اخبار انقلاب اسلامی (۷۱۶)

یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

با این نگاه در شهرداری چه می‌کنید؟

حکام کاخ سفید در تحقیر دولت عربستان، قریب به این مضمون گفته بودند؛ «اگر آمریکا نبود ایران ظرف یک هفته شما را می‌ بلعید و الآن فارسی حرف می‌ زدید»!

وحیدجلیلی در چهلمین نشست جنبش عدالتخواه دانشجویی:دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷

عدالت مجاهد میخواهد نه بچه سوسول /حکومت علی(ع) مغلوب جنگ نرم شد

چرا مردم با علی همراهی نکردند؟ دلسوزتر و عدالتخواه تر از امیرالمومنین برای آحاد جامعه مگر وجود داشت؟ اگر سازوکارهایی وجود دارد برای اخلال رابطه بین مردم و عدالتخواه ترین حکومت های عالم، این ساز و کارها باید کشف و خنثی شود. مشکل حکومت علی ع این بود که کسی نبود با این ساز و کارها مخالفت کند، آنها هم که مخالفت می کردند تک به تک حذف می شدند،رویش هایی هم جای آنها را نگرفت.

زوال امر سیاسی در مواجه با فائزه هاشمی‌هاشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۷

بینندگان عزیز! از نمایش سیاسی لذت ببرید

منظومه به ظاهر سیاسی که «فائزه هاشمی» در آن مهم قلمداد می شود متکی بر چند عنصرِ اساسی است: «پول»، «نژاد و خون»، «قبیله گرایی»! من این منظومه را «صحنه نمایشی» می دانم که حاضرانِ در آن نه «کنشگرانِ سیاسی» بلکه «بازیگران»ی هستند که در حال «نمایشِ سیاسی» اند و با هر پرده اجرای به ظاهر مهم و موثرِ خود موجباتِ زوالِ بیشترِ «امرِ سیاسی» در کشور را فراهم می آورند.

«واکنش زدگی» در عصرِ کلمهشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷

تحلیلی بر وضعیت جامعه در ماجرای حمله سگ‌ها به یک کودک در لواسان

ما در وضعیتی بدونِ «کنشگریِ هدفمند» تنها مشغولِ «واکنش» به اتفاقاتیم! واکنش هایی که حتی زمینه سازِ شکل گیریِ عمل و جریاناتِ عملی نیز نشده و یا اگر می شوند محدود و معدود است. این میزان از «واکنش» در شرایطِ بی عملی، زمینه سازِ شکل گیریِ «توهمِ عملِ موثر» است

بی کلمگی؛ غرق در برزخشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷

«توهم عمل‌» یا فعالیت موثر در شبکه‌های اجتماعی

در چنین فضایی با تولیدِ جنون آمیزِ کلمه، سعی می کند بر «حسِ بی تاثیریِ» خود غلبه کرده و حسِ کنشگری را به خود القا کند، اما از آنجا که کلمه از ساحتِ واقعیت به دور است و تا حدی برای ساخت واقعیت و شکل گیریِ عمل بدان نیاز هست، این میزان از کنشگری در این فضا به ایجاد رخوت و رکود در انسانِ ایرانی منجر شده و حتی خودِ کلمات را نیز به بی تاثیرترین جایگاه ممکن می رساند. در حقیقت انبوه کلماتِ تولید شده به ضد خود بدل شده و بی تاثیر می شوند و دوره ای از بی کلمگی در سیطره کلمات را به وجود می آورند.

در خواست سعید جلیلی از دانشگاهیان ؛چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷

برجام را بررسی کنید

سال 92 گفتید میخواهیم مذاکراتی را شروع کنیم که تحریم ها را بردارد، حالا میگویید اولویت ما برداشتن تحریم ها نبود؟! چه کسی شعار داد هم سانتریفیوژ باید بچرخد هم چرخ کارخانه‌ها؟ چه کسی سال گذشته گفت ما بمانیم سایر تحریم ها را نیز برمیداریم؟ آیا با ریختن بتن در تاسیسات، انصراف از 100 حق هسته‌ای،از بین بردن زحمات ده‌ساله دانشمندان و برداشتن 13هزار سانتریفیوژ، حقوق ملت را تثبیت کردید؟! ما دعوایی با کسی نداریم؛ نگذاریم با پوشانده شدن واقعیت ها و مسائل اصلی، عده‌ای یک آلزایمر سیاسی را به ملت تحمیل کنیم

سعید جلیلی در اجتماع مردم خرم‌اباد به مناسبت یوم‌الله ۹ دییکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷

فتنه امروز پوشاندن توانمندی ها و موفقیت های ملت ایران است

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی با اشاره به جنگ تاریخی میان حق خواهان و مستکبران گفت: جنگ حق و باطل، جنگ پیامبران و مستکبران یک جنگ قدیمی است که انقلاب اسلامی نیز از آن مستثنی نیست. به اعتراف خود دشمنان در چهل سال گذشته هرچه تلاش کردند تا انقلاب را متوقف کنند نتوانستند.

زرشناس در همایش چهل سال توطئه، چهل سال مقاومت:شنبه ۸ دی ۱۳۹۷

حاکم کردن اقتصاد نئولیبرالی از سال ۶۸ در دستور کار دولت وقت قرار گرفت

عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ گفت: انقلاب اسلامی ساخت سیاسی پروژه شبه مدرنیته را تغییر داد، اما ساخت اقتصادی و فرهنگی آن باقی ماند و از سال ۶۸ حاکم کردن اقتصاد نولیبرالی در دستور دولت وقت قرار گرفت.

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان خط امام؛ نقطه عطف در تاریخ انقلاب اسلامیشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷

بن بست آمریکا در ایستگاه 13 آبان

چهل سال از سقوط جبهه سرمایه داری در ایران گذشت و هیمنه آمریکا در هم فرو ریخت. امام خمینی(ره) پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان این واقعه را انقلاب دوم نامیدند و از آن سال تا کنون 13 آبان با برگزاری مراسمی گرامی داشته می‌شود.

«چه خواهد شد؟» در گفت و گو با سید مجید امامیچهارشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۷

گفتمان امید به خارج و تنش‌زدایی مرده است

22 بهمن بزرگ‌ترین حوزه عمومی تخصصی انقلاب اسلامی است. در آنجا جمهوری اسلامی می‌تواند خودش را رفرش کند و یک انقلاب در انقلاب رخ دهد. اما ما فرمالیته کردن راهپیمایی و با دخالت نابه‌جا آن را مخدوش کردیم. قبلاً هر محله و مسجد خودشان به نوع خاصی در راهپیمایی حضور پیدا می‌کردند و نهایتاً همه آن‌ها یک سیمرغ را تشکیل می‌دادند. این سیمرغ را به تریبون و بیانیه‌هایی تبدیل کردیم که هیچ‌کس از فرایند نشر و تدوین آن‌ها اطلاعی ندارد. در 22 بهمن وفاداران و معترضان باید حضور داشته باشند و معترضان اعتراض خودشان را

انقلابِ چهل‌ساله، نیروهای متجدِّد و انقباضِ امرِ اجتماعیدوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷

۳ تجویز راهبردی برای مواجهه با اعتراضات اجتماعی

مردم، انقلاب را از خود و از آنِ خود می‌دانند. مردم در اندیشۀ هیچ گزینۀ دیگری نیستند و با «جان» و «دل»، به انقلاب تعلّقِ خاطر دارند. آری، مردم از فساد و تبعیض و اشرافیّت و کم‌کاری، گلایه دارند و از وعده‌های میان‌تهی و دروغین، دلزده شده‌اند و ساختِ دیوان‌سالارانه را ضعیف و علیل می‌دانند، اما این‌همه، بدان معنی نیست که از انقلاب و نظام، عبور کرده‌اند.

چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۶

برگزاری دوره تربیت معلم "کرامت"

اولین دوره آموزشی "کرامت" از سلسله دوره‌های تخصصی "تربیت معلم تراز انقلاب اسلامی" برگزار می‌شود.

ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای تأکید کرد:پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶

تبیین اندیشه امام(ره)، عامل مصونیت‌ساز انقلاب اسلامی

ستاد کل نیروهای مسلح در بیانیه‌ای تصریح کرد: سیره و اندیشه حضرت امام (ره) می‌تواند همواره به عنوان سند و چشم‌انداز راهبردی مبارزه با نظام سلطه، چراغ راه ملت و مسئولان نظام قرار گیرد.

فیلمشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

موشن گرافیک "معجزه انقلاب"

«انقلاب اسلامی در زمینه‌ زیرساخت‌های کشور کاری شبیه معجزه انجام داده» این جمله رهبر معظم انقلاب در تاریخ ۹۵/۸/۱۹ است. ایشان همچنین در اولین روز سال ۹۶ در حرم مطهر رضوی فهرستی از خدمات انقلاب اسلامی به ملت ایران را برشمردند که پایگاه KHAMENEI.IR این موارد را در این موشن گرافیک مرور کرده است.

محمدرضا آزاد در گفتگوی تفصیلی با «نسیم آنلاین»:چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶

بازتاب هنر انقلابی را در همه زمینه‌ها باید بینیم/ هنر انقلاب هنر گفتمان‌ساز است

نمایش‌نویس کشورمان گفت: انقلاب اسلامی همه اقشار را در هر جغرافیا و با هر زبان و فرهنگ در بر گرفته است، حتی در جنگ، همه با هم شانه به شانه در صحنه حاضر بوده‌اند و بر همین اساس است که بازتاب هنر انقلابی را در همه زمینه‌ها باید بینیم.

مروری بر جایگاه روحانیت در انقلاب اسلامی؛سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵

خطر "انقلاب زدایی" از حوزه علمیه

امام خمینی(ره): تلاش‌هایی دارد انجام می‌گیرد برای این‌که از حوزه‌ علمیه قم انقلاب‌زدایی کنند، باید احساس خطر کنیم. عرض من با شما نمایندگان عزیز طلاب و فضلا این است اگر دیدید انقلاب‌زدایی دارد انجام می‌گیرد باید احساس خطر کنید.

آیت‌الله امامی‌ کاشانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵

ملت حضور گسترده‌ای در راهپیمایی 22 بهمن داشتند/ اقدام ترامپ نشان‌دهنده ستیز آمریکا و اسرائیل با اسلام است

امام جمعه موقت تهران گفت: فرمان اخیر ترامپ نشان می‌دهد که رویکرد آمریکا و اسرائیل ستیز با اسلام است، منع ورود تبعه عراق به آ‌مریکا چرا صادر شد؟ ما با آمریکا نمی‌سازیم، عراق که می‌ساخت، پیداست هر جا نامی از اسلام باشد، آنان با همان اسلام مشکل دارند.

آیت‌الله خاتمی:پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵

برخی می‌خواهند در ذهن جوانان ما، انقلاب را در حال فروپاشی جلوه دهند/ ۲۲ بهمن نمایانگر پایداری و استحکام جمهوری اسلامی ایران است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ۲۲ بهمن نمایانگر پایداری و استحکام جمهوری اسلامی ایران است.

سیدمحمد حسینی در رشت: پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵

ترامپ چهره واقعی آمریکا را آشکار کرد/ تفکر سازش همواره به کشور ضربه زده است

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد ‌اسلامی گفت: ترامپ چهره واقعی آمریکا را برای همه کشورها آشکار ساخت و از پشت نقاب بیرون کشید.

رئیس ستاد جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی:پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵

انقلاب اسلامی معادلات جهانی بسیاری را بر هم زد/ انقلاب موجب شد که ملت ایران در جهان با عزت باشند

ذوالقدر بیان داشت: انقلاب اسلامی موجب شد که ملت ایران در جهان با عزت و سربلند باشند و ما باید قدردان این نعمت و حافظ آن باشیم.

ظریف در دیدار سفرای خارجی مقیم تهران:پنج شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵

هیچ‌گاه، هیچ‌کس نمی‌تواند ایران و ایرانی را تهدید کند/ مردم بزرگ‌ترین پشتوانه انقلاب هستند

وزیر امور خارجه ایران گفت: مردم همواره بزرگ‌ترین پشتوانه انقلاب اسلامی بودند و به دلیل حضور مردم است که هیچ‌گاه، هیچ‌کس نمی‌تواند ایران و ایرانی را تهدید کند.

بذر‌پاش در مراسم گرامیداشت یوم‌الله دهه فجر:چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵

22 بهمن، نه به مدیریت منفعت گرا بود/ انقلاب اسلامی یعنی شکست کاخ‌های اشرافیت نه اشغال آن

نماینده سابق مردم تهران در مجلس گفت: انقلاب اسلامی یعنی شکست کاخ‌های اشرافیت و نه اشغال آن، برخی‌ها گویی پست‌های زمان پهلوی را اشغال کرده اند و در نهاد درونشان یک رضاخان فریاد می‌کشد.

سعید جلیلی:چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵

احدی توان تعرض و جسارت به انقلاب اسلامی را ندارد/ دشمن به‌دنبال گرفتن حافظه تاریخی ما است

عضو مجمع تشخیص اظهار داشت: یکی از تلاش‌های دشمن گرفتن حافظه تاریخی ما، پوشاندن پیشرفت و موفقیت‌های ما است، آنها فهمیده‌اند که این انقلاب یک پدیده طبیعی نیست بلکه شجره طیبه است.

امیرپوردستان در مراسم تجلیل از حماسه سازان پدافند:چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵

انقلاب اسلامی یک شوک ژئوپلیتیک برای آمریکا بود/ انقلاب اسلامی در مرزهای خود باقی نمی‌ماند

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: انقلاب اسلامی برای امریکایی ها یک شوک ژئوپلیتیک بود و خیلی تلاش کردند به پیروزی نرسد.

گرافیکچهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵

خاندان ویرانی

پایگاه KHAMENEI.IR در آستانه فرارسیدن سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، بر اساس بخش‌هایی از بیانات رهبر معظم انقلاب در خصوص دوران طاغوت و خاندان پهلوی، مجموعه پوستر «خاندان ویرانی» را منتشر کرد.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین