اخبار یونیت اینترنشنال (۱۵)

انتقاد دانشجویان از قراردادهای مشکوک وزارت نیرویکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶

نامه 450 نفر از دانشجویان به روحانی/ وزارت نیرو درقراردادهای ضد تولید ملی با شرکت‌های خارجی تجدید نظر کند

آقای رییس جمهور، اجازه ندهید کم¬کاری¬های مسئولین وزارت نیرو در اصلاحات قوانین سرمایه¬گذاری خارجی و اعطای تضمین پرداخت به سرمایه-گذاران داخلی ، بیش از این رکود را بر صنعت برق و نیروگاهی حاکم کند!

گزارش «نسیم آنلاین»// فشار دولت به نهادهای نظارتی جواب داد سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵

عقب‌نشینی عجیب سازمان بازرسی از پرابهام‌ترین قرارداد خارجی بعد از برجام!

در حالی که حدود دو ماه قبل، سازمان بازرسی کل کشور با انتشار گزارشی الزام آور خواستار کاهش ظرفیت قرارداد نیروگاه‌سازی شرکت یونیت اینترنشنال ترکیه به هزار مگاوات شده بود، اخیرا این نهاد نظارتی تحت فشار دولت و در اقدامی عجیب، از موضع خود عقب نشینی کرده و ظرفیت این قرارداد دو برابر شده است.

گزارش «نسیم آنلاین»: اظهار به توان داخل در حرف، انعقاد قرارداد نیروگاه‌سازی با خارجی‌ها در عمل!سه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵

تضاد رفتاری وزیر نیرو در واگذاری پروژه‌های داخلی به شرکت‌های خارجی!

اگرچه وزیر نیرو بارها به توان داخل در ساخت توربین گاز و بخار با بالاترین بازده اذعان داشته است، اما برنامه‌های این وزارت‌خانه برای احداث نیروگاه جدید مغایر با این توان داخلی ارزیابی شده است.

دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵

کارتون: لطف ویژه وزارت نیرو به ترکیه‌ای‌ها‌

وزارت نیرو قراردادی ویژه با شرکت ترکیه‌ای یونیت اینترنشنال برای احداث نیروگاه بسته که در آن دولت با دادن تضمین پرداخت (Payment Guarantee) تعهد کرده که پول این شرکت را تمام و کمال بدهد، تضمینی که علی رغم درخواست شرکت‌های داخلی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.

یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵

پای نهادهای نظارتی به قرارداد یونیت اینترنشنال باز شد

انتظار می‌رود با ورود جدی این نهاد نظارتی به قرارداد وزارت نیرو با شرکت یونیت اینترنشنال، تغییرات جدی در پروژه‌های واگذار شده به این شرکت ترکیه ای در آینده نزدیک ایجاد شود.

سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵

درخواست بسیج دانشجویی دانشگاه تهران از وزارت نیرو برای ابهام زدایی قرارداد با ترکیه/ نماینده وزارت نیرو نیاید، ابهامات بیشتر می‌شود

شایعاتی مبنی بر عدم حضور وزارت نیرو در همایش توانمندی های صنعت نیروگاهی"شنیده می شود که درصورت وقوع، این تصمیم منجر خواهد شد که اساتید و دانشجویان و کارشناسان این تصور برایشان ایجاد شود که مسوولان استدلالی برای پاسخ به منتقدین این قرارداد ندارند

گزارش «نسیم آنلاین»: چرا وزارت نیرو، ترکیه را به کشورهای دیگر ترجیح دادسه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵

سکوت نهادهای نظارتی درباره پرابهام‌ترین قرارداد خارجی بعد از برجام!

در حالی بزرگترین پروژه تاریخ نیروگاه‌های مستقل جهان قرار است بدون برگزاری مناقصه به یک شرکت ترکیه‌ای نه چندان معتبر واگذار شود که وزارت نیرو اعلام کرده است که برای سایر پروژه‌های مشابه مناقصه برگزار خواهد کرد اما برای این پروژه بزرگ و مهم مناقصه‌ای نخواهد داشت!

گزارش «نسیم آنلاین»: وزارت نیرو گفت پول نداریم، بهتر است ساخت نیروگاه‌ها را به خارجی‌های بی‌تجربه واگذار کنیم!پنج شنبه ۶ آبان ۱۳۹۵

بهانه‌های غیرمنطقی وزیر روحانی برای کارنکردن با شرکت‌های ایرانی!

یونیت اینترنشنال ترکیه قرار است 5 نیروگاه به ارزش 3 میلیارد دلار در ایران احداث کند. مجموع این نیروگاه‌ها 5 هزار مگاوات ظرفیت دارد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس خبر داددوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵

قرارداد "یونیت اینترنشنال" چیت‌چیان را به صحن علنی مجلس کشاند/ سخنگوی هیات رئیسه مجلس از پاسخ‌های وزیر نیرو قانع نشد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آقای نعمتی از پاسخ های وزیر نیرو قانع نشد و سوال به صحن علنی ارسال شد.

گزارش «نسیم آنلاین» از فشار وزارتخانه چیت‌چیان به منتقدین قراردادهای مشکوک وزارت نیرو: چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵

لاپوشانی سایت منتسب به وزارت نیرو درباره ابهامات قرارداد با شریک اسرائیلی!

آیا انعقاد قرارداد در شرایط نابرابر و غیرشفاف شانتاژ است یا درخواست بررسی صلاحیت امنیتی شرکت‌هایی که روابط آشکار و گسترده‌ای با صهیونیست‌ها دارند و قصد حضور در بازار نیروگاهی کشور را دارند؟

اختصاصی «نسیم آنلاین»: آقای چیت چیان، برای نیروگاه زباله سوز مناقصه برگزار شد اما برای شرکت یونیت نه!دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵

10 ماه گذشت، وزیر روحانی هنوز به وعده خود عمل نکرده است

قرارداد ساخت 6000 مگاوات نیروگاه توسط شرکت ترکیه‌ای یونیت اینترنشنال در حالی مراحل پایانی خود را طی می‌کند که شهرداری تهران حتی برای ساخت نیروگاه زباله‌سوز به ظرفیت 3 مگاوات مناقصه برگزار می‌کند.

گزارش «نسیم آنلاین» از اظهارات عجیب چیت چیان درباره قرارداد ایران با یونیت اینترنشنال؛شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵

توسل وزیر روحانی به سیاست‌های کلی نظام برای عقد قرارداد با یک شرکت ترک!

وزیر نیرو در حالی تلاش کرده که انعقاد قرارداد با شرکت ترکیه‌ای یونیت را در جهت سیاست‌های کلی نظام معرفی کند که رهبر انقلاب در سال 95 تاکنون 2 مرتبه صراحتا ساخت نیروگاه توسط شرکت‌های خارجی را در تضاد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اعلام کرده‌اند!

گزارش «نسیم آنلاین»: تناقض‌گویی وزارت نیرو درباره امتیازات ویژه به ترکها برای احداث نیروگاه در ایران ادامه دارد!شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۵

امتیاز عجیب دولت یازدهم برای آمدن یونیتِ ترکیه به ایران!

وزیر نیرو اعطای ضمانت وزارت اقتصاد برای پرداخت پول برق به شرکت یونیت‌اینترنشنال جهت ساخت نیروگاه را تایید کرد.

بسیج دانشجویی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران:دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵

قرارداد وزارت نیرو با شرکت "یونیت اینترنشنال" ترکیه غیرقانونی محسوب می‌شود

بسیج دانشجویی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران در نامه‌ای خطاب به روحانی پیرامون عقد قرارداد وزارت نیرو با شرکت ترکیه‌ای «یونیت اینترنشنال» اعلام کرد: این قرارداد با ماده ششم قانون الحاق موادی تعارض دارد و غیرقانونی است.

کانون‌های تفکر ایران در نا‌مه‌ای خطاب به وزیر نیرو مطرح کرد؛شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵

۸ سوال مهم پیرامون قرارداد ساخت نیروگاه با شرکت ترکیه‌ای یونیت اینترنشنال

شبکه کانون‌های تفکر ایران سوال اصلی خود را در مورد امتیاز ویژه‌ای که در این قرارداد به طرف ترک داده شده است مطرح کرده که سبب ایجاد انگیزه در طرف ترک برای حضور در بازار انرژی ایران شده است و اینکه آیا این امتیاز به نیروگاه‌سازها و سرمایه‌گذاران داخلی هم داده می‌شود؟

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین