مفتح: وزارت جهاد کشاورزی اختیار لازم را برای اجرای طرح انتزاع ندارد

محمد صادق مفتح

یک کارشناش مسائل اقتصادی در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما افزود: تنظیم بازار شاخصه دارد و انحراف قیمت نشانه عدم موفقیت مدیریت تنظیم بازار بوده است

به گزارش «نسیم»، محمد صادق مفتح که به عنوان کارشناس مسائل اقتصادی در این برنامه شرکت کرده بود با انتقاد از ناقص بودن و شتابزدگی قانون انتزاع گفت: باید در اسرع وقت اصلاحیه ای به قانون انتزاع وارد و ابزارها و اختیارات لازم به وزارت جهاد کشاورزی ارایه شود.

مفتح با طرح این سوال که آیا ابزارهای لازم برای اجرای این قانون در اختیار وزارت جهاد و کشاورزی قرار داشت، افزود: ابزار لازم برای اجرای این طرح در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار ندارد.

وی خاطر نشان کرد: اگر تصمیم بر اجرای قانون گرفتیم مسوولیت ها و ابزار را نیز باید در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار دهیم.

معاون سابق وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه مصرف در طول یکسال یکسان نیست و در برخی از روزهای سال با افزایش مصرف مواجه هستیم، گفت: کنترل قیمت باعث جلوگیری از ورود هر گونه فشار بر خانوارها می شود.

وی ادامه داد: تنظیم بازار شاخصه دارد وانحراف قیمت نشانه عدم موفقیت مدیریت تنظیم بازار بوده است.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین