اخبار کودتای ۲۸ مرداد (۲۵)

به مناسبت شصت و پنجمین سالگرد کودتای ۲۸ مرداددوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

مروری کوتاه بر سرگذشت سیاسی مظفر بقایی

پاراگراف در آخرین محصول خود به مناسبت شصت و پنجمین سالگرد کودتای 28 مرداد سرگذشت سیاسی مظفر بقایی، یکی از نیروهای جبهه ملی و به گفته مطبوعات آن زمان، رهبر قیام ملی 28 مرداد پرداخته است.

یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

اینفوگرافیک " 28 مرداد 1332 چگونه گذشت؟ "

در این اینفوگرافیک، چگونگی کودتای 28 مرداد سال 1332 را مشاهده می کنید.

از ادعای سیا تا واقعیت!یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷

آیا آیت‌الله کاشانی در کودتای 28 مرداد نقش داشت؟

سال گذشته سازمان جاسوسی آمریکا(سیا) ادعا کرد آیت‌الله کاشانی در کودتای 28 مرداد سال 1332 نقش داشته است؛ گزارش پیش رو به بررسی دلایل رد این ادعا پرداخته است.

فیلمچهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶

انتشار اسناد جدیدی از دخالت آمریکا و انگلیس در کودتای 28 مرداد

روزنامه انگلیسی "فایننشال تایمز" طبق اسناد جدید وزارت خارجه آمریکا که اخیرا از حالت محرمانه خارج شده‌اند، ماجرای دخالت آمریکا و انگلیس در کودتای 28 مرداد را فاش کرد.

تشریح کامل کودتای ۲۸ مرداد در گفتگوی تفصیلی خسرو معتضد با «نسیم آنلاین»؛ بخش دومیکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶

جعل تاریخ معاصر برای مبارزه با نظام است/ کاشانی با یک فتوا نسخه انگلیس را پیچید/ به رمضان‌زاده گفتم اظهارنظر نکن

این استاد تاریخ اظهار داشت:‌ آمریکایی‌ها چون می‌‌خواهند نظام کنونی را بکوبند دارند آیت‌الله کاشانی را می‌زنند تا بگویند روحانیون همه اینگونه بوده‌اند؛ اگر کاشانی برای CIA کار می‌کرد چرا مثل کسانی که برای CIA کار کردند و میلیاردر شدند و همه بچه‌هایشان خوشبخت شدند هیچی چیزی نصیب او نشد؟

گفتگوی «نسیم آنلاین»:: توضیحات تاریخی موسی حقانی در خصوص تلاش آمریکا برای تحریف مسلمات تاریخ ایرانشنبه ۳ تیر ۱۳۹۶

وقتی آمریکایی‌ها دست از سر تاریخ معاصر ایران هم بر نمی‌دارند

این استاد تاریخ معاصر اظهار داشت: تقارن انتشار اسناد آمریکا از 28 مرداد با پخش فیلمی جعلی از آیت‌الله کاشانی با این عنوان که فیلم سازمان سیا در خصوص رفتن آیت‌الله کاشانی به منزل مصدق است و بحث‌هایی که بعد از آن و در شرایطی که هنوز اسناد خوانده نشده بود عنوان شد بیانگر تلاش‌ آنها برای ایجاد اختلاف در کشور در کنار انتشار اسناد است.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر کرد؛چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

اسناد مربوط به فیلم تقطیع شده 28 مرداد 1332

مرکز اسناد انقلاب اسلامی اسناد مربوط به فیلم تقطیع شده 28 مرداد سال 1332را که اخیرا در فضای مجازی دست به دست می شود، منتشر کرد.

تشریح کامل کودتای ۲۸ مرداد در گفتگوی تفصیلی خسرو معتضد با «نسیم آنلاین»؛ بخش اولچهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

هدف از ادعای مضحک ارتباط کاشانی با CIA تخریب ملت ایران است/ همه به مصدق گفتند بستن مجلس اشتباه است

این استاد تاریخ اظهار داشت: این که بگویند آیت‌الله کاشانی مامور CIA بود همه مهملاتی است که می‌‌‌خواهند به وسیله آن بگویند شما آدم نیستید و همه شما ملت ایران از بالا تا پائین نوکر هستید.

جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶

انتشار اسناد دخالت آمریکا در کودتای 28 مرداد

وزارت امور خارجه آمریکا اسناد دخالت این کشور را در کودتای 28 مرداد علیه دکتر مصدق منتشر کرد.

محقق آمریکایی:پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵

آمریکا بخاطر مردم ایران، اسناد کودتای 28 مرداد را منتشر کند

یک محقق آمریکایی با تاکید بر لزوم انتشار اسناد کامل نقش آمریکا در کودتای 28 مرداد 1332، از منافع این اقدام برای اهداف منطقه‌ای آمریکا سخن گفته است.

فیلمساز ایرانی‌الاصل آمریکایی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:جمعه ۵ شهریور ۱۳۹۵

می‌خواستم مردم آمریکا، پشت پرده کودتای 28 مرداد را بدانند

کامبیز امیرخسروی، فیلمساز ایرانی‌الاصل امریکایی گفت: سال‌های زیادی را در ایران سپری نکردم به همین دلیل، مستند هم ‌بیش‌تر درباره رضا‌شاه است، با این حال هدف اصلی من این بود که مردم آمریکا پشت‌پرده این کودتا را متوجه شوند.

جمعه ۲۹ مرداد ۱۳۹۵

مشاور رئیس‌جمهور: اگر لبخند به آمریکا جواب می‌داد، کودتای 28 مرداد شکل نمی‌گرفت

اکبر ترکان، مشاور رئیس‌جمهور گفت:‌ بیست و هشتم مرداد روز تجربه و عبرت است؛ اگر لبخند به آمریکا جواب می‌داد، کودتای 28 مرداد شکل نمی‌گرفت.

تحلیل روزنامه "دیلی صباح" ترکیه از چندین دهه "کودتاسازی" آمریکا؛پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵

هرجا سخن از کودتاست نام سازمان "سیا" می‌درخشد!

سازمان سیا دستکم از سال 1953 تا کنون، دولت‌هایی را که مورد قبولش نبوده‌اند از طریق کودتا، سرنگون کرده و متعاقبا احزاب نظامی یا دولت‌های دست‌نشانده خود را جایگزین آنها نموده که آخرین مورد آن ترکیه است.

جواد منصوری در گفتگوی تفصیلی با «نسیم آنلاین»:پنج شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۵

پاسخ عجیب مصدق به نواب درباره ممنوعیت فروش مشروبات الکلی

جواد منصوری، اولین فرمانده سپاه، سفیر اسبق ایران در چین و پژوهشگر تاریخ معاصر در گفتگوی تفصیلی با «نسیم آنلاین» به بررسی زوایای مختلف کودتای 28 مرداد پرداخت.

شب گذشته در سالن سوره مهر حوزه هنری: چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵

متفاوت ترین روایت مستند از زندگی دکتر "محمد مصدق" رونمایی شد

آئین رونمایی از متفاوت ترین روایت مستند بلند از زندگی دکتر "محمد مصدق" با حضور چهره های فرهنگی و هنری ازجمله "مجید شاه حسینی"، "مسعود فراستی"، "رضا برجی"، "هرمیداس باوند"، "سهیل کریمی" و خانم دکتر "جلالی" در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد.

با حضور مدیرعامل خبرگزاری فارس و رحمانیان مدیرمسئول روزنامه شرق ؛سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵

بازخوانی رفتار آمریکا مقابل ایران و حوداث 28 مرداد امشب در ویژه برنامه "نگاه یک"

درآستانه سالروز کودتای 28 مرداد، ویژه برنامه نگاه یک با موضوع بازخوانی رفتار آمریکا مقابل ایران و شکل گیری و هدایت حادثه 28 مرداد با حضور مدیرمسئول روزنامه شرق و مدیرعامل خبرگزاری فارس امشب به روی آنتن می رود.

نامه‌ منتقدان الگوی جدید قراردادهای نفتی به سران قوا:شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵

جلوی چپاول نفت ملت را بگیرید

احمد توکلی به نمایندگی از جمعی از منتقدان نوشت: ما برادرانه به شما آقایان هشدار می‌دهیم در آستانه سالگرد کودتای نفتی ۲۸ مرداد با توقف قراردادهای جدید نفتی زمینه‌های چپاول ثروت ملت مظلوم ایران و از دست رفتن استقلال کشور را از بین ببرید.

دولت مصدق در روایت‌های متفاوت هنری شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵

"آقای نخست وزیر" آنگونه که بود یا آنگونه که هنرمندان می‌خواهند

مرداد‌ماه یادآور یکی از حوادث مهم تاریخ معاصر ایران است، کودتای 28‌مرداد که با برنامه‌ریزی انگلیسی‌ها و مشارکت امریکایی‌ها برای ساقط کردن دولت ملی در ایران و بازگرداندن قدرت به خاندان پهلوی صورت گرفت، اتفاقی که 25 سال دیکتاتوری پهلوی دوم را در پی داشت.

بروجردی:سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

تمام افرادی که از کودتای 28 مرداد تا کنون از آمریکا خسارت دیده‌اند طرح شکایت کنند

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: انتظار داریم تمام افرادی که از کودتای 28 مرداد تا سال های بعد از انقلاب، خسارتی را از طرف آمریکا دیده اند، طرح شکایت کنند تا بتوانیم در مقابله دست درازی آمریکا واکنشی متقابل داشته باشیم.

مسعود رضایی:پنج شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴

آمریکایی‌ها دائماً به مصدق لبخند می‌زدند و او تصور می‌کرد می‌تواند به کمک‌های آنها تکیه کند

این پژوهشگر تاریخ معاصر با بیان اینکه آمریکایی‌ها دائماً با وعده و لبخند، چهره‌ای مناسب از خود به مصدق نشان می‌دادند گفت: مصدق تصور می‌کرد که می‌تواند به کمک‌های اقتصادی آمریکا تکیه کند و همین موضوع موجب نوعی خوش‌بینی بدون مبنا به آمریکا شده بود.

تحلیل نشریه "هیل"؛جمعه ۱۴ اسفند ۱۳۹۴

سایه سنگین جنایات آمریکا علیه ایران بر روی روابط تهران-واشنگتن

نشریه کنگره نوشت: گرچه با توجه به روی کار آمدن نسل جوان در ایران تلاش برای بهبود روابط تهران-واشنگتن ادامه می یابد اما طی دو دهه آینده نیز آمریکا باید جوابگوی تصمیمات دولت‌های قبلی خود به خاطر اقدامات علیه ایران باشد.

چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۴

"مردم و مسئولان خواب منادیان دروغین آزادی و دشمنان استقلال و عزت را آشفته کنند"

جامعه اسلامی مهندسین در بیانیه‌ای به مناسبت سالروز کودتای ۲۸ مرداد تأکید کرد: از همه مسئولین و مردم می‌خواهیم تا با در نظرداشتن شعار سال همدلی و همزبانی، خواب منادیان دروغین آزادی را آشفته کنند

سه شنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۰

اخبار آرشیوی

مستند "راز آرماگدون" با موضوع نقش کانون‌های صهیونیستی و دولت‌های انگلستان و آمریکا در کودتای 28 مرداد 1332 در پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه اینترنتی "راز تی" منتشر شد

دوشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۰

اخبار آرشیوی

مجری برنامه "پارازیت" در تلویزیون دولتی آمریکا بدون اشاره به عذرخواهی کاخ سفید از ایران به دلیل پشتیبانی از "کودتای 28 مرداد"، دخالت ایالات متحده در این حادثه را زیر سوال برد

شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۰

اخبار آرشیوی

سلیمی نمین در واکنش به اقدام گستاخانه سایت سفارت انگلیس در تهران: تعلل ایران در خصوص عدم شکایت مناسب نسبت به "کودتای 28 مرداد" در سطح بین‌الملل و جنایات انگلیس در "ایجاد قحطی کاذب" باعث بروز چنین حرکتی شده است

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین