مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران: قیمت گاز در سال ٩٤ افزایش نیافته است

حمیدرضا عراقی

عراقی در جمع خبرنگاران در مورد خبر "افزایش تعرفه گازبها" تصریح کرد: به طور محکم و قاطع اعلام می‌کنم که در سال ۹۴ به هیچ عنوان افزایش قیمت گاز نداشتیم/ هیئت وزیران تاکنون هیچ چیزی را به شرکت ملی گاز ابلاغ نکرده

به گزارش «نسیم»، حمیدرضا عراقی در حاشیه سومین همایش تولید پایدار گاز در جمع خبرنگاران اعلام کرد: اگرچه اعلام کردیم که صادرات گاز به کشور عراق از اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود اما هنوز طرف عراقی آماده دریافت گاز نیست که در صورت آمادگی این کشور صادرات گاز از آخر اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود.

وی گفت: صادرات گاز به عراق در سال اول روزانه 5 میلیون مترمکعب، سال دوم روزانه 10 میلیون مترمکعب و در سال سوم به روزانه 25 میلیون مترمکعب خواهد رسید.

عراقی در مورد خبر افزایش تعرفه گازبها نیز تصریح کرد: به طور محکم و قاطع اعلام می‌کنم که در سال 94 به هیچ عنوان افزایش قیمت گاز نداشتیم. هیئت وزیران نیز تاکنون هیچ چیزی را به شرکت ملی گاز ابلاغ نکرده است. من از بحث‌های صورت گرفته در این مورد متعجبم.

مدیرعامل شرکت ملی گاز در مورد گلایه برخی از مشترکان این شرکت مبنی بر افزایش غیرمنطقی گازبهای‌شان گفت: این افزایش قیمت قطعا مربوط به مصرف بالای این مشترکان است، طبق نص صریح قانون و تاکید مجلس و دولت افرادی که بیشتر مصرف می‌کنند باید پول بیشتری پرداخت کنند.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته براساس مصوبه هیئت وزیران 20 درصد قیمت گازبها افزایش یافت، گفت: در سال گذشته براساس قانون به ازای هر مترمکعب 13 تومان از مشترکان دریافت شد که این مبلغ خرج در توسعه صنعت گاز شهر و روستا هزینه می‌شود؛ این رقم در سال جدید هیچگونه تغییری نکرده است.

عراقی افزود: عوارض و مالیات بر ارزش افزوده نیز امسال از 8 درصد به 9 درصد افزایش یافت که پول دریافتی به حساب دارایی ریخته می‌شود و شرکت ملی گاز از آن سهمی ندارد.

معاون وزیر نفت اظهار کرد: بحث‌های پیرامونی در مورد افزایش گازبهای مصرفی در سال جدید یک مقدار فضاسازی شده است به طوری که برخی به نقل از من اعلام کردند که افزایش قیمت گاز به دستور رئیس‌جمهور بوده است.

عراقی در مورد حضور یک هیئت سوئیسی در ایران و مذاکرات آن با اتاق بازرگانی گفت: در حال حاضر کشورهای اروپایی علاوه خود را برای متنوع کردن منابع انرژی خود اعلام کرده‌اند. یکی از این منابع شرکت ملی گاز ایران است، البته طبیعتا تا زمانی که تحریم‌ها وجود دارند، صادرات گاز به اروپا قابل بحث نیست اما بعد از تحریم‌ها قراردادهایی بسته خواهد شد و خطوط انتقال گاز نیز باید ساخته شود.

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین