اخبار همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی (۲۲)

یادداشت//یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵

سواد رسانه و مسئولیت اجتماعی، از مردان شعار تا مردان عمل

افتتاحیه با سخنرانی دکتر سعید رضا عاملی؛ استاد تمام دانشگاه تهران و عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی برگزار می شود...

شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵

برگزاری فن بازار محتوای دیجیتال در دهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال

مدیر بخش دانش دیجیتال دهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال گفت: در نمایشگاه امسال با جلب مشارکت سرمایه گذران و صاحبان کسب و کارهای موفق در حوزه رسانه های دیجیتال برای خرید و سرمایه گذاری ایده ها، محصولات و خدمات محتوایی نوپا، فن بازار محتوای دیجیتال برگزار می شود.

یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵

برگزاری نمایشگاه کتاب سواد رسانه ای در دانشگاه های کشور

نخستین نمایشگاه کتاب سواد رسانه ای با همکاری دبیرخانه ی دائمی همایش ملی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی و انتشارات سیمای شرق از دهم لغایت 17 آبان ماه همزمان با هفته ی فرهنگ عمومی به صورت سراسری در برخی دانشگاه های کشور برگزار می شود.

در پنجمین نشست هیئت علمی همایش ملی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی مطرح شد: سه شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۵

انتشار مقالات برتر در مجلات علمی پژوهشی و علمی ترویجی/کهنه شدن فرمالیسم در داوری

در این نشست دکتر سید مرتضی موسویان؛ رئیس همایش ملی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی از پایان داوری چکیده ی مقالات خبر داد و گفت: کتاب چکیده ی مقالات همایش در روز فرهنگ عمومی همزمان با برگزاری اختتامیه ی همایش ملی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی، در میان علاقه مندان سواد رسانه ای توزیع خواهد شد.

افراسیابی: دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵

بی‌سوادی در حوزه رسانه هراس دارد/ نداشتن سواد رسانه‌ای فرصت را به تهدید تبدیل می‌کند

دبیرکل همایش ملی سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی با انتقاد از وضعیت سواد رسانه‌ای مردم در جمهوری اسلامی ایران گفت: رسانه هراس ندارد اما بی سوادی در حوزه رسانه هراس دارد که باید به این موضوع توجه کنیم.

در نشست سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی مطرح شد: یکشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۵

آموزش 5 میلیون ایرانی از طریق شبکه های اجتماعی و رسانه ها

محمد صادق افراسیابی؛ دبیر کل همایش ملی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی در دهمین نشست تخصصی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی از آموزش برخی مهارتهای سواد رسانه ای با استفاده از شبکه های اجتماعی پرمخاطب و رسانه ها به 5 میلیون ایرانی خبر داد.

چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۵

تمدید مهلت ارسال چکیده مقالات به همایش ملی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی

مهلت ارسال چکیده ی مقالات به دبیرخانه ی دائمی همایش ملی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی به مدت 6 روز تمدید شد.

رئیس همایش ملی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی تاکید کرد: چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۵

حمایت اتحادیه اروپا از افزایش سواد رسانه ای کشورهای اروپایی

دکتر سید مرتضی موسویان اظهار داشت: امروزه با توجه به سرعت رشد تکنولوژی در دنیا، فرآیند سیاست گذاری و فرهنگ سازی در تمامی جوامع تا حد زیادی مختل شده است اما بسیاری از کشورهای جهان برای فرهنگسازی در حوزه ی فضای مجازی برنامه ی مشخص و معینی دارند.

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران: سه شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۵

متأسفانه کشور را با رویکرد مسأله‌محور اداره می‌کنیم

مهندس خسرو سلجوقی با بیان اینکه در کشور دو نوع رویکرد می تواند حاکم باشد که یکی رویکرد مسأله محور و دیگری راهبرد محور است، اذعان کرد: متأسفانه کشور را با رویکرد مسأله محور اداره می کنیم و رویکرد راهبرد محور اصلا حاکم نیست.

در برنامه اینجا چراغی روشن است با موضوع سواد رسانه ای عنوان شد؛یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵

کمالی: سواد رسانه ای رابطه مستقیم با افزایش سرانه ملی دارد

دبیر علمی جشنواره و همایش ملی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی با تشریح اهمیت توجه به مقوله سواد رسانه ای گفت: سواد رسانه ای با توسعه اجتماعی و افزایش سرانه ملی رابطه ای مستقیم دارد چرا که جامعه ای که دانش و مهارت دارد توانمندی آن بالا می رود.

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد: چهارشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۵

ایرانیان در بهره برداری از تکنولوژی روز دنیا پیش قدم هستند

سید مرتضی موسویان در برنامه گفت و گوی اجتماعی از شبکه رادیویی گفت و گو اظهار داشت: شیب گرایش به شبکه های اجتماعی در میان مردم ایران همیشه تند و سریع بوده است.

سید مرتضی موسویان خبر داد:سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵

تشکیل اتاق فکر بازی‌های رایانه‌ای با حضور گیمرها

دکتر سید مرتضی موسویان؛ رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برنامه ی گفت و گوی فرهنگی رادیو گفت و گو از پیشنهاد تشکیل اتاق فکر بازی های رایانه ای با حضور گیمرها استقبال کرد و گفت: موضوع تشکیل اتاق فکر بازی های رایانه ای با حضور گیمرها، در هیئت مدیره ی بنیاد ملی بازی های رایانه ای پیگیری خواهد شد.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای: شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۵

امید به فرهنگ‌سازی رده‌بندی سنی بازی‌های رایانه‌ای با ارتقا سواد رسانه‌ای و مسئولیت اجتماعی

عضو شورای سیاستگذاری همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی در خصوص عدم شناخت نظام رده بندی سنی بازی ها پس ازگذشت پنج سال ابراز نگرانی کرد و گفت: در تحققاتی که این بنیاد درباره اسرا (نظام رده بندی بازی های رایانه ای) انجام داده، تنها 20درصد از خانواده های ایرانی این مسئله مهم را شناخته به آن عمل میکنند.

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵

بررسی بازی پوکمون گو در رادیو گفتگو

دکتر صدیقه ببران گفت: از آنجایی که این بازی هنوز در ایران رواج پیدا نکرده و همه گیر نشده است باید به صورت شفاف یک سری اطلاعات در اختیار کاربران قرار داد. چرا که پیش بینی می شود این بازی رغیب جدی شبکه های اجتماعی شود. پوکمون گو یک نوع تلفیق دنیای واقعی با دنیای مجازی است که علت محبوبیت و جذابیت آن هم همین است.

چهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵

نقش سواد رسانه‌ای کاربران در پذیرش و مدیریت بازی واقعیت مکمل پوکمون گو

بازی پوکمون گو با توجه به تبلیغات گسترده رسانه ای که گاهی به نظر می رسد کاملا برنامه ریزی شده و هدایت شده است بیش از هر بازی دیگری در میان نوجوانان و حتی بزرگسالان طرفدارانی پیدا کرده است.

خسروانیان خبر داد: یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵

ایجاد رسانه های مجازی برای آموزش مهارتهای سواد رسانه ای به مردم

سجاد خسروانیان گفت: بر اساس تاکید مسئولین برگزاری همایش ملی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی مبنی بر ضرورت آموزش مهارتهای سواد رسانه ای به عموم مردم، اکنون یک کانال و چند گروه در فضای مجازی برای گسترش سواد رسانه ای در جامعه ایجاد شده است.

سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵

تقدیر مرکز آموزش عالی گفتگوی ادیان و تمدنها از برگزیدگان همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی

دکتر علیرضا ابوالفضلی؛ نماینده ی مرکز آموزش عالی و گفتگوی ادیان و تمدن ها در ایران گفت: سواد اولیه رسانه ای در کشور سالها است اتفاق افتاده اما در برخی موارد جهت دار نیست و بالطبع کشور در حوزه ی رسانه باید به این سمت برود که از رسانه به شکل بهینه استفاده شود تا بتواند به سمت آنچه که مطلوب و متعالی است حرکت کند.

چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۵

سواد رسانه ای نباید رنگ و لعاب دولتی بگیرد

ابراهیم آبادی با بیان اینکه لازمه ی آموزش مهارتهای سواد رسانه ای تبیین ماهیت علمی سواد رسانه ای است گفت: پژوهشگاه ها، موسسات علمی پژوهشی و انجمن های علمی می توانند بار بزرگی در عرصه ی تبیین ماهیت علمی سواد رسانه ای و راهکارهای آموزش سواد رسانه ای به عموم جامعه بردارند.

سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵

تمدید مهلت ارسال آثار همایش سواد رسانه ای تا 15 شهریورماه

رئیس همایش ملی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی در پاسخ به تقاضای نمایندگان دانشگاه ها و پژوهشگاه های حاضر در هشتمین نشست سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی، از تمدید ملهت ارسال چکیده ی مقالات تا 15 شهریور ماه و متن کامل مقالات تا 15 مهر ماه خبر داد

موسویان: چهارشنبه ۹ تیر ۱۳۹۵

سواد رسانه ای، معیار رتبه بندی تمام محصولات دیجیتال

دکتر سید مرتضی موسویان، رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تعیین موضوع سواد رسانه ای به عنوان معیار رتبه بندی تمام محصولات دیجیتال کشور خبر داد و گفت: درخواست ما از اعضای هیئت علمی جشنواره ی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی این است که شاخص هایی را برای ارزیابی محصولات دیجیتال ثبت شده در مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در چارچوب سواد رسانه ای پیشنهاد دهند.

در ششمین نشست تخصصی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی مطرح شد: یکشنبه ۶ تیر ۱۳۹۵

بالا بردن سواد رسانه ای، برخورد حکیمانه با فضای مجازی است

ششمین نشست تخصصی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی با حضور دکتر سید مرتضی موسویان؛ رئیس مرکز توسعه ی فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر حسن خجسته؛ رئیس پژوهشکده ارتباطات پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات و برخی مدیران شبکه های رادیویی و تلویزیونی سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

در نشست خبری رئیس مرکز توسعه ی فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال مطرح شد: سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵

دعوت از تمامی فعالان رسانه های دیجیتال برای شرکت در همایش سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی

رئیس همایش ملی سواد رسانه ای و مسئولیت اجتماعی گفت: این اولین همایش با تاکید بر مسئولیت اجتماعی است که برگزار می شود و لازم است تمامی تولید کنندگان محتوا در فضای مجازی از آن اطلاع پیدا کنند.

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین