اخبار مستند (۴۳۱)

پشت پرده قتل روزنامه‌نگار منتقد حکومت سعودی چه کسانی هستند؟یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷

مستند جنجالی قتل "خاشقچی"

در این مستند که "نیویورک تایمز" آن را تهیه کرده، پشت پرده قتل روزنامه نگار منتقد نظام سعودی "جمال خاشقچی" و افراد دخیل در این قتل مورد بررسی دقیق قرار گرفته است. ترجمه: فارس

دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷

مستند «وقتی من و تو ، ما نمیشه»

در این مستند، شفافیت مالی شبکه ماهواره ای «من و تو» بررسی می شود.

زیر پوست مناطق آزاد چه می گذرد؟دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷

مستند «زیر سایه گلوگاه»

بومیان منطقه می گفتند: قاچاق در مناطق آزاد چلوی چشم همه اتفاق می افتد اما کسی جلویش را نمی‌گیرد. در این مستند، جزئیات ماجرای قاچاق در مناطق آزاد را بررسی می کنیم.

فیلم که امروز کریمی‌قدوسی در مجلس پخش کردیکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷

مستند جنجالی از اعترافات جاسوس هسته‌ای بازداشت شده

مستند تورنتو 521 از اسناد، مدارک و اعترافات عبدالرسول دری اصفهانی به عنوان عضو تیم مذاکره کننده هسته ای (برجام) تهیه و به تشریح مراحل جاسوسی وی برای سرویس های اطلاعاتی دولت های متخاصم می پردازد. قسمت هایی از این مستند امروز توسط کریمی قدوسی در مجلس پخش شد که حاشیه هایی به همراه داشت.

مستند "باقی مانده"، روایتی از دادگاهی که هیچوقت به سرانجام نرسید!یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷

اونا هنوز یه نفر دیگه رو دارن!

به مناسبت 8 شهریور و انفجار دفتر نخست وزیری، در مستند "باقی مانده"، به بررسی عوامل این اقدام منافقین پرداخته شده است.

گزارشی درباره ترور شهیدان رجایی و باهنر بمناسبت سالگرد شهادت ایشاندوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷

مستند مردان ماندگار انقلاب

در این ویدئو، گزارشی از نحوه ترور شهیدان رجایی و باهنر، و نحوه زندگی ایشان از زبان نزدیکانشان را مشاهده می کنید.

ناگفته‌هایی از زندگی شهید حججیدوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷

مستند "تاجر امنیت"

ناگفته‌هایی از زندگی شهید محسن حججی را در مستند «تاجر امنیت» ببینید.

یکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷

مستند قصه شبان و گرگ (افغانستان)

شهید دکتر سیدعلیشاه_وسوی_گردیزی، پزشک مجاهد افغانستانی است؛ سیدی از اهالی گردیز افغانستان که چندسالی از عمرش را بی گناه در گوآنتانامو گذرانده بود. او در مستند قصه گرگ و شبان خاطرات خود از اسارتش در گوانتانامو را روایت می‌کند.

به بهانه دومین سالروز شهادت بابا رجبیکشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۷

شهیدی که نگاه‌های مردم آزارش می‌داد

مستند «پسر را ببین، پدر را تصور کن» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی حمید یادروج به بهانه دومین سالروز شهادت رجب محمدزاده ملقب به «بابا رجب» تقدیم می‌شود.

شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷

مستند «منفی ۲۵»

مستند «منفی ۲۵» با موضوع پیش بینی رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، تهیه شده است.

حکایت هزینه ۱.۵ میلیاردی برای نظافت دستشویی‌های حرم امام خمینی(ره)دوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷

مستند "کاخ‌های حرم"

در این مستند، به بررسی صرف هزینه‌های بسیار زیاد در ساخت و ساز و نظافت حرم امام خمینی(ره) پرداخته شده است.

شنبه ۶ مرداد ۱۳۹۷

مستند "دشمن ملت"

«دشمن ملت» روایتی تاریخیست که روند فعالیت های ددمنشانه گروهک تروریستی منافقین از شروع انقلاب تا فرجام کارشان در عملیات مرصاد و پس از آن را بررسی می کند. این مستند با استفاده از تصاویری آرشیوی که تا کنون دیده نشده به چالش های سیاسی، اجتماعی و رفتارهای درون سازمانی این گروهک سست عنصر و خائن می پردازد.

یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷

مستند «جام زهر» بی بی سی حاصل کم کاری ماست

مستند "جام زهر" که توسط مسعود باستانی روزنامه نگار در بی بی سی فارسی تولید شده درواقع بخش عظیمی از تصاویر و گفتگوهایش را از دو مستند ایرانی با نام "اتاق جنگ" و "نیمه خاموش" ساخته مصطفی حریری گرفته و کپی کرده است. حتی خط اصلی روایت و تدوین فیلم نیز برگرفته از این دو مستند است که باستانی بنا به میل خودش روایت انگلیسی پسندی را از این دو مستند درآورده است.

فردا رونمائی می‌شوددوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷

جنجالی‌ترین پرونده‌های رد صلاحیت نمایندگان در مستند «خیلی محرمانه»

مستند جنجالی «خیلی محرمانه» با موضوع جنجالی‌ترین پرونده‌های رد صلاحیت نمایندگان به تهیه‌کنندگی حمید یادروج و کارگردانی محمد نگینی‌پور آماده نمایش شد.

همه چیز درباره هدیه دردسرسازشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۷

بیلبوردهای هدیه تولد بهاره افشاری چه شد؟

در روزهای اخیر و در حاشیه مراسم اکران خصوصی یک فیلم مستند سینمایی که همزمان با سالروز تولد کارگردان این اثر یعنی بهاره افشاری بود، خبر اهدای بیست بیلبورد شهری توسط معاون ورزش شهرداری تهران به عنوان هدیه تولد این کارگردان خبرساز شد. در نهایت بهاره افشاری و شهردار تهران توضیحاتی در مورد اتفاق رخ داده در مراسم و پس از آن به خبرنگاران دادند که البته کاملاً با هم در تضاد هستند.

اگه ماری‌جوآنا اعتیاد داره چرا مصرفش تو برخی کشورها آزاده!؟چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷

مستند جنجالی «گل باز»

چگونه می‌شود ماری‌جوآنا که مصرفش در برخی کشورها آزاد است، اعتیاد‌آور باشد؟ مستند «گل باز» به این پرسش پاسخ خواهد داد.

مستندی از حواشی جام جهانی فوتبال در روسیهچهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۷

فوتبال فقط بهونه است - قسمت هشتم

مستند "فوتبال فقط بهونه است" کاری از مؤسسه آرمان مدیا به کارگردانی حسین شمقدری و اجرای محمد دلاوری است که در ۱۵ قسمت ۸ الی ۱۰ دقیقه‌ای به حاشیه‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه می‌پردازد. این مستند هر شب از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

نگاهی متفاوت به کشورهای شرکت‌کننده در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیهسه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷

به وقت جام - قسمت ششم: فرانسه

در این قسمت از مجموعه مستند به وقت جام، با فرانسه بیشتر آشنا خواهید شد. موضوعاتی متفاوت همچون فریادهای یک افسر افسانه‌ای به نام ناپلئون بناپارت، شکستن قفل‌های زندان باستیل و آغاز یک انقلاب کبیر، دالان‌های کلیسای سنت ویکتور، آخرین دور مسابقات توردوفرانس، مشت‌های گره کرده اریک کانتونا و ضربه سر زین‌الدین زیدان در این مستند نمایش داده شده است.

مستندی از حواشی جام جهانی فوتبال در روسیهدوشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۷

فوتبال فقط بهونه است - قسمت ششم

مستند "فوتبال فقط بهونه است" کاری از مؤسسه آرمان مدیا به کارگردانی حسین شمقدری و اجرای محمد دلاوری است که در ۱۵ قسمت ۸ الی ۱۰ دقیقه‌ای به حاشیه‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه می‌پردازد. این مستند هر شب از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

مستندی از حواشی جام جهانی فوتبال در روسیهچهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

فوتبال فقط بهونه است - قسمت دوم

مستند "فوتبال فقط بهونه است" کاری از مؤسسه آرمان مدیا به کارگردانی حسین شمقدری و اجرای محمد دلاوری است که در ۱۵ قسمت ۸ الی ۱۰ دقیقه‌ای به حاشیه‌های جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ روسیه می‌پردازد. این مستند هر شب از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

مستندی از حواشی جام جهانی فوتبال در روسیهچهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

فوتبال فقط بهونه است - قسمت اول

مستند "فوتبال فقط بهونه است" کاری از مؤسسه آرمان مدیا به کارگردانی حسین شمقدری و اجرای محمد دلاوری است که در 15 قسمت 8 الی 10 دقیقه‌ای به حاشیه‌های جام جهانی فوتبال 2018 روسیه می‌پردازد. این مستند هر شب از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

رهبر انقلاب در جمع مستندسازان جواندوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶

چیزی که می‌تواند ذهن‌ها را روشن کند، مستندهای شماست

رهبر انقلاب در دیدار مستندسازان جوان: اساساً فیلم مستند، چیز باارزشی است و الحمدللّه جهت، جهت انقلابی و دینی و ارزشی است؛ سعی کنید این جهت را حفظ کنید. سعی کنید گرایشهای هنری محض و چیزهایی که معمولاً برای هنرمند جالب است -شهرت و مانند آن- آن صفا و صمیمیّت هنر انقلابی را از شما نگیرد.

مستند کوتاهچهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶

نژادپرستی در جامعه آمریکا

از توقف ماشین‌های سیاهپوستان تا تبعیض در ارائه اطلاعات پزشکی؛ نمونه تبعیض‌های نژادپرستانه در جامعه آمریکاست که در این مستند بطور مفصل به آن پرداخته شده است.

شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶

مستند بدون تعارف با داعش/ قسمت سوم

در این مستند تروریست داعشی به جا مانده در حمله به ساختمان مجلس (فردی که مهمات تروریست ها را تهیه کرده بود) مقابل دوربین "بدون تعارف" ۲۰:۳۰ نشست.

فیلمدوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶

مستند بدون تعارف با داعش/ قسمت دوم

در این مستند تروریست داعشی به جا مانده در حمله به ساختمان مجلس (فردی که مهمات تروریست ها را تهیه کرده بود) مقابل دوربین "بدون تعارف" ۲۰:۳۰ نشست.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین