اخبار کیهان (۵۸)

حسین شریعتمداریشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵

تکریم می‌فروشند و تحقیر می‌خرند!

دولت محترم بعد از امتیازهای نقدی که به آمریکا داد و در مقابل، فقط وعده‌های نسیه گرفت، امروزه همان فرمول - بخوانید برجام 2 - را در رویکرد به اروپا، دنبال می‌کند و این دفعه "تکریم" می‌کند و "تحقیر"! می‌گیرد!

حسین شریعتمداری:دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵

از یک طرف می‌گویند بیکاری داریم از آنطرف کارها را به خارجی‌ها می‌دهند!

در حالی که عدم اشتغال به اذعان رئیس‌جمهور محترم یکی از اصلی‌ترین مشکلات است، جریان یاد شده با خیال راحت و به گونه‌ای که انگار چنین مشکلی وجود خارجی ندارد، اصرار دارد که تمامی پروژه‌ها و پیمان‌ها و سفارشات ریز و درشت را به خارجی‌ها بسپارد.

گزارش خبری- تحلیلی کیهانشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵

تعداد مدیران نجومی آب می‌رود/ سخنگوی دولت: فقط 4 نفر بودند!

در حالی که تعداد مدیران نجومی در گزارش دیوان محاسبات حداقل 400 نفر اعلام شده که این تعداد نیز با توجه به مبنا قرار دادن دریافتی 20 میلیون تومان یک‌چهارم میزان واقعی می‌باشد سخنگوی دولت در اظهار‌نظری عجیب اعلام کرد مدیرانی که حقوق نامتعارف گرفته‌اند تنها 4 نفر هستند!

گزارش خبری - تحلیلی کیهانچهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵

پاسخ به دروغ بزرگ!

اکنون ادعا می‌شود همه جزئیات مذاکرات با رهبر انقلاب هماهنگ می‌شده و طبق نظر ایشان کار انجام شده است! این ادعای کذب حالا مطرح می‌شود که تشت رسوایی برجام بر زمین افتاده و باید برای آن دنبال شریک جرم و حتی آمر گشت!

گزارش خبری تحلیلی کیهان از فاصله دغدغه‌هاچهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵

مایه شرمساری/ لغو سخنرانی یا کارنامه پر از خالی دولت؟!

دوشنبه، نامه‌ای از رئیس‌جمهور منتشر شد که در آن لغو یک سخنرانی "مایه شرمساری" دولت خوانده شده بود. پس از آن کاربران فضای مجازی به صورت گسترده نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و آن چیزهایی که واقعا می‌تواند مایه شرمساری دولت باشد را برشمردند.

گزارش خبری تحلیلی کیهان از یک فضاسازی کاذبسه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵

لغو این سخنرانی کمر ملت را شکست! نه بیکاری و رکود و حقوق نجومی

لغو یک سخنرانی در مشهد موج جدیدی را در میان دولتمردان، مدعیان اطلاح‌طلبی و رسانه‌های آنها به راه انداخته و این در حالی است که سخنران فقط یک مهره است و پروژه اصلی حاشیه‌سازی برای فراموش کردن مسائل و مطالبات اصلی مردم، از جمله بیکاری، رکود و رسیدگی به حقوق‌های نجومی است.

گزارش خبری تحلیلی کیهانشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵

شورش و آشوب در آمریکا سراسری شد

آشوب‌ها در آمریکا علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری به سراسر این کشور تسری یافته و طبق برخی گزارش‌ها در پورتلند اولین معترض کشته شده است.

شورش و آشوب در اعتراض به نتیجه انتخابات آمریکاشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵

آتش فتنه 88 به دامان صاحبش افتاد

کسی فکرش را هم نمی‌کرد که هفت سال پس از شهرآشوبی فتنه‌گران در انتخابات 88 و حمایت بی‌دریغ و همه جانبه آمریکایی‌ها از اراذل و اوباشی که با آتش‌سوزی و تخریب و قتل، امنیت مردم را نشانه رفته بودند، دست روزگار بومرنگ فتنه را به سوی آمریکا برگرداند و آتش در دامن آتش‌افروزان بیفتد.

گزارشی به روایت حامیان دولتیکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵

حال اقتصاد خوب است اما روی کاغذ

کیهان نوشت: حرف‌های زیبای این روزها که هر از گاهی از دهان مسئولان دولتی خارج می‌شود، گویای آن است که اوضاع اقتصادی و معیشتی مردم ایرادی ندارد، کسی مشکل و دغدغه‌ای ندارد و تنها یکی دو مسئله غیراقتصادی بود که آن هم با تغییر سه وزیر و تعمیر کابینه، به خیر و خوشی حل شد!

گزارش کیهان از پشت پرده معوقات هنگفت بانکییکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵

برخی مدیران بانکی شرکت تأسیس می‌کنند وام‌های کلان می‌گیرند و پس نمی‌دهند!

در حالی که بانکها به جای پرداخت تسهیلات دنبال "بنگاه‌داری" هستند، رئیس شورای عالی کانون مشاوران اعتباری و سرمایه‌گذاری بانک‌ها گفت که بخش اعظمی از تسهیلات به شرکت‌های زیرمجموعه خود بانک‌ها پرداخت شده و بخش اعظم معوقات بانکی مربوط به آنها است.

گزارش خبری - تحلیلی کیهانیکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵

وام ازدواج و یارانه مصیبت است یا خسارت کرسنت و اختلاس 8000 میلیاردی؟!

دولتمردان بارها از یارانه‌ای که به مردم پرداخت می‌شود به عنوان مصیبت عظما نام برده و از افزایش مبلغ وام ازدواج گلایه کرده‌اند، این در حالی است که به راحتی از کنار خسارت 18 میلیارد دلاری کرسنت و اختلاس 8000 میلیاردی گذشته‌اند!

گفت و شنود کیهان یکشنبه ۹ آبان ۱۳۹۵

کلینتون یا ترامپ؟/ ماجرای گاوهای سیاه و سفید

یارو از مسئول یک گاوداری پرسید به گاوها چه غذایی می‌دهید؟ مدیر پرسید؛ گاوهای سفید یا سیاه؟ طرف گفت؛ سیاه‌ها و مدیر گفت؛ کاه و یونجه و... پرسید؛ سفیدها چی؟ و طرف جواب داد به آنها هم کاه و یونجه می‌دهیم.

گفت و شنود کیهان چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵

عنکبوت: تولیدی پتو دارم!

روزنامه کیهان در واکنش به خبر "انعقاد قرارداد فروش تسلیحات به مبلغ 75 میلیارد دلار بین آمریکا و امارات نوشت: یک عنکبوت قرص اکس خورده بود، ازش پرسیدند شغلت چیه؟ گفت تولیدی پتو دارم!

گزارش کیهان از پشت صحنه تغییر ۳ وزیریکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵

سریال سرکار گذاشتن ملت/ این قسمت؛ تعمیر کابینه!

غالب شعارهای انتخاباتی دولت تدبیر و امید در حوزه اقتصاد و معیشت مردم بود که محقق نشد با این وجود تغییرات صورت‌گرفته در کابینه را در 7 ماه مانده به انتخابات چگونه می‌توان توجیه کرد؟!

گزارش خبری تحلیلی کیهانشنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

آمریکا کلاهبرداری‌ کرد/ دولت یقه داخلی‌ها را گرفت!

حسن روحانی در بازگشت از سازمان ملل متحد از قول آمریکایی‌ها برای اجرای تعهداتشان در برجام گفت. همان موقع این باور دولتمردان مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت که چگونه دولتی که سابقه طولانی در بدعهدی دارد و پای معاهده مکتوب خود نیست چگونه می‌توان امید بست که به قول شفاهی خود پایبند باشد؟

گزارش خبری تحلیلی کیهاندوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵

خندۀ جیب مردم به ادعای تورم 9 درصدی!

ادعای کاهش تورم و یا رونق اقتصادی با واقعیت‌های فعلی و شعارهای آغازین دولت یازدهم نظیر جیب مردم ملاک تورم است همخوانی ندارد. همچنین با گذشت بیش از سه سال از عمر دولت یازدهم، دیگر حنای تخریب دولت سابق و استفاده از عبارات تکراری همچون "نگذاشتند"، برای ملت رنگی نداشته، اکنون زمان بررسی کارنامه روحانی و تیمش رسیده است.

دفتر معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد:یکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵

جهانگیری هیچ گونه دیداری با وزیر اقتصاد آلمان نداشته است

دفتر معاون اول رئیس جمهوری با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: اسحاق جهانگیری هیچ گونه دیداری با وزیر اقتصاد آلمان نداشته است.

علی‌رغم افزایش بیکاری در کشورشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵

دولت اشتغال‌زایی کرد اما برای خارجی‌ها

نتیجه اغلب سیاست‌های دولت تدبیر و امید با وجودی که منجر به بیکاری فزاینده جوانان ایرانی شده اما برای خارجی‌ها اشتغالزایی داشته؛ واگذاری آشپزی قطارهای کشورمان به اتریشی‌ها، سپردن معماری ایرانی اسلامی آزادراه تهران - شمال به ایتالیایی‌ها و تسلط دوباره فرانسوی‌ها بر صنعت خودروی کشورمان تنها نمونه‌ای از اشتغالزایی برای بیگانگان در طول دولت یازدهم است.

محمد ایمانیشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۵

سودای سیاست قجری - پهلوی

محمد ایمانی در یادداشتی نوشت:« اگر شیطان بزرگ تعهداتش را زیرپا گذاشت، به جای اعتراض قاطع توأم با اقدام و عمل، توجیه‌گرانی در وزارت خارجه و دولت به صف می‌شوند تا به جای کوبیدن به سینه دشمن، بدعهدی او را توجیه کنند و برخلاف بیان صریح یک سال پیش، حالا بگویند قرار نبود تحریم‌ها برداشته شود»

کیهان بررسی می‌کندشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵

دست‌های پر ازخالی راز دوقطبی‌های کاذب

دوقطبی سازی‌های کاذب و دامن زدن به آن رازی دارد که باید آن را در دست‌هایی دید که از تحقق وعده‌های داده شده خالی هستند.

گزارش خبری تحلیلی کیهانشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵

قول آمریکا پوچ بود /جان کری: به همه تعهدات عمل کرده‌ایم!

در حالی‌که دولتمردان در روزهای اخیر در اظهارات جداگانه عنوان کردند که آمریکا قول داده است به تعهدات خود در برجام عمل کند، وزیر خارجه آمریکا در جدیدترین اظهارنظر با بی‌تفاوتی نسبت به عهدشکنی‌های واشنگتن در پسابرجام تاکید کرد که آمریکا به تعهدات خود طبق توافق هسته‌ای عمل کرده است.

گزارش خبری تحلیلی کیهاندوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵

اعتراف به بدعهدی آمریکا کافی نیست، خسارت‌های برجام را جبران کنید

دور جدید اعتراف‌های دولتمردان به بدعهدی آمریکا که با سخنان حسن روحانی به اوج خود رسید و ظریف نیز در اندیشکده شورای روابط خارجی آمریکا مهر تاییدی بر آن زد، به نظر می‌رسد صرفا اعتراف به بدعهدی آمریکایی‌ها علی‌رغم قابل تقدیر بودن، کافی نبوده و دولت باید راهی برای جبران خسارت‌های برجام بجوید.

در همایش "خسارت محض" مطرح شد؛یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵

شریعتمداری: یقین بدانید خروجی برجام ورود داعش است

مدیر مسئول روزنامه کیهان با بیان اینکه خروجی برجام یقین بدانید که ورودی داعش است گفت: رهبر انقلاب بارها تاکید کرده‌اند که آمریکا قابل اعتماد نیست و امروز نیز می‌بینیم که با وجود توافق آتش‌بس در سوریه به ظاهر مواضع تروریستها را مورد حمله قرار می‌دهد اما پس از آن داعش و تروریستها در همان نقطه مستقر می‌شوند.

گزارش خبری تحلیلی کیهانیکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵

اظهارات کالین پاول شاهد دیگری بر ضرورت افزایش توان نظامی

اخیرا یک گروه هکری، مجموعه‌ای از ایمیل‌های شخصی "کالین پاول" وزیر خارجه اسبق آمریکا را به صورت عمومی منتشر کرده‌اند؛ پاول در یکی از این ایمیل‌های افشا شده، تایید می‌کند که رژیم صهیونیستی دست کم 200 کلاهک اتمی دارد و و مدعی شده است که این موشک‌ها ایران را نشانه رفته‌اند.

گزارش کیهان از هویت واقعی طرفداران FATFیکشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۵

حامیان فیش‌های نجومی مدعی مبارزه با پولشویی شده‌اند!

اینکه یک مقام ارشد دولتی ماهانه از انگلیس حقوق بگیرد تا چوب حراج به منافع دولتی بزند، پول کثیف نیست!؟ چرا آنجا ساکت هستید و مهر سکوت بر لب زده‌اید و هیچ واکنشی برای نابودی منافع ملی نشان نمی‌دهید!؟ اینکه 25 میلیارد دلار قاچاق کالا در روز روشن و در جلوی چشم مدیران دولتی در حال انجام است چطور!؟ این پول تمیز است!؟

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین