما با تمهیدات در نظر گرفته شده در حال حاضر این 100 درصد غیرشرب است .

مختاری در پایان با اشاره به اینکه در سال جاری احداث 150 مخزن آب شرب در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: این درحالی است که رهبری دیروز در افزایش سرانه فضای سبز در دیدار با فعالان محیط زیست تاکید زیادی داشته است .

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین