اخبار دولت سایه (۳)

سعید جلیلی:چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷

مهمترین مشکل تولید‌کنندگان عدم ثبات در تصمیمات و مقررات اقتصادی است

دکتر سعید جلیلی ضمن بازدید بیش از ۳ ساعته از غرفه های حاضر در این نمایشگاه، که در زمینه تولید انواع مواد اولیه – ماشین آلات و تجهیزات پلیمری،محصولات ساخته شده و نیمه ساخته و خدمات فنی و مهندسی مربوطه فعالیت دارند، از نزدیک در جریان موانع و مشکلات سر راه آنها قرار گرفت.

سعید جلیلی در اولین مصاحبه‌ پس از انتخابات ۹۲:یکشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۷

برجام ماشین یک میلیونی بود که یک میلیارد خریدیم و تحویلمان هم ندادند/ راه کم اثر کردن تحریم دلار، پیمان پولی دوجانبه است/ از سال ۶۰ تا ۹۷ به جز ۸ سال، قدرت در اختیار یک تفکر خاص بود

«لیقوم الناس بالقسط» یعنی شما هرجا که هستید وظیفه دارید برای عدالت در چارچوب قانون قیام کنید. بر همین مبناست که مفاهیمی مانند نهی از منکر و امر به معروف شکل پیدا می کند، وظیفه مردم هم هست که در چارچوب قانون نسبت به آن قیام کنند و وظیفه شان را انجام دهند. «دولت سایه» در این چارچوب و در این پارادایم مفهوم خاص خود را دارد و با آنچه در غرب گفته می شود، فرق دارد.

سعید جلیلی:پنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۶

اگر کاندیدای همسو با ما هم در انتخابات رأی می‌آورد بازهم باید "دولت سایه" تشکیل می‌شد/ نباید مردم را تقسیم‌بندی کاذب کرد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید مشکلات کشور را مانند سایه دنبال کرد و طرح "دولت سایه" نیز ممکن است مشابهت‌هایی با آنچه در غرب مطرح است داشته باشد اما این ایده مبتنی بر اندیشه سیاسی اسلام و اصول قانون اساسی است.

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین