اخبار گورخواب‌ها (۲۳)

فیلمشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵

همین حوالی...

قرارگاه جهادی امام رضا(ع) در طرحی با نام جهاد مهربانی، جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه را به نقاط جنوبی تهران برد تا ضمن کمک به خانواده‌های نیازمند در این مناطق، تصاویری دیده نشده از محرومیت زیرپوست شهر تهران را به نمایش درآورد.

نقدی بر نگاه دولتمردان یازدهم به اقشار محروم جامعهجمعه ۱۷ دی ۱۳۹۵

درد فقر و درد لیبرالیسم

تنگنا آنجایی است که یک مقام مسئول انسانیت و زندگی یک نوزاد انسان را کاملا مادی نگاه می کند و بیان می دارد « قطعا این طرح به دلیل هزینه‌ها و تولدهای نوزادان معتاد که بار مالی برای نظام و کشور خواهد داشت و به لحاظ معنوی و اقتصادی و هزینه‌های اجتماعی نیازمند بررسی کار‌شناسی است و مطلوب این است که ریشه‌ها قطع شود تا آماری از متولد شدن نوزادان معتاد نداشته باشیم.»

سروری در گفتگو با «نسیم آنلاین»، مطرح کرد:پنج شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵

بیکاری علت اصلی محرومیت و بی‌خانمانی است/ عقیم‌سازی محرومان زشت‌ترین فکر یک مقام مسئول است

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه عقیم‌سازی زشت‌ترین فکری است که متاسفانه از یک مقام مسئول برمی‌خیزد اظهار داشت: چطور ممکن است مایی که به علت تقصیرهای خودمان این صحنه‌ها را به وجود آوردیم به خود اجازه دهیم به جای اینکه علت را در خودمان پیدا کنیم برویم به دنبال اینکه معلول را مورد هجمه قرار دهیم.

پز روشنفکری با تفکرات اشرافی گری؛چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵

کارتن خواب خوب کارتن خواب مرده است!

گویا معاون محترم رئیس جمهور در بحث عقیم سازی، به این مسئله توجه نکرده که عقیم سازی دائمی در اصل موضوع از نگاه تمام مراجع حرام است و حال داوطلبانه بودن و یا نبودن موضوعیتی ندارد.

معصومه آباد در گفتگو با «نسیم آنلاین»:چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵

در هیچ جای دنیا عقیم‌‌کردن محرومان جزو برنامه‌های فقرزدایی نیست

عضو شورای شهر تهران اظهار داشت: مساله تولید مثل جز حقوق شهروندی افراد است و شما نمی‌توانید یک نفر را از حقی که خداوند به او داده و حق طبیعی اوست به دلیل فقر محروم کنید این رفتار خداپسندانه، اخلاقی و انسانی نبوده و در هیچ جای دنیا عقیم‌ کردن جزو برنامه‌های فقرزدایی نمی‌باشد.

واکنش وزیر بهداشت به "گورخوابی":سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵

واقعاً یک حکومت نمی‌تواند گورخواب‌ها را سامان دهد؟

وزیر بهداشت گفت: متأسفانه در بحث گورخواب‌ها عده‌ای گفتند اینها معتاد متجاهر هستند اما بنده می‌گویم از کجا معلوم به خاطر سوءتدبیر ما به این روز نیفتاده‌اند، واقعاً یک حکومت نمی‌تواند این افراد را سامان دهد که هر وزارتخانه تقصیر را به گردن دیگری می‌اندازد؟

یک جامعه شناس:سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵

دولتمردان مکانیسم دفاعی فرافکنی برای خود درست کرده‌اند

یک جامعه‌شناس و استاد دانشگاه گفت: دولتمردان یک نوع مکانیسم دفاعی فرافکنی را در حوزه آسیب های اجتماعی برای خود درست کرده‌اند.

پاسخ شهید بهشتی به تبعیض و اختلاف طبقاتی؛سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵

چه کسانی جامعه را لجن می کنند؟

گورخوابی یکی از واژه هایی بود که در هفته اخیر بیشترین میزان پیگیری مردم در رسانه ها و شبکه های اجتماعی و فضای مجازی و حتی ارتباطات چهره به چهره دنبال می شد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) مطرح کرد:دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵

کاهش 7 درصدی مددجویان کمیته امداد/ سیاسی کردن موضوع رسیدگی به "گورخواب‌ها" مشکلی را برطرف نمی‌کند

رئیس کمیته امداد از کاهش 7 درصدی جامعه هدف کمیته امداد در سال 95 تا کنون خبرداد و تصریح کرد: در حال حاضر تعداد مددجویان کمیته امداد از یک میلیون و 720 هزار نفر به یک میلیون و 610 هزار نفر کاهش یافته است.

گزارش «نسیم آنلاین»، از چرایی ارائه پیشنهاد عقیم‌سازی بی‌خانمان‌ها از سوی برخی دولتی‌هادوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵

حمله نژادپرستانه به گورخواب‌ها

هر نوع راه حل که برای معضلات اجتماعی ارائه شود و در درون خود پیش فرض‌هایی از جنس دسته‌بندیهای کاستی، نژادی، ژنتیکی و ارزش‌گذاری بین آنها داشته باشد، گام نهادن در ورطه نژادپرستی و فاشیسم است.

محمدصادق کوشکی در گفتگو با «نسیم آنلاین»:یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵

دولت یازدهم دولت اشراف است/ اگر می‌توانستند می‌گفتند فقیران را به اقیانوس بریزید!

استاد دانشگاه تهران گفت: اگر دوستان دولت می‌توانستند پیشنهاد می‌دادند که مثلا ما هر تعداد فقیر و محروم و کارتن خواب داریم را ببریم یه گوشه اقیانوس خالی کنیم و از شر آنها راحت بشیم و اگر هم نمی‌گویند رودربایسی می‌کنند چون به رای همین محرومین نیاز دارند.

مسئول گروه جهادی امام رضا(ع) در نشست خبری:یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵

قضیه گورخواب‌ها چشمه کوچکی بوده، فاجعه بسیار عمیق‌تر است/ آن کسانی که می‌گویند بی‌خانمان نداریم، واقعا بی مسئولیت‌اند

مسئول گروه جهادی امام رضا(ع) بیان داشت: بیش از 100 و حتی 200 طلبه امروزه با این قرارگاه در ارتباط هستند و حوزه‌های علمیه نیز کم کم وارد میدان می‌شوند.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور:یکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵

فقط یک معتاد در گورستان نصیرآباد بود

پرویز افشار با بیان اینکه در قضیه گورخوابی گورستان نصیرآباد شهریار رسانه‌ها این موضوع را بزرگ‌نمایی کردند،‌ گفت: فقط یک معتاد در گورستان وجود داشت که آن هم به مرکز اخوان تحویل داده شد و مابقی این افراد بیماران مزمن روانی، متکدیان، کارتن‌خواب‌ها بوده‌اند.

فیلمیکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵

گورخواب‌ها؛ موضوعی محلی یا ملی؟!

این گزارش در مورد گورخواب ها شبکه گذشته از خبر 20:30 پخش شد.

سعید قاسمی در جمع مردم اهواز:شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵

ﺁﻗﺎﻱ اﺷﺮاﻑ‌ﺯاﺩﻩ ﺑﺮای ﮔﻮﺭﺧﻮاﺏ‌ﻫﺎ و ﭘﺎﺑﺮﻫﻨﻪ‌ﻫﺎ ﺩﻟﺴﻮﺯﻱ ﻧﻜﻦ

فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: آﻗﺎﻱ اﺷﺮاﻑ‌ﺯاﺩﻩ ﺑﺮای ﮔﻮﺭﺧﻮاﺏ‌ﻫﺎ و ﭘﺎ ﺑﺮﻫﻨﻪ‌ﻫﺎ ﺩﻟﺴﻮﺯﻱ ﻧﻜﻦ اﮔﺮ ﭘﻮﻝ ﭘﺎﺑﺮﻫﻨﮕﺎﻥ اﻧﻘﻼﺏ ﻫﺰﻳﻨﻪ ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﺷﻮﺩ و اﮔﺮ ﺣﺘﻲ ﺑﺮاﻱ ﻳﻚﺭﻭﺯ ﭘﻮﻝ 600 ﻫﺰاﺭ ﺑﺸﻜﻪ ﻧﻔﺖ ﻣﺮﺩﻡ ﻣﻆﻠﻮﻡ ﺁﻏﺎﺟﺎﺭﻱ و اﻣﻴﺪﻳﻪ ﺻﺮﻑ ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﺷﻮﺩ ﻫﻤﻴﻦ ﻣﺮﺩﻡ اﻧﻘﻼﺑﻲ می‌ﺁﻳﻨﺪ و ﺑﺴﺎﻁ ﮔﻮﺭ ﺧﻮاﺑﻲ ﺗﻬﺮاﻥ و ﻛﻼﻥ ﺷﻬﺮ ﻫﺎﺭا ﻫﻢ ﺟﻤﻊ می‌کنند.

کمپ‌های ماده ۱۶ افزایش یابدشنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵

استاندار تهران: گورخواب‌های نصیرآباد معتاد متجاهر بودند نه بی‌خانمان

استاندار تهران با اشاره به جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر با اشاره به اینکه نیمی از معتادان متجاهر اهل استان‌های دیگر هستند و این مسئله کار را کمی سخت و پیچیده کرده است، گفت: گورخواب‌های نصیرآباد بی‌خانمان نبودند، معتاد متجاهر بودند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد:جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵

کوتاهی دستگاه‌های دولتی در مورد معضل گورخواب‌ها/ دولت در مورد بودجه اختصاص یافته برای آنها پاسخ دهد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه کوتاهی دستگاه‌های دولتی درباره معضل اجتماعی گورخواب‌ها محرز است، گفت: دستگاه‌های متولی رفع معضلات اجتماعی باید در مورد بودجه دریافتی در این خصوص پاسخ دهند چرا که اقدام خاصی را در مورد آنها انجام نداده‌اند.

قدیری‌ابیانه:جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵

سخنان روحانی درباره تبدیل کارتن‌خواب‌ها به گورخواب جای تأسف دارد/ از دولتی که صاحبان فیش‌های نجومی را ذخیره نظام می‌نامند انتظاری جز این نیست

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: ابراز تأسف رئیس‌جمهور بابت تبدیل کارتن‌خواب‌ها به گورخواب‌ها خود موجب تأسف است زیرا رئیس‌جمهور خود باید برای درمان این مشکل عمل می‌کرد.

زاکانی در همایش "پایان فتنه، پایان فریب":جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵

حقوق شهروندی یعنی به گورخواب‌ها برسید/ در ایران 150 میلیون نفر می‌توانند با آسایش زندگی کنند اما نورچشمی‌ها نمی‌گذارند

نماینده سابق مردم تهران با بیان اینکه امروز عده‌ای در گور می‌خوابند و آقای روشنفکرنما می‌گوید اینها را عقیم کنید تا گورخواب‌ها ریشه‌شان کنده شود، گفت:‌حقوق شهروندی یعنی به گورخواب‌ها برسید،

یک اقتصاددان: دولت تدبیر بعد از گذشت ۴ سال خودش را در جایگاه معترض قرارداد! پنج شنبه ۹ دی ۱۳۹۵

نحوه برخورد رئیس جمهور با گورخوابها تاسف برانگیز است/ روحانی به جای پاسخگویی طلبکار است

محمود دهقانی گفت: دولت اخیرا و با نزدیک شدن به ماه های پایانی مسئولیت خود روش " بهترین دفاع حمله است" را به عنوان متد اصلی خود انتخاب کرده است.

شهردار تهران:چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵

مسئولان نباید با نامه یک هنرمند از "گورخوابی" مطلع شوند/ مدل مدیریت کشور ضربات کاری‌ بر پیکره نظام وارد می‌کند

مسوولان باید این آسیب‌ها و معضلات را از نزدیک ببینند و با آنها زندگی و برای آنها چاره اندیشی کنند نه آنکه بعد از انتشار وسیع در فضای مجازی از نامه یک هنرمند از آن فجایع مانند گورخوابی مطلع شوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵

رسیدگی به وضعیت گورخواب‌ها وظیفه قوه مجریه است/ رئیس‌جمهور دست پیش را گرفته که پس نیفتد

سعیدی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: رئیس‌جمهور با انتقاد از وضعیت گورخواب‌ها دست پیش را گرفته که پس نیفتد و این انتقادات در حالی است که مسئولیت رسیدگی به این مشکلات بر عهده قوه مجریه است.

واکنش یک اقتصاددان به سخنان امروز روحانی:چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵

پدیده گور خواب‌ها حاصل تفکرات نئوکلاسیک در دولتمردان یازدهم است/ می‌خواهند کاری کنند که حمایت از محرومین گداپروری نام بگیرد

نهادهای مختلف هر زمانی که تقاضای دریافت بودجه دارند به بهانه متولی بودن یک موضوع بودجه ای را دریافت کرده و بعد از دریافت آن بودجه مسئولیت خود را به گردن سایر نهاد ها یا سازمان ما می‌اندازد.

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین