انتخابات نظام مهندسی دهه اول مهرماه برگزار می‌شود

نظام مهندسی ساختمان

مدیرکل دفتر نظام‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی، از برگزاری انتخابات سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌های کشور در دهه اول مهرماه سال جاری خبر داد/ تایید نقشه‌های لوله‌کشی گاز سیستمی می‌شود

به گزارش «نسیم»، منوچهر شیبانی روز شنبه در نشست با خبرنگاران افزود: این انتخابات به صورت رایانه ای برگزار می شود و وزات راه و شهرسازی در صدد است این انتخابات بدون هیچ مشکلی با رعایت حقوق شهروندی و تامین نقطه نظرات اعضای سازمان های نظام مهندسی برگزار شود.

وی تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی به عنوان دستگاه نظارتی از هیچ تخلفی در سازمان های نظام مهندسی نمی گذرد و از طریق مراجع ذیربط تخلفات احتمالی را پیگیری خواهد کرد.

سرپرست دفتر مقررات ملی ساختمان وزارت راه وشهرسازی افزود: بازنگری در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ضروری است و اصلاح آن و آیین نامه ماده 33 مبحث دوم مقررات ملی ساختمان از اولویت های وزارت راه و شهرسازی در این زمینه است.

شیبانی افزود: با اصلاح این قانون از دخالت افراد فاقد صلاحیت در حوزه ساخت و ساز جلوگیری خواهد شد و با تشکیل هیات های عالی نظارت از اواخر خرداد ماه سال جاری تلاش خواهیم کرد انتخابات سازمان های نظام مهندسی در شرایط سالم برگزار شود.

وی برای عضویت در هیات مدیره سازمانهای نظام مهندسی، داشتن پروانه اشتغال بکار را برای مهندسان ضروری دانست و گفت: وجود مهندسان پیشکسوت در هیات های عالی نظارت سبب خواهد شد انتخابات این دوره نظام مهندسی با درایت و تجربه پیشکسوتان در محیطی سالم با رعایت حقوق شهروندی برگزار شود، ضمن اینکه مدیران و کارکنان وزارت راه و شهرسازی به دخالت در برگزاری این انتخابات منع شده اند.

مدیرکل دفتر نظام های مهندسی و تشکل های حرفه ای وزارت راه و شهرسازی در پایان اظهارداشت: قانون و آیین نامه های آن هیات مدیره را مسئول حسن انجام کار مهندسان عضو سازمان های نظام مهندسی می داند و آیین نامه‌ها نیز اجازه می دهد در صورت بروز تخلف هریک از اعضای سازمان های نظام مهندسی، فرد خاطی را از عضویت نظام مهندسی ساقط کنند.

کلمه های کلیدی

ارسال نظر

چرا سلبریتی‌های ایرانی باید بیش از همه نگران ورود «پول کثیف» به سینما باشند؟

پول کثیف و سینمایی که شاید دیگر نباشد!/ ورود سرمایه‌های مشکوک چه تاثیری بر آینده صنعت فیلمسازی در ایران خواهد داشت؟

ابوبکر بغدادی در پیام روز گذشته خود چه گفت؟

ابوبکر بغدادی خلیفه خودخوانده گروه تروریستی وهابی داعش برای نخستین بار بعد از سال ۲۰۱۴ در برابر دوربین ظاهر شد. آخرین بار او در میانه سال ۲۰۱۴ در خطبه‌ای در مسجد نوری موصل، خلافت خود را اعلان کرده بود و از آن پس هیچ تصویری از وی منتشر نشده بود.

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

تظاهرات گسترده اهالی دیرالزور علیه اشغالگری کردها

اهالی شهرها و روستاهای تحت سیطره شبه‌نظامیان کرد در بخش شرقی استان دیرالزور، طی سه روز اخیر علیه اشغالگری کردها به شورش و تظاهرات دست زده‌اند. این اعتراضات ابتدا از تجمع اعتراضای روز شنبه در شهر «البصیره» آغاز شد.

مهم‌ترین مطالب سرویس

واکنش انفعالی روسای بانک مرکزی و بیمه مرکزی در مقابل یک تحریم!
تحریم ایران توسط شرکتی که «همتی» رئیس هیئت مدیره آن است
آینده اقتصاد دیجتال به کدام سمت و سو می‌رود
استارتاپ‌ها دلشان به حال فقرا نمی‌سوزد!
احسان سلطانی پژوهشگر اقتصادی:
نرخ رشد اقتصادی ۹۷ منفی۵ بود
احتمال تحریم خریدارن نفت از بورس بسیار کم است
نامفهوم بودن بورس نفت برای سرمایه‌گذاران داخلی
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین