اخبار فرهنگ (۷۰)

اثر گلخانه‌ای در مدیریت فرهنگی (۲)سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷

خودکفایی و استقلال اقتصادی لازمه فعالیت‌های فرهنگی

اگر استقلال مالی از حاکمیت در انجام فعالیت‌های فرهنگی تحقق یابد، تولیدات فرهنگی خودکفا در همه جا و همه شرایطی، با اندکی تغییر در بازدهی، قدرت زیست خواهند داشت و آنگاه می‌توان به گسترش چنین فعالیت هایی در محیط‌های فرهنگی خارج از حاکمیت جغرافیایی جمهوری اسلامی نیز چشم دوخت. به عبارتی استقلال اقتصادی راز بقای فعالیت های فرهنگی و پیش نیازی برای صدور انقلاب است.

به مناسب هفته دولتسه شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۷

موشن گرافیک دولت انقلابی - فرهنگ مسئله اساسی - (4)

از کارهای اساسی در مورد فرهنگ از دیدگاه مقام معظم رهبری 1. تولیدات فرهنگی سالم 2. جلوگیری از تولید های مضر

واقعیتی تلخ از دینداری ما ایرانی‌هاشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶

شما چه نمره‌ای می‌دهید!؟

در این کلیپ از مردم درباره وضعیت دینداری در جامعه سوال پرسیده شده؛ که پاسخ ها نسبت به این پرسش قابل تامل است.

گرافیکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶

صدقه کتاب

رهبر معظم انقلاب: «اگر کتابخوانى فرهنگ رایج شد و در بین مردم ما جا افتاد، آن‌وقت کسانى پیدا می‌شوند که «صدقه‌ کتاب» درست می‌کنند که الان نیست. شما ببینید چقدر روضه‌خوانى می‌شود! چقدر احسان می‌شود! چقدر به ایتام کمک می‌شود! چقدر پول و جنس و پارچه و چیزهاى دیگر داده می‌شود! آیا به همین نسبت، کتاب هم داده می‌شود؟! به همین نسبت پول براى چاپ کتاب داده می‌شود؟!» ۱۳۷۴/۲/۱۸

فیلمیکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۶

آتش به اختیار در چه شرایطی از سوی رهبر انقلاب مطرح شد؟

دکتر شهریار زرشناس موضوع "آتش به اختیار" بیان شده توسط رهبر معظم انقلاب را تفسیر کرد.

گرافیک اطلاع‌رسانشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۵

چگونه بر استفاده فرزندان از فضای مجازی نظارت کنیم؟

فضای مجازی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین رسانه های عصر حاضر شناخه می شود. با فرهنگ سازی و مدیریت در این حوزه می توان ضمن کاهش تاثیرات مخرب آن، از کارکردهای مفیدی که دارد، بهره برد. بنابر توصیه های کارشناسان و پژوهش های انجام شده لازم است در این فضا نکات خاصی را رعایت کنیم که آن ها را در اینفوگرافیک «چگونه بر استفاده فرزندان از فضای مجازی نظارت کنیم؟» ویژه والدین، گردآوری شدند.

فیلمسه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵

چطور فیلم‌های زیرزمینی ایران به جشنواره برلین می‌رسند

خبر 20:30 در گزارشی به بررسی سفرهای 12 ساله "آنکه لوکه" نماینده جشنواره فیلم برلین، به ایران و انتخاب فیلم‌هایی برای این جشنواره و جلسات مخفیانه وی با فیلمسازان غیرمجاز ایرانی پرداخته است.

محمدی در یادداشتی نوشت:یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵

پیگیری سیاست‌های فرهنگی و سفارتخانه‌ای توسط مدیران فرهنگی کشور!

این کارشناس مسائل فرهنگی طی یادداشتی نوشت: از اواسط دهه هفتاد زمزمه‌هایی مبنی بر ایجاد مراوداتی بین برخی هنرمندان حوزه هنرهای نمایشی با برخی سفارتخانه‌های مقیم تهران به گوش می‌رسید.

جنتی در جمع خبرنگاران:دوشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۵

اگر به گذشته برگردم، تصمیمات بهتری می‌گیرم/ فعلا پست جدیدی در دولت ندارم

وزیر سابق ارشاد در جمع خبرنگاران گفت: فکر می‌کنم اگر به گذشته بازگردم، با تجربه امروز تصمیمات بهتری بگیرم.

در دیدار صالحی‌امیری با سیدحسن خمینی مطرح شد:چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵

انقلاب اسلامی از ولنگاری و تحجر به یک اندازه دور است

سیدحسن خمینی گفت: انقلاب اسلامی به همان میزان که از ولنگاری دور است، از تحجر هم دور است، البته این بدان معنی نیست که به خاطر مبارزه با تحجر بر بالین ولنگاری و بی‌هویتی سر بگذاریم.

گرافیکچهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵

باید با کسانی شدید بود که ...

رهبر معظم انقلاب: «قرآن می‌گوید، کسانی که با شما سر ستیزه ندارند و علیه شما توطئه نمی‌کنند و کمر به نابودی نسل و ملت شما نبسته‌اند، ولو از دین دیگری باشند، با آنها نیکی کنید. باید با کسانی شدید بود که با هویّت، اسلام، ملیّت، تمامیت ارضی، استقلال، شرف، عزّت، ناموس، فرهنگ و ارزش‌های شما مبارزه می‌کنند.۸۱/۱۲/۶»

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه ای اعلام کرد:شنبه ۶ شهریور ۱۳۹۵

سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب سرلوحه فعالیتهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه ای به مناسبت دیدار اخیر اعضای هیات دولت با رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: سیاست های ابلاغی معظم له سرلوحه فعالیت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵

اندر احوالات فرهنگ مناسبتی

وقتی حکومت تکلیف خود را با فرهنگ مشخص نمی سازد و هر دم و بنا به مناسبتی یا تغییر دولتی از معیارهای خود جدا می گردد ، جامعه دچار سردرگمی می شود ، مانند فرزندی که از پدرش در مورد زشتی دروغ می شنود و هم زمان دروغ گویی پدر را می بیند.

حدادعادل:شنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۵

مقصر مشکلات فرهنگی کسانی هستند که آمریکا را بزک‌ کرده نشان می‌دهند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد نهادهای مقصر در پیش آمدن ولنگاری فرهنگی اظهار داشت: نمی‌توان اسم شخص آورد ولی به نظر می‌رسد مقصر اصلی در بدتر شدن این اوضاع کسانی هستند که به قول رهبر معظم انقلاب، چهره آمریکا را بزک شده به ما نشان می‌دهند.

محمد مهدی عسگرپور:چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵

مدیریت آگاهانه فرهنگی مانع از تحریف احتمالی اهداف اصلی انقلاب می باشد

محمد مهدی عسگرپور کارگردان سینما و تلویزیون، مدیریت آگاهانه مدیران فرهنگی را در دفع تحریفات و خطرات احتمالی آرمان‌های انقلاب اسلامی بسیار ثمربخش دانست.

معصومه خسروشاهیشنبه ۵ تیر ۱۳۹۵

در مراکز خرید شلوغ و پر سرو صدای تهران چه می‌گذرد؟

از آن جایی که آبشخور فکری ساخت چنین مکان هایی ، تفکر سرمایه داری است؛ غفلت زا بودن، از عوامل مهم و شرط بقای این گونه مراکز شهری یا کامپلکس هاست.

چرا به ولنگاری فرهنگی رسیدیم؟/ بخش اولدوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵

وقتی می‌گوییم "فرهنگ"، از چه چیزی صحبت می‌کنیم؟

نمی توان انکار کرد که در این سال ها فرهنگ اولویت اول را نداشته است. چرا که تجربه نشان داده است راهی که با صرف وقت ، هزینه و تلاش لازم و برنامه ریزی صحیح طی شود ؛ توفیق یافتن در آن چندان دور از انتظار نیست.

نگاهی کوتاه به وضعیت فعلی فرهنگ:دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵

در مجلس بی اهمیت، در دولت کم رونق و در رسانه ملی رو به عقب!

آغاز مایوس کننده رکن فرهنگی مجلس در دوره جدید نیز این پیام را منتقل می کند که در مجلس دهم نیز نباید توقع کار چندان موثری از سوی کمیسیون فرهنگی داشت.

یادداشت// محمد عبدالهیسه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴

رمزگشایی از جعبه سیاه فرهنگی دولت

در میان جریان­‌های فرهنگی و موثرین عرصه‌ فرهنگ در ساختار دولت، با قاطعیت تمام می‌توان گفت که تئوری فرهنگی «اسلام اجتماعی و رحمانی»، در حال پیاده ­سازی و گسترش است.

بخش دوم گفتگوی تفصیلی چیستا یثربی با «نسیم آنلاین»:سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴

نه فمینیستم نه بی‌حجاب نه سیاستمدار؛ من یک نویسنده‌ام!

چندین بار از آلمان پیشنهاد داشتم که بروم آن طرف در رادیو و تلویزیون آنجا کار کنم چون آلمانی را خوب بلدم، اما گفتم، نمی‌توانم بروم در کشوری کار کنم که ممکن است زمانی حرف های بر علیه ایران مطرح شود.

چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴

فیلم:: دومین قسمت از مجله تصویری "تندخوانی"

مجله فرهنگی "تندخوانی" یک مجله تصویری طنزگونه است که هر سه‌شنبه قرار است با لحن صریح خود، مروری بر اتفاقات فرهنگی هفته قبل خود داشته باشد

دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴

حدادعادل: "فرهنگ" مبنای قدرت ما است

نماینده مردم تهران افزود: جنگ نرم راهبرد دشمن در مقابل فرهنگ انقلاب اسلامی است/ بهترین سلاح در برابر جنگ نرم، بصیرت است/ نرمی جنگ نرم نباید باعث شود که از اصل موضوع جنگ غفلت شود

سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۴

وزیر اطلاعات: باید امور فساد گرفته را اصلاح کنیم

سید محمود علوی گفت: باید مسئولیت فرهنگی سنگین ترین کفه در نظام جمهوری اسلامی داشته باشد و باید فرهنگ به صورت یک عنصر اصلی دربیاید

یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۳

پناهیان: بخشی از مشکلات دینی افراد، باید خارج از دین حل شود

این خطیب دینی در هیات "هنر و حماسه" اظهار داشت: دین برای کسی که عادات رفتاری غلط داشته باشد، سخت است/ دین علاوه بر این‌که به فرهنگ نگاه زیرساختی دارد، آن را عامل استقلال هویت فرد و جامعه می‌داند

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین