اخبار اردوی جهادی (۲۲)

کوتاه از آشپزخانه موکب حضرت علی‌ابن‌موسی‌الرضا(ع) در مناطق سیل زده خوزستانشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

این بیست و سه نفر 

تجربه حضور در آشپزخانه‌ای که روزانه چند هزار پرس غذای گرم برای مردم آسیب دیده و نیروهای جهادگر حاضر در مناطق عملیاتی مشغول به فعالیت بودند یک تجربه کاملا متفاوت برایم بود. برای من که عموما برای ثبت و ضبط اتفاقات در حادثه‌ها حضور داشتم این بار یک تجربه کسب کرده بودم که در عین سختی‌های ظاهری‌اش شیرینی خاصی داشت.

​کدام شکاف؟! کدام پیوند؟!شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸

​کنکاشی پیرامون مفهومِ «دینداران در خدمت جامعه»

ضعفِ جدی در بازنمایی رسانه ایِ صحیح (و نه شتاب زده و هیجان زده با چاشنی التهاب و اثبات) فعالیت ها و دغدغه های این طیف و از سوی دیگر پررنگ شدنِ برخی ضعف ها و خطاها در معدود و محدود بخش ها و چهره های این طیف عامل دیگری است که به شکل گیری تصورِ فاصله میان جامعه و دینداران منجر شده است. فاصله ای که در مدل های تندتر دشمنی نیز تصویر می شود.

جلیلی در دیدار با فعالان اردوهای جهادی:شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷

مردم روستاها را با حقوق خود آشنا کنید تا آن را مطالبه کنند/ مدل‌هایی را طراحی کنید تا دولت به کمک آنها مشکلات مناطق محروم را حل کند

توانمندسازی مردم روستاها صرفاً سخت‌افزاری نیست و به شکل نرم‌افزاری نیز می‌تواند انجام شود مانند اینکه مردم با حقوق خود آشنا شوند. مثلاً یکی از حقوق مردم گرفتن تسهیلات بانکی است ولی تاکنون 50 درصد مردم چنین تسهیلاتی نگرفته اند.

فیلمدوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶

خانه مهندس شیرازی یک روز بعد از انتشار خبر شهادت فرزندش در اردوی جهادی

سرپرست فرمانداری گیلانغرب، از کشته شدن ۲ نفر از اعضای یک گروه جهادی اعزامی از قم بر اثر سانحه رانندگی در این شهرستان خبر داد.

گزارش تصویریچهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶

سفر نوروزی به آسمان ...

قرارگاه جهادی امام رضا(ع) در بخش های مختلف استان خوزستان در ایام نوروز به خدمات عمرانی، فرهنگی و پزشکی مشغول به خدمت رسانی بودند. در این گزارش تصویری گوشه ای از این اقدامات را خواهید دید.

فیلمچهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶

طوفان و سیل هم نتوانست مانع خدمتشان شود

جمعی از بسیجیان شرکت‌کننده در اردوی جهادی منطقه احمد فداله شهرستان دزفول، حتی پس از طوفان و بارش‌های شدید و جاری شدن سیل، همچنان در حال خدمت‌رسانه به مردم محروم این منطقه هستند.

گزارش تصویریدوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶

دل بریدن از غوغای شهر...

اردوی خدمت رسانی و سازندگی "جبهه جهادی منتظران خورشید" همزمان با نوروز 96 در منطقه صعب‌العبور احمدفداله در شهرستان دزفول برگزار شد. این گزارش تصویری گوشه‌ای از زحمات بانوان جهادگر در این مناطق است. / عکس: المیرا ویسی

روایت یک پزشک زن متخصص از یک روز کار در اردوی جهادی: چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵

انسانیت برای همه ما حرف اول را می‌زد

یک پزشک زن متخصص از یک روز کار در اردوی جهادی، درمان بیماران نیازمند، تجربه‌ و احساس خود یادداشتی نوشت.

در مراسم "بدون منت" مطرح شد؛چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵

حجت‌الاسلام محمدیان: روحیه جهادی تبدیل به یک فرهنگ شده است

رئیس نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه‌های کشور با بیان اینکه روحیه جهادی تبدیل به یک فرهنگ شده است گفت: جهادگران بسیجی از مسئولین برای حضور در مناطق محروم دعوت کنند.

یک عضو بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی خبر داد:چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵

فرماندار "شهرستان بن" جهادگران را به سیاسی‌کاری متهم کرد

این دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی گفت: در دیدار فرماندار یک سری گزارش‌ها در خصوص بازدید از خانه‌های کمیته امداد و بهزیستی و تقدیم چفیه‌های مقام معظم رهبری به عنوان هدیه به آنها دادیم اما وی وقتی این سخنان ما را شنیدند خیلی در برابر ما جبهه گرفت و ما را متهم به سیاسی کاری کرد.

چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

درگذشت دانشجوی دانشگاه پیام نور یاسوج در اردوی جهادی

دانشجوی رشته زیست شناسی دانشگاه پیام نور یاسوج در در حین خدمت به محرومان در روستای لما از توابع شهرستان دنا درگذشت.

مسئول روابط عمومی قرارگاه جهادی امام رضا (ع) خبر داد:یکشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۵

برگزاری اردو‌های جهادی غرب کشور از 20 مرداد

اردوهای جهادی قرارگاه جهادی امام رضا(ع) از ۲۰ مردادماه با هدف محرومیت زدایی و انجام اقدامات عمرانی و سازندگی، فرهنگی و علمی در مناطق غربی کشور برگزار می‌شود.

دوشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۵

فرشاد پیوس: شرکت در اردوی جهادی برای من مایه افتخار است

پیشکسوت فوتبال کشور با بیان اینکه جهادگران با خدا معامله کرده‌اند و در سرما و گرما در کنار فقرا و محرومان هستند، خاطرنشان کرد: به اعتقاد من این از خودگذشتگی توفیقی است که نصیب هر کسی نمی‌شود.

سردار صالحی:سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵

اردوهای جهادی توقعات خانواده‌ها را تعدیل می‌کند

معاون بسیج ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه با توجه به تأثیرات اردوهای جهادی بر خودسازی، این اردوها توقعات اضافه خانواده‌ها را تعدیل می‌کند، گفت: اردوهای جهادی اثرات عمیقی داشته و جوانان خارجی حاضر در این اردوها، به محض بازگشت به کشورشان این حرکت را آغاز کردند.

گزارش تصویرییکشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۵

خرمشهر از غفلت مسئولین تا همت جهادگران

فعالیت جهادگران جوان قرارگاه امام رضا(ع) که از تاریخ 94/12/15 در شهرستان‌های آبادان، خرمشهر، شادگان، هویزه و حمیدیه با هدف خدمت‌رسانی و محرومیت‌زدایی حضور یافته‌اند، در ایام نوروز سال "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" با قوت ادامه دارد.

گزارش تصویریچهارشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۵

اردوی جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اهواز به هویزه

این تصاویر مربوط به اقدامات فرهنگی، عمرانی و ... گروه جهادی "خیبر" مربوط به بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان اهواز در هویزه است.

قرار‌گاه جهادی امام رضا علیه السلام اعلام کرد:شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴

برگزاری اردوهای جهادی نوروز 95 در مناطق محروم خوزستان

قرار‌گاه جهادی امام رضا علیه السلام اعلام کرد در نوروز 95 بیش از هزاران نفر از دانشجویان، پزشکان، مهندسان، خیرین و نیروهای مردمی باهدف خودسازی و محرومیت زدایی به مناطق محروم استان خوزستان اعزام می‌شوند.

گزارش تصویریشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴

افتتاح نخستین مجمع خیرین جهادی

مراسم افتتاح نخستین مجمع خیرین جهادی با هدف خدمت‌رسانی به مناطق مرزی و روستاهای دورافتاده به همت گروه جهادی منتظران خورشید در مجتمع امام رضا(ع) تهران برگزار شد

سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴

پیام آیت‌الله علوی گرگانی به جهادگران اردوی جهادی

در پیام این مرجع تقلید آمده است: شرایطی که امروزه با آن دچار هستیم که شامل بیکاری گسترده و کمبود منابع مادی و فرهنگی می‌شود فقط با اراده قوی و کار جهادی امکان پذیر است

جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۳

مسئول بسیج سازندگی فارس: امسال چهار هزار دانشجو به اردوهای جهادی اعزام شدند

عسکری افزود: این تعداد دانشجو از 60 واحد دانشگاهی بوده‌اند/ سال آینده در هر 160 واحد دانشگاهی فارس یک گروه فعال جهادی داریم/ 15 هزار دانش‌آموز در نقاط مختلف استان فعالیت‌های جهادی داشته‌اند

چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

نخستین گروه از خبرنگاران رسانه‌های جمعی 11 تا 15 خردادماه در قالب طرحی تحت عنوان "خاکریز خبرنگاران" و با هدف مشاهده محرومیت‌های منطقه و اقدامات قرارگاه محرومیت‌زدایی شهید شوشتری به روستاهای محروم شهرستان نیک‌شهر استان سیستان و بلوچستان اعزام می‌شوند

چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۰

اخبار آرشیوی

گزارش تصویری// اردوی جهادی در روستای محروم "زبرنگ" سیستان و بلوچستان

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین