اخبار دولت تدبیر و امید (۷۴)

لشکری قوچانی مطرح کرد: شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶

دولت تدبیر و امید با تدبیر با مسئله قاچاق کالای فرهنگی برخورد کند/ در آینده به دلیل رشد تکنولوژی مبارزه با این پدیده بسیار سخت‌تر از امروز می‌شود

منصور لشکری قوچانی گفت: دولت تدبیر و امید با تدبیر به مسئله قاچاق کالای فرهنگی برخورد کند تا قاچاق محصولات فرهنگی که الان یک معضل به شمار می‌رود، به وضعیت بدتری دچار نشود؛ چرا که قطعا با رشد تکنولوژی برخورد با این پدیده با مشکلات جدی‌تری روبه‌رو خواهد بود.

گرافیک اطلاع رسانچهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶

در دولت تدبیر فاصله فقیر و غنی بیشتر شد

فاصله طبقاتی با وجود همه وعده‌های حسن روحانی و اقتصادی‌های دولتش روز به روز زیادتر می‌شود. عمق فاجعه آنقدر زیاد است که برای درک این مسأله دیگر نیاز به محاسبه عدد و رقم‌های پیچیده اقتصادی نیست، چرا که فاصله طبقاتی را می‌توان در جای جای خیابان‌های پایتخت و سایر کلان شهرهای کشور دید و درک کرد.

عملکرد ضعیف دولت تدبیر و امید در تجارت طی نخستین سال اجرای برجامدوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶

تراز تجاری واقعی کشور منفی 14 میلیارد دلار است/ صادرات غیرنفتی تنها 29.7 میلیارد دلار!

چنانچه آمار اقلام نفتی مربوط به میعانات گازی و سایر موارد که از اقلام عمده صادراتی کشور نیز هستند و از مصادیق کالای نفتی محسوب می‌شوند، از رقم کل صادرات کالایی اعلامی گمرک کسر شود، صادرات غیرنفتی حدود 29.7میلیارد دلار برآورد می‌شود.

عارف:پنج شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵

امیدواریم دولت تدبیر و امید به مانند دولت اصلاحات پرچمدار مدیریت یکپارچه شهری باشد

رئیس دومین کنفرانس جامع مدیریت شهری تاکید کرد: تحول بزرگ ایجاد مدیریت یکپارچه شهری، به مثابه تحول بزرگ ایجاد شوراهاست که امیدواریم به مانند دولت اصلاحات، دولت تدبیر و امید هم با همکاری مجلس بتواند پرچمدار آن باشد.

فیلمچهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵

روایت مردم از پایبندی دولت تدبیر و امید به خیل وعده‌هایش!

اگر از شما بپرسند دولت تدبیر و امید تا چه حد به وعده‌های انتخاباتی خود، جامه عمل پوشانده، پاسخ شما چیست؟ جواب‌‎های مردم اصفهان به این سوال شنیدنی است.

فیلمیکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵

انتقاد مجری شبکه خوزستان از رئیس‌جمهور در مقابل استاندار!

مجری شبکه استانی خوزستان، در یک برنامه که استاندار خوزستان در آن مهمان بود، نسبت به عدم واکنش نشان دادن حسن روحانی نسبت به وضعیت استان خوزستان، انتقاد کرد.

محسن فارسانیپنج شنبه ۹ دی ۱۳۹۵

احتمالات سیاسی افزایش قیمت ارز

به نظر می‌رسد گروهی از افراد که منافعشان با حضور دولت روحانی بیش از بیش تامین می‌شود در ارزیابی‌های خود به این نتیجه رسیده‌اند که احتمال رای آوری روحانی در انتخابات 96 بسیار ضعیف است و در اولین گام با توقف عرضه ارز حاصل از صادرات محصولات پتروشیمی تعادل میان عرضه و تقاضا را بر هم زدند.

فیلمیکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵

وضعیت معیشتی شما در دولت روحانی بهتر شده است؟

گفت‌وگوی بدون کات با مردم در یک سکانس پلان؛ سوالی که پرسیده می‌شود این است که در مقایسه با قبل، وضعیت معیشتی و اقتصادی شما چه تغییری کرده است؟ پاسخ‌های مردم به این سوال جالب و شنیدنی است.

نسبت سیاست و دانشگاه در نیمه دوم دهه ۹۰چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵

آیا در این فضا می‌توان از دانشگاه حرف جدی و عمیق شنید؟

بدون تردید کم رمق شدن کنش های سیاسی و فکری عمیق در دانشگاه ،بسته شدن فضای شنیدن نقد در این محیط و رشد محیط مبتذل و بعضا سخیف آثار ابتدایی چنین زیستی در دانشگاه است ،زیستی که در آن درس به ما هو درس مسئله است و از آنجایی که باید برای ادامه تحصیل و احیانا پیش بردن زندگی به فکر معیشت هم بود ،مسئله اشتغال در دوره دانشجویی به مسئله اول تبدیل می شود.

فیلمیکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵

چالش مانکن دولت تدبیر و امید

کلیپ چالش مانکن دولت تدبیر و امید با حضور وزرای کابینه روحانی، آماده نمایش شد.

گزارش «نسیم آنلاین» از حمایت عجیب تیم اقتصادی دولت یازدهم از عملکرد اقتصادی دولت احمدی‌نژاد؛سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵

حسرت یاران روحانی برای بازگشت شرایط اقتصادی کشور به سال 90!

یاران روحانی علی رغم 3.5 سال سیاه نمایی در خصوص شرایط اقتصادی کشور تازه فهمیده اند که کشور در سال 90 یعنی مصادف با هفتمین سال دول قبل، در یکی از بهترین سالهای اقتصادی خود قرار داشت.

فیلمچهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵

برخورد «معتدل» با حقوق های نجومی

این روزها دوباره بحث برخورد با فیش های نجومی خبراول رسانه هاست. برخوردی که با توجه به آمار ارائه شده از سوی دستگاه های قضایی درباره تعداد مدیران و برخی حاشیه های دیگر، سوالات زیادی درباره نحوه آن مطرح شده است.

سردار انصاری در همایش تبیین دستاوردهای فرهنگی دولت تدبیر و امید:یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵

پرداخت مطالبات جامعه ایثارگری از سال 97 به روز می شود

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تا امروز بیش از 2500 میلیارد تومان از معوقات ایثارگران پرداخت شده و تا پایان سال جاری معوقات سال 91 ایثارگران نیز پرداخت خواهد شد و پیش بینی می‌شود در سال آینده معوقات سال 93 نیز پرداخت شده و از سال 97 پرداخت مطالبات جامعه ایثارگری به روز شود.

شهیندخت مولاوردی در همایش تبیین دستاوردهای فرهنگی دولت تدبیر و امید:یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵

برای تحقق عدالت جنسی و ایجاد تعادل جنسیتی تلاش کردیم

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: از جمله اقدامات معاونت امور زنان و خانواده در دولت یازدهم می توان به بررسی و شناسایی وضعیت و آسیب‌های حوزه زنان، ایجاد حساسیت نسبت به این موضوع و شناسایی و هماهنگی و مدیریت ظرفیت‌ها اشاره کرد.

سلطانی فر در همایش تبیین دستاوردهای فرهنگی دولت تدبیر و امید:یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵

صدور ویزای الکترونیکی تا پایان سال 95 اجرایی می شود

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در سه سال گذشته شاهد ثبت 5 اثر فرهنگی و تاریخی ایران در یونسکو بودیم که تا قبل از دولت یازدهم در تمام سالهای پس از پیروزی انقلاب اسلامی موفق به ثبت تنها 16 اثر تاریخی در یونسکو شده بودیم.

محمود گودرزی در همایش تبیین دستاوردهای فرهنگی دولت تدبیر و امید:یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵

سهم ورزش های پایه و باستانی در رسانه ها ناچیز است

وزیر ورزش و جوانان گفت: سهم ورزش پایه، ورزش همگانی، ورزش بانوان و همچنین ورزش باستانی که مورد تاکید مقام معظم رهبری قرار دارد در رسانه‌ها بسیار ناچیز است. این در حالی است که سیاست‌ وزارت ورزش و جوانان توجه به همه رشته‌هاست.

وزیر آموزش و پرورش در همایش "تبیین دستاوردهای فرهنگی دولت":شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵

امنیت فرهنگی را جایگزین فرهنگ امنیتی کردیم

وزیر آموزش و پرورش گفت: در دولت تدبیر و امید تمام تلاشهای خود را انجام دادیم تا امنیت فرهنگی را جایگزین فرهنگ امنیتی کنیم، بر این اساس هم در سه سالی که از عمر دولت تدبیر و امید گذشته تلاش کردیم تا زمینه‌های اظهارنظر فرهنگیان و دانش‌آموزان را بیش از پیش فراهم کنیم.

وزیر علوم در همایش "تبیین دستاوردهای فرهنگی دولت":شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵

برگزاری مراسم 16 آذر با حضور رئیس‌جمهور یکی از جلوه‌های فضای امید و نشاط در دانشگاه‌ها است

وزیر علوم گفت: یکی از جلوه‌های فضای امید و نشاط را هرساله در مراسم 16 آذر شاهد هستیم که با مشارکت شخص رئیس جمهور رقم می‌خورد و 16 آذر در سه سال اخیر جلوه و نمایش مناسبی از مردم سالاری و مشارکت در جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر ارشاد در همایش "تبیین دستاوردهای فرهنگی دولت":شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵

تداوم اقتصاد مقاومتی نیازمند فرهنگ‌سازی است/ در سه ماهه نخست سال، 8 میلیون نفر به سینما رفتند

جنتی گفت: اعتقاد داریم اگر می‌خواهیم اقتصاد مقاومتی تداوم پیدا کند باید در این زمینه فرهنگ‌سازی انجام شود و این وظیفه تنها بر عهده یک نهاد فرهنگی نیست بلکه تمام مراکز علمی و پژوهشی باید در این زمینه کمک کنند تا گفتمان‌سازی تحقق پیدا کند.

معاون اول رئیس جمهور در همایش "تبیین دستاوردهای فرهنگی دولت":شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵

اصحاب فرهنگ اقتصاد مقاومتی را در دستور کار خود قرار دهند

معاون اول رئیس جمهور گفت: بی دولتی در فرهنگ به سود هیچ کس در نظام کشور نیست، تقویت حس دولت داری در عرصه فرهنگ به نفع همه بخش‌ها و همه دلسوزان جامعه و کشور خواهد بود.

سید رضا صالحی امیری در همایش تبیین دستاوردهای فرهنگی دولت تدبیر و امید:شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵

رسالت اصلی نهادهای فرهنگی تقویت و تداوم اهداف اصلی نظام است

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی گفت: پایه های گفتمانی این دولت ناظر بر سه اصل گفت وگوی فرهنگی، تنوع فرهنگی و جامعه فرهنگی است و از این رو در پی یافتن زبانی مشترک میان دولت و جامعه است.

در پیامی به مناسبت بازگشت کاروان ورزشی کشورمان از المپیک ریو؛چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵

روحانی: دولت تدبیر و امید به حمایت مؤثر از ورزش ادامه می‌دهد

رئیس‌ جمهور در پیامی با بیان اینکه اعضای کاروان ورزشی کشورمان در رقابت های المپیک اراده، اعتماد به نفس، غیرتمندی و اخلاق ملت عزیزمان را به خوبی به نمایش گذاشتند تاکید کرد: دولت تدبیر و امید به حمایت مؤثر از ورزش در ابعاد مختلف قهرمانی و همگانی ادامه خواهد داد.

نگاهی انتقادی به فرجام وعده‌های انتخاباتی روحانی سه شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۵

کلید چرخید، اما نه برای گشایش قفل‌ها

واقعیت این است که رئیس‌جمهور هرچند در سردادن شعار، همچنان دست و دلباز است، اما عمل به این وعده‌ها کاری است که شاید برای این کابینه، سخت باشد؛ البته اگر نگوییم ناممکن است.

فیلمدوشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۵

سومین هفته دولت و یک بازخوانی

در این فیلم به بازخوانی وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی در آستانه سومین هفته دولت در دولت تدبیر و امید پرداخته شده است.

به مناسبت روز خبرنگاریکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵

سردبیر جهان‌نیوز: 53 روز است کسی حالمان را نمی‌پرسید/ سرنوشت خبرنگاران به مسلخ اهداف مدعیان اعتدال رفت

خلفی‌زاده با اشاره به توقیف 53 روزه جهان نیوز با رأی 3 عضو دولتی هیأت نظارت بر مطبوعات نوشت: 53 روز است کسی حال خبرنگاران این رسانه انقلاب را نمی پرسد که چگونه سرنوشت شغلی‌شان به مسلخ اهداف سیاسی مدعیان اعتدال رفت.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین