اخبار حجت الله عبدالملکی (۳۸)

عبدالملکی: تاثیر دلار بر قیمت کالاها ۱۲.۵درصد استدوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷

سیاست‌ دولت تاثیر تحریمها بر اقتصاد کشور را ۱۰ برابر کرد

افزایش قیمت دلار و ارز یک اثر هزینه‌ای مستقیم روی افزایش قیمت‌ها می‌گذارد، یعنی کالا‌هایی که وارداتی هستند یا بخشی از مواد اولیه آن‌ها وارداتی است با افزایش نرخ ارز، هزینه تمام‌شده‌شان افزایش پیدا می‌کند. اما باید گفت که قیمت دلار در کشور ما حدود 12.5 درصد تأثیر دارد. یعنی اگر قیمت ارز دو برابر شود، باید انتظار افزایش12.5  درصدی قیمت‌ها در بازار را داشته باشیم و نه بیشتر!

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امدادچهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷

یک سوم بیکاران کشور تحت حمایت کمیته امداد هستند/ تاسیس کانون‌های خیرین کارآفرین

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد، با بیان اینکه تنها ۵ درصد از منابع اشتغال‌زایی کشور در اختیار این نهاد است، گفت: با این وجود یک سوم بیکاران کشور مددجو یا تحت حمایت کمیته امداد هستند.

تحریم های داخلی در گفتگو با دکتر عبدالملکیچهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷

خسارت ۲۷۰ میلیارد دلاری آمریکا از تحریم ایران

موسسه نایاک که یک موسسه آمریکایی است، محاسبه کرده که اقتصاد آمریکا از سال 1995 تا 2012 یا 2014 حدود 270 میلیارد دلار از محل تحریم ایران خسارت دیده است. همچنین اتحادیه اروپا از 2010 تا 2014 از محل تحریم ایران 220 درصدِ خسارتی که آمریکا دیده، خسارت دیده است یعنی خسارتی که آمریکایی ها و اروپایی ها از تحریم ایران می بینند، به مراتب بیشتر از خسارتی است که ما در ایران می بینیم.

یادداشت اختصاصی دکتر حجت‌‌الله عبدالملکیشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

آمریکا چگونه به تحریم‌های داخلی امید بسته‌است؟

هدف اصلی آمریکا و غربی ها از تحریم های پس از سال ۱۳۸۹ نابودی نظام جمهوری اسلامی از طریق اعمال فشار معیشتی بر مردم به عنوان موتور محرکه و پشتوانه انقلاب و جمهوری اسلامی بوده است. اما کارشناسان اقتصادی غربی تاکید کردند ظرفیت های عظیم اقتصاد ایران و توانمندی های مردم ایران مانع از بروز چالش جدی برای ایران در نتیجه تحریم های خواهد بود، اما...

دکتر حجت‌الله عبدالملکی:یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷

توده‌های مردم به نفع اقلیت نیم درصدی تحت فشار قرار دارند

توده‌های مردم به نفع یک اقلیت یک یا نیم درصدی تحت فشار قرار می‌گیرند. اصل این است که نیم درصد جمعیت می‌شوند موتور محرک اقتصاد اما در اصل اینها زالوهایی بزرگ هستند که به جان کشور می‌افتند و مانند هیولا ریشه اقتصاد کشور را می‌مکند و از بین می‌برند. در بحث بحران‌های بانکی، تمام مسائل محصول رفتار جمعی است که کمتر از 10 هزار نفر هستند.

دکتر حجت‌الله عبدالملکی:پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷

80 درصد مشکلات در اثر تحریم‌های داخلی است نه خارجی

همه مشکلات ما از تحریم‌ها هست ولی نه تحریم‌های خارجی، تحریم‌های خارجی تنها 20 درصد مشکل را ایجاد کرده و 80 درصد مشکلات در اثر تحریم‌های داخلی است و اگر تحریم‌های داخلی حل شود خود به خود تحریم‌های خارجی هم برطرف خواهد شد.

عبدالملکی:یکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶

چرا آمریکا بار دیگر به تحریم ایران طمع کرده؟

کارشناس مسائل اقتصادی گفت: در داخل کشور باید به آمریکایی ها ثابت کنیم ابزار تحریم، هم مانند حمله نظامی موثر نخواهد بود؛ ما باید به دشمن نشان دهیم می توانیم با مدیریت صحیح و درست اقتصاد پیشرفته و مقاوم داشته باشیم ضمن اینکه ظرفیت‌هایی که ایران از آن برخوردار است را باید به فعلیت رساند.

واکنش عبدالملکی به آمارهای دولت در خصوص اشتغالزایی:یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵

اشتغالزایی ۶۲۸ هزار نفری با رشد اقتصادی یک درصد همخوانی ندارد/ در آمارهای دولت جای تردید وجود دارد!

یک کارشناس اقتصادی آمار اشتغال ۶۲۸ هزار نفری را محل بحث جدی دانست و گفت: با توجه به اینکه نرخ رشد اقتصادی یک درصد بوده و افزایش بهره وری نیروی کار را مرکز آمار تائید نمی کند باید این آمارها مورد بررسی قرار گیرند.

استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع) در گفتگو با «نسیم آنلاین»:شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵

آمریکا در حال مخابره پیام به شرکای اقتصادی ایران است/ نتیجه بی‌توجهی دولت به اقتصاد مقاومتی مشخص شد

این استاد اقتصاد گفت: اصولا در صورتی که آمریکایی‌ها پیام‌های مثبت به دنیا مخابره نکنند برجام برای ما اثر خاصی نخواهد داشت این در حالی است که آنها در مدت گذشته پیام‌های مثبتی مخابره نکرده‌اند و الان هم دارند پیاپی پیام‌های تضعیف کننده‌ای را مخابره می‌کنند.

عبدالملکی، اقتصاددان:پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵

بعضی از برنامه‌های دولت با اقتصاد مقاومتی ضدیت دارد

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) گفت: در برنامه‌های دولت بر فروش نفت خام تاکید شده که انحراف از اقتصاد مقاومتی است.

دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵

دوره آموزشی تربیت مبلغ اقتصاد مقاومتی(ویژه طلاب) برگزار می‌شود

انجمن مدرسان اقتصاد مقاومتی با همکاری حوزه علمیه مشکات در اطلاعیه ای از عموم طلاب و جامعه حوزویان فعال و دغدغه‌مند در حوزه اقتصاد مقاومتی جهت شرکت در این دوره آموزشی- کارگاهی، دعوت به عمل آورد.

عبدالملکی در تجمع دانشجویان مقابل وزارت اقتصاد:چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵

هرگز سرمایه‌ خارجی به کشوری که خودش هزار هزار میلیارد تومان نقدینی دارد وارد نمی‌‌شود

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق (ع) با بیان اینکه عملکرد وزیر اقتصاد در دولت یازدهم مثبت ارزیابی نمی‌کنیم، گفت: طیب‌نیا باید دیدگاه اقتصادی دوستانش در دولت را عوض کند و اظهارنظرهای خود را نیز تغییر دهد.

دکتر عبدالملکی در اردوی نخبه‌پروری مطرح کرد:شنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۵

گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری وظایف دانشجویان در فرآیند تحقق شعار سال

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به نقش دانشجویان در مبحث زمینه تحقق شعار سال گفت: گفتمان سازی برای اقشار مختلف یا مطالبه گری از صنایع در راستای تولید باکیفیت از جمله وظایف دانشجویان است

یادداشت از حجت‌الله عبدالملکی؛یکشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۵

تاملی در الزامات عنوان سال ۱۳۹۵؛ "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل"

عبدالملکی، نظریه‌پرداز حوزه اقتصاد مقاومتی طی یادداشتی نوشت: مقاومت در عرصه اقتصاد نیز همانند سایر عرصه‌های مبارزه، راهبرد اصلی را تشکیل می‌دهد؛ در این چارچوب معنایی است که مقام معظم رهبری به نیابت از حضرت ولی‌عصر(عج) الگوی اقتصاد مقاومتی را به عنوان راه و روش اقتصادی برآمده از بنیان اسلام مطرح کردند.

ارزیابی اساتید دانشگاه و کارشناسان سیاسی، فرهنگی و اقتصادی از میزان تحقق شعار سال۹۴؛شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴

دولت به "همدلی و همزبانی مردم" پاسخ نداد

در آخرین روز سال 94 کارشناسان سیاسی، فرهنگی و اقتصادی با ارزیابی آنچه در کشور نسبت به نام سال 94 رخ داده، میزان تحقق شعار سال 94 را بررسی کرده و از  اولویت های کشور در سال آینده یعنی سال 95 سخن گفتند.

حجت‌الله عبدالملکی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴

دولت یازدهم به جای اقتصاد مقاومتی ، سیاست‌های اقتصادی غربی را مو به مو در کشور اجرا می‌کند

عضو ائتلاف اصولگرایان با بیان اینکه طبق اصل 31 قانون اساسی باید حاکمیت شرایطی را فراهم کند که مردم از مسکن مناسب برخوردار شوندگفت: اینکه صرفاً منفعت سرمایه گذاران بخش مسکن را تامین کنیم، نتیجه‌اش این می‌شود که یک کارمند باید60 سال کار کند تا یک خانه بخرد که این با قانون اساسی مغایر است.

عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) در گفتگو با «نسیم آنلاین»:چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴

در بودجه 95 وابستگی به فروش نفت 2 برابر شد!/ نفت 40 دلاری بالاست، اشتباه سال گذشته را نکنید

عبدالملکی گفت: در بودجه سال 94 قرار بود حدود 1.2 میلیون بشکه در روز نفت به فروش برسد، اما الان باید 2.3 میلیون بشکه فروش نفت داشته باشیم و این قطعا به معنای وابستگی بیشتر ما به فروش نفت است، آیا در چنین شرایطی این موضوع ضد اقتصاد مقاومتی نیست؟

شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴

عبدالملکی: تعلل دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی موجبات نارضایتی رهبر انقلاب را فراهم کرده است

این اقتصاددان افزود: دولت در اجرای اقتصاد مقاومتی بسیار تعلل می‌کند و همین امر باعث نارضایتی رهبری شده است/ برخی دولتمردان اقتصاد مقاومتی را براساس تحلیل خود تعبیر می‌کنند

سه شنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۴

توهم ورود بنز 20 میلیونی به کشور توسط دولتی‌ها بعد از برجام!

عبدالملکی در گفتگو با «نسیم» تاکید کرد: رکود دست پخت خود دولت است، اگر دولت واردات را کنترل و مشکلات بنیادی واحدهای صنعتی را حل میکرد، امروز با چنین وضعیتی روبرو نبودیم!

شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۴

عبدالملکی: آقای نیلی! استقلال صندوق توسعه ملی هم غیرشرعی و هم غیرفنی است

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق در گفتگو با «نسیم»: استقلال بانک مرکزی مهمتر از صندوق توسعه ملی است؛ صندوق باید توسط دولت اداره شود/ رشد 80 درصدی نقدینگی حاصل وابستگی بانک مرکزی به دولت است

دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۴

دو درخواست عبدالملکی از رهبر انقلاب چه بود؟

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق (ع) در دیدار با رهبر معظم انقلاب گفت: در میان مدت می‌‌توانیم به دوازدهمین قدرت اقتصادی جهان تبدیل شویم در بلندمدت می‌‌توانیم به سومین قدرت اقتصادی جهان تبدیل شویم

سه شنبه ۹ تیر ۱۳۹۴

عبدالمکی: واگن اقتصاد را به لکوموتیو غرب نبندید

عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) افزود: برخی در داخل دولت و جریان فکری حامی تعامل با غرب، تصورشان این است که قرار است ما به یک اقتصاد قوی برسیم و راه رسیدن به اقتصاد قوی تعامل با غرب است، اینها دو ضعف جدی علمی دارند

پنج شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴

هشدار یک اقتصاددان به دولت: بعد از توافق، ایران بهشت واردات کالاهای خارجی می‌شود

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق در گفتگوی تفصیلی با «نسیم»: چهار میلیارد دلاری که قرار بود با منت به ما بدهند را هم ندادند/ سیاست بانک مرکزی دولت یازدهم، قیمت دلار را از 2500 به 3400 تومان رساند

دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴

عبدالملکی: دولت نباید مردم را در تصمیمات اقتصادی در ابهام قرار دهد

عضو هیات علمی دانشگاه امام صادق در گفتگو با «نسیم»: در این دولت تصمیمات عجولانه به کرار مشاهده شده؛ اطلاع‌رسانی ضعیف دولت در اقتصاد، اعتماد عمومی و سرمایه اجتماعی و کارآیی تصمیماتش را به خطر می‌اندازد

سه شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۴

عبدالملکی: بدون فشار افکار عمومی دولت حاضر به برنامه‌ریزی برای اجرای اقتصاد مقاومتی نیست

این استاد دانشگاه در "وطن‌امروز" نوشت: جریان نظریه‌پردازی در این الگوی اقتصادی در ادامه نظریه رهبر انقلاب، به بلوغ رسیده و مقدمه نظری کافی برای ورود به مراحل بعدی فراهم شده است

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین