اخبار مذاکره با آمریکا (۲۸)

توصیه‌های اندیشکده آمریکایی «گروه بحران» چیست؟یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

آیا روحانی و ظریف به دنبال مذاکره با ترامپ هستند؟

مایه تأسف خواهد بود اگر دستگاه دیپلماسی کشور، با سابقه‌ی بیش از یک و نیم قرنی، با تشکیلات و ساختار عظیم خود این چنین ابتکار عمل خود را برون‌سپاری کرده باشد.

ایزدی در تحلیل سفر روحانی به نیویورک مطرح کرد:جمعه ۶ مهر ۱۳۹۷

مذاکره، ابزار عملیات روانیِ آمریکا است

کارشناس مسائل آمریکا گفت: بحث مذاکره تبدیل به ابزار عملیات روانی برای آمریکا شده که هر چند وقت یکبار از آن استفاده می کند.

علی باقری معاون سابق دبیر شورای امنیت ملی:سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷

احمدی نژاد اگر مخالف مذاکره با آمریکا بود صالحی را عزل می کرد/ برجام تصمیم رهبری نبود/ آمریکایی‌ها از خطوط قرمزشان کوتاه نیامدند

راکتور اراک نماد ذلت ماست، ما آن جا ذلیل شدیم، حتی آن آقایی که در آن جا بتون ریخت اگر مهمان خارجی داشته باشد هیچ گاه به ذهن اش خطور نمی کند که آن جا را به او نشان دهد. آژانس تأکید کرد با این بتونی که ما در آن جا ریختیم دیگر این راکتور قابل بازیابی نیست. با تأسف باید بگویم که راکتور اراک تبدیل به نماد ذلت مردم ایران شده است.

فشار اقتصادی و جنگ رسانه‌ای کاخ‌ سفید برای ناامید کردن مردمدوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۷

چگونه با اقدمات ترامپ مقابله کنیم؟

با خروج ترامپ از برجام در اردبیشهت ماه و اعلام سیاست‌های ضد ایرانی از سوی او و تلاش برای بازگردان تحریم ها علیه کشورمان، این پرسش در بین مردم و نخبگان ایرانی طرح می شود که با ترامپ و اقدمات او چگونه باید مقابله کنیم؟

فؤاد ایزدی:چهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

مذاکره با آمریکا عقلانی نیست

اگر طرف مقابل زیر برجام نمی زد و به آن پایبند بود، قابلیت گفت وگو در حوزه های دیگر وجود داشت اما وقتی دولت آمریکا به این شکل در قبال برجام بدعهدی کرد دیگر مذاکره با این دولت عقلانی نیست و سودی برای کشور ندارد.

سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷

چرا مذاکره با آمریکا ضرر دارد

فرمول مذاکراتی آمریکایی‌ها را از دیدگاه مقام معظم رهبری مشاهده می کنید.

سلیمی نمین:شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷

نباید در برابر مذاکره به همراه زورگویی و تحریم کوتاه بیاییم/ اصلاح طلبان به دنبال تسلیم در برابر غرب هستند

رئیس دفتر مطالعات و تدوین تاریخ  ایران گفت: موضوع اشاعه تفکر جنگ آمریکا با ایران تلاش سیاسی احزاب اصلاح طلب برای کرنش ایران در برابر غرب است.

فواد ایزدی:چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

هیچ عاقلی مذاکره برای مذاکره را نمی‌پذیرد

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در رابطه با اظهارات اخیر «دیوید آلبرایت» گفت: این حرفها را قبلا هم افراد دیگری زده بودند و از همان ابتدا دولت اوباما و به خصوص شخص کری هدف‌شان این نبود که محدودیت‌ها بعد از 8 سال برداشته شود.

ظریف: آمریکایی‌ها صداقت ندارندشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷

مقامات ایران و آمریکا در نیویورک دیدار نمی‌کنند/ عمان پیامی از طرف آمریکا نداده است

وزیر امور خارجه نسبت به احتمال دیدار مقام‌های ایران و آمریکا در نیویورک واکنش نشان داد.

سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷

ظریف: مذاکره با آمریکا ارزش وقت گذاشتن ندارد!

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: برای کلمه به کلمه برجام ساعت‌ها مذاکره شده٬ بعد آقای ترامپ با یک امضاء می‌گوید برجام باطل است.

دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷

ماجرای هوش زیاد خانواده هاشمی!

برنامه طنز دکتر سلام کنایه جالبی به تغییر مواضع محسن هاشمی در قبال مذاکره با آمریکا در یک ماه زده است.

چند نکته درباره پیشنهاد ترامپ برای مذاکره چهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷

دستکش مخملی ترامپ

ترامپ دستکش مخملی را دستش کرده و حرف از مذاکره بدون پیش شرط با ایران می‌زند، اما کمی بعد پمپئو وزیرخارجه‌ش شروطی که برای مذاکره اعلام کرد، ‏کمی از آن دستِ چدنی آمریکا را نمایان کرد.

تحلیل علی علیزاده از ابعاد سناریوی رئیس‌جمهور آمریکاچهارشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۷

هدف از پیشنهاد مذاکره برهم زدن اتحاد و انسجام ایران است

فضای موجود داخل ایران به‌شدت هیجان‌زده و سردرگم و پر از احساسات است. یعنی دقیقا همان چیزی که ترامپ می‌خواهد. برخی به‌خاطر وضعیت بی‌ثبات بازار دچار اضطراب هستند و عده‌ای از بلوف‌ها و تهدیدهای طرف آمریکایی درباره جنگ ترسیده‌اند. گروهی هم از خلف وعده و زورگویی آمریکا به خشم آمده‌اند و به‌دنبال مقابله‌جویی هستند. عده‌ای از لیبرال‌ها نیز عطش مذاکره دارند و طیفی دیگر از نیروهای رادیکال لیبرال در پی آنند تا افکار عمومی را طوری هدایت کنند که تبدیل به فشار از پایین برای عقب‌راندن بخش‌هایی از حاکمیت شود و

سخنان تکراری و ایران‌ستیزانه وزیر خارجه آمریکا در جمع آمریکایی‌های ایرانی‌تباردوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷

صادرات نفت ایران را صفر می‌کنیم/ مذاکره برای تغییر سیاست‌های ایران

نیویورک- ایرنا- وزیر خارجه آمریکا با حضور در جمع معدود مخالفان جمهوری اسلامی ایران که پیشینه اقدامات تروریستی آنها بر کسی پوشیده نیست، بار دیگر ایران ستیزی خود را به نمایش گذاشت.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار سفیران، کارداران و مسئولان وزارت امور خارجه:شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۷

تصور حل مشکلات از راه مذاکره با آمریکا خطایی واضح است

می توان با روحیه صحیح انقلابی و دیپلماسی هوشمندانه و هدفمند، روابط خارجی را گسترش داد و عناصر قدرت نظام را به پشتوانه ای برای دستاوردهای سیاسی و دیپلماسی تبدیل کرد.

چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

اصلاح طلبان علیه تسلیم نامه

نامه جمعی از چهره های اصلاح طلب به رهبری برای مذاکره با آمریکا با اعتراض دیگر چهره های اصلاح طلب مواجه شد. به گونه ای که آن را خلاف منافع ملی و تسلیم شدن در برابر آمریکا دانستند آنهم در شرایطی که امریکا حتی به تعهداتش در برجام پایبند نبوده است.

گرافیک اطلاع رسانشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵

اشداء علی الکفار

می‌گویند آقا شما چرا با مذاکره با آمریکا مخالفت می‌کنید؟ خب امیرالمؤنین هم مذاکره کرد با فلان کس، امام حسین هم مذاکره کرد. اینجور نمی‌شود مسائل کشور را تحلیل کرد؛ با این نگاه عامیانه و سهل‌اندیشانه نمی‌شود به مصالح کشور رسید. امام حسین با ابن سعد معامله می‌کرد که یک چیزی بده یا یک چیزی بگیر؟ تاریخ را اینجور می‌فهمید؟ امام حسین رفت نهیب زد، نصیحت کرد، گفت از خدا بترس!

سردار سلامی: پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵

رزمندگان چشم به مذاکره دشمن ندوختند و بر بازوان خود تکیه کردند

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در اوج فتنه‌های جهانی پرچمدار آزادی و پیروزی مسلمانان هستند، گفت: حضور ایشان امت اسلام را در میان امواج فتنه‌ها به ساحل رستگاری هدایت می‌کند.

صوتچهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵

کلیپ صوتی "یک تجربه دیگر"

پایگاه KHAMENEI.IR کلیپ صوتی «یک تجربه دیگر» را با موضوع تجریه مذاکره با آمریکا و بدعهدی‌های مداوم این کشور در زمینه تعهدات هسته‌ای و برجام منتشر کرد.

یک رسانه صهیونیستی ادعا کرد:شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

درخواست پنهانی اوباما برای دیدار با روحانی

تایمز آو اسرائیل نوشت: رئیس جمهور آمریکا در ماه مارس دو نامه به مسئولان ایرانی نوشته و درخواست دیدار برای گفتگو درباره مسائل منطقه را داشته است.

علی‌اکبر صالحی در مصاحبه با شبکه "ان‌بی‌سی" آمریکا:جمعه ۹ بهمن ۱۳۹۴

هیچ خصومتی ابدی نیست/ به مذاکرات با آمریکا خوش‌بین بودم

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: زمانی که وزیر خارجه بودم، نزد رهبری رفتم و گفتم مذاکرات با 1+5 ما را به جایی نمی‌رساند و پیشنهاد کردم که آیا می‌توانیم به صورت دوجانبه با ایالات متحده مذاکره داشته باشیم یا نه و ایشان آنقدر لطف داشتند که موافقت کردند.

جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۳

رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب: قاطعیت و جدیت امام بر مبنای عقلانیت بود

حجت‌الاسلام روحانی در سخنرانی پیش از نماز جمعه قم گفت: كسانیكه میگویند نباید با زور مردم را به بهشت فرستاد با احكام الهی مبارزه دارند/ اعتدال با لبخند زدن به آمریكا برای تحقیر ملت، منافات دارد

یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۲

اخبار آرشیوی

رهبر انقلاب در دیدار دانشجویان و دانش‌آموزان: به دشمنی که لبخند می‌زند اعتماد نکنیم/ هیچکس نباید مجموعه مذاکره‌کنندگان ما را سازشکار بداند/ مسئولین برای گشایش مسائل کشور باید نگاهشان به درون باشد + مشروح خبر

جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

یک کارشناس مسائل بین‌الملل در مقاله‌ای در سایت "برهان" با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرمانده‌هان و کارکنان‌ نیروى هوایى درباره موضوع مذاکره با آمریکا به این سوال که چرا در شرایط کنونی، مذاکره با آمریکا خطای استراتژیک است پاسخ داد

یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

سی و چهارمین بهار/20- برخی از راهپیمایان با در دست داشتن پلاکاردهایی که بر روی آن نوشته شده "من انقلابی‌ام" حمایت خود را از سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص مذاکره با آمریکا اعلام کردند

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین