قیمت جهانی نفت در بازارهای آسیا کاهش یافت

کاهش قیمت نفت

بهای هر بشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا برای تحویل در ماه مه ۲۷ سنت کاهش یافت و به ۴۷ دلار و۳۳ سنت رسید/ بهای نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه مه هم با ۱۱ سنت کاهش، بشکه‌ای ۵۵ دلار معامله شد

به گزارش «نسیم» به نقل از خبرگزاری فرانسه، در معاملات صبح روز چهارشنبه آسیا، بهای هر بشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا برای تحویل در ماه مه 27 سنت کاهش یافت و به 47 دلار و33 سنت رسید.

بهای نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه مه هم با 11 سنت کاهش، بشکه‌ای 55 دلار معامله شد.

تحریم‌های نفتی ایران از سوی آمریکا و اتحادیه اروپا که از سال 2012 به اجرا گذاشته شده، صادرات نفت این کشور را که در سال 2011 بیش از 2 میلیون و 200 هزار بشکه در روز بود به یک میلیون و 300هزار بشکه فعلی کاهش داده است.

توافق با ایران و لغو تحریم‌های اقتصادی این کشور که شامل تحریم‌های نفتی  هم می‌شود، می‌تواند صادرات نفت این کشور را یک میلیون بشکه در روز افزایش دهد و این درحالی است که در حال حاضر بازار درگیر عرضه مازاد هم است.

جاناتان بارات، تحلیل‌گر آیرز الیانس سکوریتیزAyers Alliance Securities در سیدنی می‌گوید ایران ظرفیت بالایی برای تولید دارد و همین مسئله سبب نگرانی دلالان می‌شود. به ویژه این  که بازار درگیر عرضه مازاد هم است.

 افزایش تولیدی که سبب افزایش بی‌سابقه و انبوه ذخایر نفتی  شده، به این عرضه مازاد دامن زده است.

به گفته آژانس بلومبرگ طبق پیش‌بینی تحلیلگران، میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 27 مارس باز هم افزایش می‌یابد. بازار انتظار دارد  ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به 27 مارس 4 میلیون و 500 هزار بشکه افزایش یابد.

 این درحالی است که هفته قبل از آن هم میزان این ذخایر به 466میلیون و 700 هزار بشکه رسیده بود که از سال 1982 تاکنون بیسابقه است.

وزارت انرژی آمریکا قرار است امروز (چهارشنبه) تازه‌ترین آمار هفتگی ذخایر نفت خام خود را انتشار دهد.

این وزارت  می‌بایست از کاهش یک میلیون و 200 هزار بشکه‌ای ذخایر بنزین و کاهش 750 هزار بشکه‌ای ذخایر فرآورده‌های سوختی از جمله گازوئیل و سوخت خانگی هم خبر دهد.

روز سه‌شنبه در بورس کالای نیویورک( نایمکس) بهای هربشکه نفت خام سبک شیرین آمریکا با یک دلار و 8 سنت کاهش به 47 دلار و 60 سنت رسید.

درهمین روز در بازار لندن هم بهای نفت خام برنت دریای شمال با یک دلار و 18 سنت کاهش، بشکه‌ای 55 دلار و 11 سنت معامله شد.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین