اخبار سعدالله زارعی (۷۸)

در گفتگو با سعداله زارعی مطرح شددوشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۷

CFT‌ آغازی برای ضربه زدن به نفوذ ایران در منطقه است /FATF تروریسم و قربانی را به خوب و بد تقسیم کرده است

سعدالله زارعی کارشناس مسائل منطقه و سیاست خارجی با استناد به واکنش آمریکا و اروپا نسبت به حملات رژیم اشغالگر قدس به مردم فلسطین و لبنان و متقابلاً دفاع حماس و حزب‌الله از خود در برابر این حملات به این سؤال پاسخ می‌دهد که آیا مراد از تروریسم و مصادیق اقدامات تروریستی در کنوانسیون‌های مرتبط با برنامه جامع گروه ویژه اقدام مالی ـ FATF ـ با ذهنیت دولت و مجلس ایران یکسان است؟

سعدالله زارعی:شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶

تحقیر آمریکا در منطقه، علت عصبانیت‌های ترامپ

تحقیر آمریکا در منطقه، علت عصبانیت‌های ترامپ مصاحبه اختصاصی با سعدالله زارعی، کارشناس ارشد مسائل منطقه

دکتر سعدالله زارعی:دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶

اقلیم کردستان به کدام سو می‌رود؟

مصاحبه اختصاصی با دکتر سعدالله زارعی، کارشناس ارشد مسائل منطقه، در مورد مسائل منطقه و مساله استقلال اقلیم کردستان

سعدالله زارعی:سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶

قطر بین انتخاب استقلال و هضم در سیستم سعودی قرار گرفته/ جرم قطری‌ها این است که زیر بار جبهه سعودی‌ها نرفتند

به اعتقاد کارشناس مسائل غرب آسیا، اگر قطری‌ها در چارچوب سیاست خارجی عربستان عمل ‌کنند، نزاع طرفین پایان می‌یابد؛ اما قطر در این صورت از یک‌سو استقلال خود را از بین برده است و از طرف دیگر این امکان را به عربستان می‌دهد که در هر موضوعی بتواند این کشور

سعدالله زارعی:چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵

شلیک موشک به ریاض در راستای استراتژی انصارالله بود

یک کارشناس مسائل خاورمیانه در مورد شلیک موشک به ریاض گفت: انصارلله اعلام کرده بود اگر حملات به «صنعا» ادامه یابد آنها حملاتشان را متوجه ریاض خواهند کرد و نشان داد که توانایی عمل به گفته‌اش را دارد.

سعدالله زارعیجمعه ۳ دی ۱۳۹۵

گام‌های رهبری در آزادی حلب

استراتژی رهبری، روسیه را در سال پنجم جنگ به نفع جبهه مقاومت پای کار آورد بدون آنکه مقدرات سوریه را در اختیار مسکو قرار دهد. استراتژی رهبری روابط ایران و روسیه را در پناه بحران سوریه به نقطه‌ای ‌رساند که اقدامات ضد ایرانی را در سطح بین‌المللی خنثی یا کم‌اثر نماید.

سعدالله زارعیسه شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۵

عربستان و ترامپ

وضعیت عربستان سعودی در دوره ریاست جمهوری ترامپ چگونه خواهد بود؟ آیا قیمت عربستان در دوره جمهوری‌خواهان بالاتر می‌رود و وزنه آن در تحولات منطقه افزایش می‌یابد یا کاهش؟

سعدالله زارعی در گفتگو با "الوقت":یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵

موشک‌های ایران 3 سال پیش آماده شلیک به راس ناقوره بود

یک کارشناس مسایل منطقه اعلام کرد خاورمیانه در حال از نو متولد شدن است، تسلط آمریکا در این منطقه از بین رفته و موشک‌های ایرانی سه سال پیش در آستانه شلیک به سمت اهداف آمریکایی و اسرائیلی بود.

سعدالله زارعیشنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

فتنه در موصل چگونه شکل گرفت و چگونه خاموش شد؟

عملیات موصل و آزادسازی این منطقه دو طرح را توأمان باطل کرد یک طرح ایجاد دیواره‌ای از آتش میان مسلمانان و مانع شدن از تجمیع قدرت آنان بود که باطل شد؛ طرح دیگر، طرح ایجاد خلافت انحرافی بود که گروه‌هایی به خدمت آمریکا درآمده بودند که با آزادی موصل که قلب طرح خلافت بود، عملاً باطل شد.

سعدالله زارعی:یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵

سردار سلیمانی به حکمت رهبری در آنچه می‌گوید و عمل می‌کنند، ایمان دارد

بسیار گفته‌اند که سردار سلیمانی آنگاه که از رهبر انقلاب سخن می‌گوید از واژه پرمعنای "حکیم" استفاده می‌کند؛ او جدای از اینکه پیروی از ولایت فقیه را یک واجب شرعی می‌داند و جدای از اینکه عمل به تدابیر سیاسی رهبری را یک واجب ملی می‌شناسد، به حکمت رهبری در آنچه می‌گوید و عمل می‌کنند، ایمان دارد.

یادداشت/ سعدالله زارعیشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵

چرا آمریکا از توافق اخیر ایران و روسیه وحشت کرد؟

در منطقه موسوم به خاورمیانه- که کانون اصلی قدرت آمریکا به حساب می‌آید- قدرت و توافق دیگری در حال شکل‌گیری است و ایران بعنوان پابرجاترین و مقتدرترین دشمن آمریکا در کانون این توافق قرار دارد و توافقی که حتماً سایه سنگین و ویرانگر آن بر سر رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی پهن خواهد شد.

سعدالله زارعیچهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

نوشدارو نیست سمّ مهلک است!

آن خط انحرافی که از اول انقلاب در لایه‌های سیاسی، رسانه‌ای و دانشگاهی وجود داشت و در قالب تئوری‌هایی مطرح می‌شد، امروزه توسط دستگاه‌هایی که موظفند ثمره مقاومت ملت و نتیجه نفوذ ایران در منطقه را تبدیل به نقد منافع ملی کرده و با آن مشکلات معیشتی مردم را حل نمایند، به صورت وارونه دنبال می‌شوند که طبعاً نتیجه وارونه‌ای هم خواهد داشت.

سعدالله زارعی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران:جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵

ترکیه باید اصلاح سیاست‌های منطقه‌ای را دنبال کند/ بیش از 95 درصد مردم ترکیه با آمریکایی‌ها مخالف هستند

کارشناس مسائل منطقه گفت: ترکیه باید با اصلاح رویکرد منطقه‌ای و بازگشت به سیاست حل و فصل اختلافات با همسایگان، شرایط جدیدی برای خود فراهم کند. همچنین باید در متن جامعه خود همگرایی بوجود آورد.

سعدالله زارعی:پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۵

عده‌ای با ادا و اطوارهای شبه عالمانه جدایی ایران از آرمان‌ها را دنبال می‌کنند

عده‌ای با ادا و اطوارهای شبه عالمانه و با کتمان حقایق، -به خیال خود- جدایی ایران از آرمان‌ها را دنبال می‌کنند؛ در واقع گویا عده‌ای در این زمان مأموریت دارند، هر آنچه که منحرفین در سال 88 علیه پیوستگی آرمانی انقلاب و نظام در کف خیابان سر می‌دادند را به گونه دیگری عملیاتی کنند.

سعدالله زارعی:چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵

تعویق دادگاه شیخ عیسی قاسم، یک پیروزی برای مردم بحرین است/ آل خلیف نگران پیامدهای حکم است

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه تعویق دادگاه شیخ عیسی قاسم، یک پیروزی برای مردم بحرین است، تصریح کرد: تعویق دادگاه یک انتخاب از سوی قوه قضائیه بحرین نبود بلکه یک اقدام ملی از سوی مردم این کشور محسوب می‌شود که مثمرثمر واقع شد.

سعدالله زارعی:چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵

اردوغان به استفاده از کارت ایران برای مهار فشار آمریکا، اروپا و عربستان نگاه می‌کند

به نظر می‌آید اردوغان بیش از آنکه به برقراری "رابطه استراتژیک" با تهران بیندیشد، به استفاده از کارت ایران برای مهار فشار آمریکا، اروپا و عربستان نگاه می‌کند و این دایره‌ای از عملیات تازه دیپلماتیک، سیاسی و اقتصادی را روبروی ما می‌گشاید.

سعدالله زارعیشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵

چکمه اشغالگر و سر مظلوم در کشمیر

به نظر می‌رسد آنچه در کشمیر روی می‌دهد یک پرده از ستیز با مسلمانانی است که مهمترین جرمشان هویت‌خواهی است. به عبارت دیگر آنچه در کشمیر تداعی می‌کند تکرار ماجرای اندوهبار میانمار است و نه تکرار حوادثی که در عراق و سوریه جریان دارد.

در حال تکمیل ...شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵

کارشناسان درباره وقایع ترکیه چه می‌گویند؟

از شب گذشته و همزمان با آغاز کودتای بخشی از ارتش ترکیه در این کشور مجموعه‌ای از گمانه‌زنی‌ها در خصوص عوامل پیش صحنه‌ای این اقدام نظامی و همچنین شرایط ترکیه بعد از این کودتا در میان کارشناسان مسائل سیاسی و بین‌الملل در حال انجام است.

سعدالله زارعی:شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵

اگر کودتای ترکیه با پشتیبانی گولن انجام شده؛ یعنی آمریکا رهبری کودتا را در دست دارد

اگر کودتا با پشتیبانی گولن انجام شده معنایش این است که امریکا رهبری کودتا را در دست دارد و این برای ما بدترین تحول از آغاز دهه شصت شمسی تا کنون به حساب می‌آید؛ چرا که از متن کودتای "کنعان اورن" در دهه شصت دولت اوزال بیرون آمد که برای ما خوب بود ولی از متن این کودتا تهدیدی علیه ایران شکل می‌گیرد.

یادداشت/ سعدالله زارعییکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵

فلسطین، ایران ایستادن بر یک آرمان

راهپیمایی‌های گسترده میلیونی دو روز پیش نشان داد که مردم درباره کمک به فلسطین نه تنها تجدیدنظر نکرده‌اند بلکه کماکان بر آرمان این مردم مظلوم که نابودی اسرائیل است، تأکید دارند.

یادداشت/ سعدالله زارعیچهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵

بحرین و فرمان آماده‌باش سردار سلیمانی

ایران و به خصوص سردار سلیمانی به خوبی ثابت کرده‌اند که وقتی وارد پرونده‌ای می‌شوند، آن را در میانه راه‌ رها نمی‌کنند و کاری را تا به انتها نرسانند رها نمی‌کنند مردم بحرین و نه هیچ مردم مظلوم دیگری از ایران جدا نیستند و ایران و اسلام پاره‌های تن خود را فراموش نخواهند کرد.

تحلیل سعدالله زارعی از بیانیه تهدیدآمیز سردار سلیمانیسه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵

رژیمی که زور می‌گوید را فقط با تهدید می‌توان سرجایش نشاند/ گمان نکنیم که موضع سلیمانی فاقد محاسبه است

این کارشناس سیاست خارجی گفت: اگر گمان کنیم که با این بیانیه رژیم ال خلیفه جری تر می شود و او یا متحدینش دست به اقدامی علیه ایران می زنند، به خطا رفته ایم چرا که اولا جسارت بی حد آنان به ما پیش از این اتفاق افتاده است و ثانیا باید بدانیم که رژیمی که زور می گوید را فقط با تهدید جدی می توان سر جایش نشاند

یادداشت/ سعدالله زارعیشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵

نواختن مارش تجاوز نظامی اسرائیل توسط شورای امنیت

این کارشناس غرب آسیا نوشت: کشورهای اروپایی و آمریکایی بعد از کاهش نسبی خطر تکفیری‌ها اینک قلیان جنایت‌کارترین رژیم را برای گشودن صفحه جدیدی از درگیری‌ها، چاق کرده‌اند!

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین