اخبار توئیتر (۳۵)

گزارش نیویورک تایمز از اقدامات سعودی علیه ایراندوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷

از ترور قاسم سلیمانی تا اخلال در اقتصاد ایران

آنها عملیاتی مثل افشای اموال پنهانی سپاه قدس در سراسر جهان، ایجاد حساب های کاربری جعلی به زبان فارسی برای دامن زدن به اغتشاشات در ایران، تامین مالی گروه های ایرانی مخالف دولت و ایراد اتهام های علنی علیه مقامات ایرانی برای ایجاد شکاف میان آنان را طرح ریزی کردند.

خرم‌آبادی:سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

درخواست وزیر ارتباطات برای بررسی رفع فیلتر توییترغیرقانونی است

معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی می‌گوید درخواست وزیر ارتباطات مبنی بر طرح موضوع رفع فیلتر توئیتر در جلسه کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه غیرقانونی است.

واکنش‌ها به پست تهدیدآمیز ترامپ درباره ایرانسه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷

ایرانی‌ها زیر پست ترامپ چه کامنت‌هایی نوشتند؟

واکنش توئیتری دونالد ترامپ به اظهارات رئیس جمهور کشورمان با کامنت‌های جالب ایرانی‌ها همراه بود.

چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷

بازارگرمی در فضای مجازی و تلاش برای سرزبان انداختن نام مریم فرجی

موج‌سازی‌های فضای مجازی این روزها تلاش کرد تا نام مریم فرجی را بر سر زبان‌ها بیاندازد و همسو با این حرکت اتهاماتی را متوجه دستگاه قضائی و امنیتی ایران کند. اما در بررسی‌های بیشتر مشخص می‌شود که اولاً بازداشت این شخص در ناآرامی‌های دی‌ماه 96 فقط یک روز بوده و قتل وی نیز با انگیزه‌ای کاملا شخصی بود است.

گزارش نسیم آنلاین از فضای مجازیچهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷

توئیتری‌ها به دنبال حجامت نظام

هجدهم تیر ماه بود که علی‌اکبر رائفی پور، در توئیتی عنوان کرد که نظام نیاز به یک حجامت دارد وگرنه فساد در آن فراگیر می‌شود. امری که مورد استقبال کاربران قرار گرفته و با هشتگ حجامت نظام به آن پرداخته اند.

کاربران توئیتر: اروپا، آمریکاستشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۷

اعتراض کاربران فضای مجازی به بسته بدون تضمین اروپایی‌ها

مذاکرات برجامی ۴+۱ در فضای مجازی نیز بازتاب بسیاری داشت. در حالیکه حسن روحانی بسته پیشنهادی اروپایی‌ها را مایوس کننده دانسته، کاربران توئیتر نیز با هشتگ هایی نظیر اروپا آمریکاست، برجام و اروپا نظرات خود را پیرامون رفتار اروپایی ها و اشاره به سابقه بدعهدی آن ها اعلام کرده اند.

پویش فضای مجازی خطاب به اساتید و نخبگان اقتصادپنج شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۷

چرا ساکتید؟!

کاربران فضای مجازی در پوییشی از اقتصاددانان خواستند در خصوص پرسش‌ها و ابهامات اقتصادی جامعه واکنش نشان داده و نسبت به ارائه راهکار برای گذر از وضع موجود به دولت و مردم یاری رسانند.

از استعفا تیم اقتصادی تا پیشنهاد فروش ارز داخل متکاچهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷

پیشنهادات توئیتری به تیم اقتصادی دولت

در روزهایی که شرایط جامعه متاثر از اوضاع اقتصادی و تلاطم بازار سکه و ارز می‌باشد. انتقادات به تیم اقتصادی دولت بالا گرفته است. نمایندگان مجلس در نامه‌ای با با ۱۸۷ امضا از رئیس جمهور تغییر و ترمیم اقتصادی‌های کابینه را خواستار شده‌اند. اما در این میان کاربران توئیتر که همواره دولت و تیمش را آماج انتقادات و اعتراضات می‌کنند این بار سعی کرده‌اند پیشنهادات خود را به دولت و تیم اقتصادیش ارائه کنند.

فیلمسه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶

گزارشی متفاوت با موضوع ترند شدن هشتگ "حامی روحانی‌ام" در توئیتر!

این گزارش با عنوان "تِرِند! از کف توئیتر تا کف خیابون!" توسط با موضوع ترند شدن هشتگ "حامی روحانی‌ام" در توئیتر منتشر شده است.

گرافیک اطلاع رسانیکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

نبرد انتخاباتی در شبکه‌های اجتماعی

"فیس‌بوک و توئیتر در پیروزی من نقش کلیدی ایفا کرده‌ند." این سخنان دونالد ترامپ پس از پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بود. او در حالی پیروز انتخابات شد که رقیبش هیلاری کلینتون، برای تبلیغات خود ترجیح را بر استفاده از تبلیغات سنتی دانست. انتخابات در ایران نیز بی‌شباهت با دیگر کشورهای جهان نیست. شبکه‌های اجتماعی در ایران توانستند بسیار سریع جای خود را در میان رسانه‌ها بازکنند؛ بطوری که ممکن است کم‌کم جایگزین سایر رسانه‌ها شوند.

بلومبرگ: چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵

ایران تهدیدهای توئیتری دونالد ترامپ را به سُخره گرفت

پایگاه "بلومبرگ" در گزارشی ضمن اشاره به اینکه ایران هیچ اهمیتی به تهدیدهای دولت جدید آمریکا نمی‌دهد به نقل از وزیر امور خارجه کشورمان نوشت که ایران در پی گسترش متحدان خود در خلیج فارس است.

کارتوندوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵

ترامپ توئیترباز

این کاریکاتور در روزنامه "اعتماد" منتشر شده است.

توئیت روحانی:سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵

‏برای وداع با آن مرد تاریخ‌ساز همه آمده بودند/ از این فضا برای آشتی و وحدت ملی استفاده کنیم

رئیس‌جمهور در حساب توئیتری خود در فضای مجازی نوشته است: امروز برای وداع با آن مرد تاریخ‌ساز همه آمده بودند؛ بیاییم از این فضا برای دوستی، آشتی و وحدت ملی استفاده کنیم. بجای دیوار، پل بسازیم.

در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانیدوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵

ظریف: انقلاب ستونی سترگ را از دست داد

وزیر خارجه کشورمان آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را ستونی سترگ برای انقلاب دانست.

ابوطالبی در توئیتر؛سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵

دولت اقتدار فرهنگی را برای مبارزه بافساد اصل می‌داند

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهور اظهار داشت: دولت که مسئول مبارزه با فساد است، اقتدار فرهنگی و روی آوری به فرهنگ را برای عبور از بحران های اجتماعی، مبارزه بافساد و نجات اقتصادملی اصل می‌داند.

شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵

توئیتر از حذف حساب‌های کاربری حامی داعش خبر داد

مدیران شبکه اجتماعی توییتر از حذف مجدد هزاران حساب کاربری حامی گروه تروریستی داعش خبر داده‌اند. آنان می‌گویند از ماه فوریه تا به حال 235 هزار حساب کاربری از این دست را تعلیق کرده‌اند.

چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵

ویدئوهای توییتر 140 ثانیه‌ای شد

شرکت توییتر برای ماندن در صحنۀ رقابت با شبکه‌های اجتماعی مدت ویدئوهای خود را افزایش داد.

یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵

نتایج تکان‌دهنده بررسی لغات استفاده شده در توئیتر

به‌ تازگی مسئولان شعبه بریتانیای توئیتر به سراغ بررسی عبارت‌هایی رفته‌اند که بیشترین کاربرد را در این شبکه اجتماعی داشته است و متاسفانه کلمات رکیک در صدر جدول کاربرد قرار داشته‌اند.

مهدی محمدی نوشت:پنج شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵

"اصلاح نیمه شبان پست توئیتر" نشان از معادلات واقعی بر قدرت هاشمی دارد

این کارشناس سیاسی نوشت: آقای هاشمی ممکن است "ظهور" رسانه‌ای بیشتری پیدا کرده باشد یا تصور کند محبوب‌تر شده، اما خود بهتر از هر کسی می داند که "اصلاح نیمه شبان پست توئیتر" علامتی است از اینکه در واقع امر معادلاتی دیگر در جریان است.

شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴

توئیت ظریف در روز اجرای برجام

وزیر امورخارجه در توئیتر خود نوشت: روز اجرای برجام، اکنون وقت آن برای همگان علی الخصوص ملل مسلمان فرا رسیده است که دست در دست هم دهند و جهان را از افراطی گری و خشونت نجات دهند- ایران آماده است.

ظریف: جمعه ۱۸ دی ۱۳۹۴

وزارت خارجه در مسائل داخلی و انتخابات دخالت نخواهد کرد/ فقط در فیس‌بوک و توئیتر فعالیت دارم

وزیر امور خارجه تصریح کرد: وزارت امور خارجه طبق مقررات اساسنامه خود به هیچ وجه در مسائل داخلی دخالت نکرده و مجاز به همراهی یا مخالفت با افراد و احزاب و گروه‌های سیاسی در انتخابات نیست.

یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲

اخبار آرشیوی

نشریه "نشنال پست" در گزارشی از برنامه دولت کانادا برای برگزاری کنفرانس "گفتگوی جهانی" در دانشگاه تورنتو با حضور "جان برد" وزیرخارجه این کشور , با هدف "تعامل با مخالفین ایران" در آستانه انتخابات 24 خرداد خبر داد

یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

پایگاه خبری "اینفووارز": موسسه آمریکایی "رند" با استفاده از نرم‌افزاری ویژه، گفته‌های ایرانیان در توئیتر و فیس‌بوک را جمع‌آوری می‌کند تا در دستورکار امنیت ملی خود از آنها استفاده کند

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین