قیمت جهانی نفت کاهش یافت

قیمت جهانی نفت

به دنبال گمانه زنی‌ها درباره توافق گروه ۱+۵ با ایران بر سر مسئله هسته‌ای و بالا رفتن سطح صادرات نفت ایران، قیمت نفت با کاهش روبرو شد/ بهای نفت برنت دریای شمال ۳۵ سنت کاهش یافت و به بشکه ای ۵۵ دلار و ۹۴ سنت رسید

به گزارش «نسیم» به نقل از رویترز، بهای نفت امروز در بازار آسیا باز هم با کاهش مواجه شد. این در حالی است که ایران و شش قدرت جهان در حال برگزاری مذاکراتی فشرده با هدف دست یابی به توافقی اولیه هستند که سبب کاهش تحریم های اعمال شده علیه تهران می شود و به ایران اجازه می دهد نفت خام بیشتری را وارد بازارهای جهانی کند.

بر اساس این گزارش، بهای نفت برنت دریای شمال 35 سنت کاهش یافت و به بشکه ای 55 دلار و 94 سنت رسید.

بهای نفت خام آمریکا نیز با 56 سنت کاهش بشکه ای 48 دلار و 12 سنت داد و ستد شد. این در حالی است که افزایش ارزش دلار نیز بر بهای نفت تأثیر خواهد گذاشت.

تحلیل گران در موسسه ای ان زد در بیانیه ای اعلام کردند: ایران ذخایر نفتی قابل توجهی انباشته است و در صورت برداشته شدن تحریم ها می تواند در سریع ترین زمان ممکن آنها را وارد بازار کند.

برخی منابع در صنعت کشتیرانی اعلام کردند ایران در حال انبار کردن دست کم 30 میلیون بشکه نفت در تانکرهای عظیم خود است .

در صورت برداشته شدن تحریم ها ایران می تواند تولید نفت خود را حدود 500 هزار بشکه در روز طی سه تا شش ماه افزایش دهد. پس از یک سال نیز ایران می تواند تولید نفت خود را 700 هزار بشکه در روز افزایش دهد.

موسسه گلوبال انرژی در بیانیه ای اعلام کرد: ایران به درخواست ها برای پذیرش سهمیه کمتر بی اعتنایی خواهد کرد

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین