بهای جهانی نفت کاهش یافت

قیمت جهانی نفت

قیمت‌ها در بازار برای ششمین روز متوالی کاهش یافت و در مرز کمترین قیمت شش سال اخیر معامله شد/ نفت امروز بشکه‌ای ۵۴ دلار معامله شد

 به گزارش «نسیم» به نقل از رویترز، قیمت‌ها در بازار برای ششمین روز متوالی کاهش یافت و در مرز کمترین قیمت شش سال اخیر معامله شد. روندی که تحلیلگران می‌گویند احتمالا تشدید خواهد شد.

موسسه مورگان استنلی اعلام کرد: بازار نفت در حال حاضر اشباع است که بخشی از آن به دلیل توسعه نفت شیل در آمریکای شمالی است.

اگرچه تعداد سکوهای حفاری نفت شیل در آمریکا از 1809 سکو در سال گذشته به 1125 سکو در هفته گذشته رسید، چرخه‌های قبلی نشان می‌دهد که اغلب بین زمانی که حفاریها متوقف می‌شود و زمانی که عرضه نفت متوقف می‌شود یک فاصله زمانی وجود دارد.

نفت برنت برای تحویل در ماه آوریل که روز گذشته منقضی شد با یک دلار و 23 سنت کاهش به 52 دلار و 50 سنت رسید که پایین‌ترین قیمت از دوم فوریه تاکنون است.

نفت سبک آمریکا نیز با 19 سنت کاهش به 43 دلار و 69 سنت در هر بشکه رسید که کمی بالاتر از قیمت روز گذشته است.

بانک ANZ اعلام کرد: ما انتظار داریم نفت آمریکا همچنان تحت فشار بماند، زیرا ذخایر به دلیل شروع دوران تعمیرات فصلی پالایشگاه‌ها افزایش یافته است. انتظار میرود این روند در کوتاه مدت همچنان باقی بماند.

جاناتان بارات تحلیلگر نفتی در سیدنی استرالیا گفت: فعالان بازار از دیدن اینکه نفت تا 15 الی 20 دلار در هر بشکه تنزل کند کاملا خوشحال خواهند بود.

وی افزود: ما به یک نقطه حساس برای بازار رسیده‌ایم. ما یا با یک شرایط سخت‌تر و کاهش دوباره قیمتها مواجه خواهیم شد و یا قیمت‌ها قدری بالا خواهد رفت.

فعالان بازار اکنون منتظر آمار ذخایر نفت آمریکا برای تعیین مسیر‌ قیمت‌ها هستند. نظرسنجی رویترز نشان می‌دهد که احتمالا ذخایر نفتی آمریکا برای دهمین هفته متوالی افزایش خواهد یافت و به رکورد جدیدی خواهد رسید.

این نظرسنجی پیش از انتشار گزارش هفتگی موسسه نفتی آمریکا و اداره اطلاعات انرژی این کشور منتشر شد.

احتمال توافق هسته‌ای بین ایران وغرب به تحریم‌ها علیه تهران پایان خواهد داد و باعث می‌شود این کشور بتواند نفت بیشتری به بازار صادر کند که این امر نیز برکاهش قیمت‌ها تاثیر‌گذار بوده است.

آمریکا و ایران به حصول یک توافق هسته‌ای تاریخی که به لغو تحریم‌ها علیه ایران می‌انجامد نزدیک‌تر شده اند، اگرچه اختلافات هنوز وجود دارد.

ایران اعلام کرده که به محض لغو تحریم‌ها صادرات نفت خود را افزایش خواهد داد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین