امسال ۱۰ میلیون نفر به جمعیت تحت پوشش طرح پزشک خانواده افزوده می‌‌شود

دکتر علی اکبر سیاری معاون بهداشتی وزیر بهداشت

معاون وزیر بهداشت گفت: سال ۹۴ زیر ساخت‌‌های برنامه پزشک خانواده برای ۱۰ میلیون نفر دیگر در چند شهر کشور فراهم می‌شود/ هزار خانه بهداشت تا خرداد‌‌ماه سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد

علی اکبر سیاری در گفتگو با «نسیم» اظهار داشت: در  ابتدا روستاها اولویت اصلی برنامه پزشک خانواده بود که در همین راستا 23 میلیون نفر روستایی تحت پوشش این برنامه قرار گرفتند و در سال گذشته نیز برنامه پزشک خانواده برای 10 میلیون و 100 هزار نفر در حاشیه شهرها و پنج میلیون نفر در شهرهای زیر 50 هزار نفر به اجرا در آمد.

وی  از افزایش تعداد پزشکان خانواده در سال 93 خبر داد و افزود: بر این اساس 1700 پزشک به پزشکان خانواده اضافه شد و تعداد آنها از 4600 نفر به بیش از 6000 نفر رسید.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت ادامه داد: در سال 94 نیز زیر ساخت های برنامه پزشک خانواده در چند شهر دیگر فراهم می شود و بدین ترتیب حدود 10 میلیون نفر به جمعیت تحت پوشش برنامه پزشک خانواده افزوده می شود.

سیاری در ادامه از همکاری شهرداری برای توسعه برنامه پزشک خانواده در کلان شهرها خبر داد و گفت: برنامه پزشک خانواده در دو استان مازنداران و فارس نیز در حال اجراست و اصلاحات لازم در این خصوص نیز در حال انجام است.

وی خطر نشان کرد: در خصوص احداث خانه های بهداشت نیز قول ساخت 2000 خانه را داده بودیم که هزار خانه بهداشت در سال 93 به بهره بر داری رسید و هزار خانه بهداشت دیگر نیز تا خرداد ماه سال جاری به بهره برداری می رسد.

 

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستان
این بیست و سه نفر 
آزمون ارشد ۲۳ و ۲۴ خرداد برگزار می شود
کنکور ارشد به تعویق افتاد
بخند...بیشتر... آهاان...یک...دو...سه...
گذری بر فرآیند آتلیه‌ای شدن فرزندان
به بهانه سیل در استان‌های مختلف کشور
اگر این میزان باران در ژاپن ببارد چه مى‌شود؟
آیا گذشته‌گرایی تاثیری در زندگی و آینده‌مان دارد؟
شهر غرق در نوستالژی
توضیجات قاضی مسعودی مقام درباره سوبرداشت از پرونده ۶.۵ میلیارد یورویی پتروشیمی
۱۰۰هزار میلیارد تومان رقم اخلال در نظام اقتصادی است نه تحصیل مال
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین