اخبار بازار ارز (۶۸)

صادق خلیلیان وزیر سابق جهاد کشاورزی:دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

سفره مردم نصف شده است

ما 5 بازار اصلی در کشور داریم که با بی تدبیری و ضعف مدیریت دولت دچار بی‌ثباتی شده است. این 5 بازار عبارتند از: ارز، سکه و طلا، خودرو، مسکن و مواد غذایی.

نگاهی به بسته جدید ارزیسه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷

تاخیر در تنظیم بازار ارز کشور را دچار سرطان هلندی کرد

دولت خواسته یا ناخواسته با تاخیر در سر و سامان دادن بازار، از محل تسعیر نرخ ارز و اختلاف قیمت ارز بودجه و ارز محقق شده سود سرشاری را نصیب خود ساخته است و توانسته بخشی از بدهی­ های ارزی خود به بانک مرکزی را تسویه کند. 

بیانات منتشرنشده‌ رهبر انقلابدوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷

دستور اخیر رهبر انقلاب به دولت درباره سکه، ارز و مشکلات اخیر اقتصادی

رهبر معظم انقلاب در دیدار 24 تیر اعضای هیئت دولت راهکار برون‌رفت از مشکلات اخیر اقتصادی را ایجاد کارگروهی با مشخصات خاص جهت بررسی و اصلاح ظرایط بانک‌ها و نقدینگی موجود در کشور اعلام کردند.

در گفتگوی ویژه خبری اعلام شددوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷

کالاهای اساسی و داروها بدون افزایش قیمت به دست مردم می‌رسد

عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در برنامه گفتگوی ویژه خبری اعلام کرد: کالاهای اساسی و داروها بدون هیچ افزایش قیمتی تا پایان فروردین ماه 98 به دست مردم خواهد رسید.

در جلسه هیئت دولت مشخص شددوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷

تصمیمات جدید دولت برای ساماندهی بازار ارز

اقلام اساسی و دارو با ارز دولتی وارد می‌شوند. خرید و فروش ارز در صرافی‌ها آزاد شد. واردات ارز (اسکناس) و سکه توسط اشخاص حقیقی و حقوقی بدون محدودیت خواهد بود.

رئیس قوه قضائیه مطرح کرددوشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۷

در تلاطم‌های بازار ارز دست‌های ناپاک داخلی سهیم هستند

آیت الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه گفت: در تلاطم‌های بازار ارز دست‌های ناپاک داخلی سهیم هستند.

توضیحات سخنگوی دستگاه قضا در مورد پرونده تخلفات بازار ارز، سکه و خودروسه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷

احضار یک معاون وزارت صنعت در تخلفات بازار سکه و ارز

حجت الاسلام محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در مورد آخرین تحولات پرونده بازار ارز، سکه و خودرو توضیحاتی را ارائه کردند که در این فیلم مشاهده می‌کنید.

از استعفا تیم اقتصادی تا پیشنهاد فروش ارز داخل متکاچهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷

پیشنهادات توئیتری به تیم اقتصادی دولت

در روزهایی که شرایط جامعه متاثر از اوضاع اقتصادی و تلاطم بازار سکه و ارز می‌باشد. انتقادات به تیم اقتصادی دولت بالا گرفته است. نمایندگان مجلس در نامه‌ای با با ۱۸۷ امضا از رئیس جمهور تغییر و ترمیم اقتصادی‌های کابینه را خواستار شده‌اند. اما در این میان کاربران توئیتر که همواره دولت و تیمش را آماج انتقادات و اعتراضات می‌کنند این بار سعی کرده‌اند پیشنهادات خود را به دولت و تیم اقتصادیش ارائه کنند.

صادرکنندگان به سامانه نیما ارز نمی‌دهندچهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷

عملکرد منفعلانه دولت موجب تشدید التهابات ارزی شد

اصغر بالسینی اقتصاددان: بی‌تحرکی، کم‌کاری و بی‌برنامگی تیم اقتصادی دولت در مواجهه با بحران ارزی که از سال 1395 شروع، سال 1396 گسترش و در 3 ماه اخیر تشدید شده شرایطی را فراهم‌آورده که دومینو وار سایر بازارهای کشور نیز دچار تلاطم جدی شده است.

پیشنهاد کارشناس؛چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷

۵ راهکار برای فرونشاندن تلاطم بازار

پیش از جبران خسارت مالباختگان مؤسسات مالی- اعتباری غیرمجاز، میزان نقدینگی حدود هزار و پانصد هزار میلیارد تومان بود و در طول شش سال گذشته این میزان به سه برابر افزایش‌یافته است. در مدت یک سال گذشته نیز حدود 30 هزار میلیارد تومان پول پرقدرت برای جبران بدهی‌های مؤسسات مالی – اعتباری غیرمجاز از مجرای بانک مرکزی به بازار پول تزریق شد که اگر این عدد در ضریب تکاثری پول ضرب شود، مشخص می‌شود چه حجم عظیمی از نقدینگی به بازار راه پیداکرده است.

آیت‌الله آملی لاریجانی:سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷

هشدار شدید رئیس قوه قضاییه به اخلال‌گران اقتصادی

بازاریان ما بدانند جمهوری اسلامی حامی آنها است و نیروی انتظامی و نیرو‌های امنیتی موظفند امنیت آنها را ایجاد و تضمین کنند و آنها مطمئن باشند که قوه قضاییه هم به نحو اَتمّ از موضوعِ تضمین امنیت در بازار‌های کشور حمایت می‌کند و با کسانی که اخلال می‌کنند و آتش می‌افروزند و شیشه مغازه‌ها را می‌شکنند، برخورد قاطع انجام خواهد داد.

سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷

یادداشت شریعتمداری درباره فتنه‌گری در بازار

کسانی که شما را تهدید کردند می‌شناسید؟ همان‌ها که می‌گفتند اگر مغازه‌تان را نبندید، شیشه‌هایش را می‌شکنند و مغازه را به آتش می‌کشند»؟ این پرسشی بود که از چند مغازه‌دار در بازار تهران، خیابان لاله‌زار و برخی از مغازه‌داران پاساژ علاءالدین پرسیده شد. پاسخ همه آنان به این سؤال منفی بود و اظهار می‌داشتند که تهدید‌کنندگان را نمی‌شناسند و آنان را پیش از این ندیده بودند.

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران اعلام کردشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶

پیام منفی تحریم‎های جدید آمریکا برای بازار ارز ایران

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران گفت: با این وضعیت و با خصومتهای دولت آمریکا برعلیه ایران مطمئناً اعتماد غالب مردم نسبت به اجرایی شدن برجام از بین خواهد رفت و همین امر موجب خواهد شد تا شوک بزرگی به بازارهای مختلف ایران علی الخصوص بازار ارز وارد شود.

سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶

رقابت شانه به شانه دلارآمریکا و سکه طلا برای افزایش قیمت!

اتحادیه طلا، جواهر و سکه تهران نیز امروز قیمت هر دلار را 37 هزار و 630 ریال و هر یورو را 40 هزار و 990 ریال اعلام کرد.

انتقادات صریح عضو اتاق بازرگانی از وضعیت بازار ارزسه شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۵

عسگراولادی: بانک مرکزی قدرت تشخیص لازم برای تک نرخی کردن ارز را ندارد/ دولت سال 96 هم نمی‌تواند ارز را تک نرخی کند

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه ارز چند نرخی مشکلاتی برای صادرت و واردات ایجاد کرده است، گفت: دولت در سال ۹۶ هم نمی‌تواند نسخه شفابخش ارزی ارائه کند و این نسخه باید توسط دو اتاق بازرگانی به دولت ارائه شود.

واکنش معاون اسبق بانک مرکزی به اقدام جدید سیف برای اعطای دلار ارزان به برخی از صرافی‌های خاص در گفتگو با «نسیم آنلاین»: سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵

بازار ارز را برای انتخاب مجدد روحانی آماده می‌کنند

معاون اسبق بانک مرکزی عنوان کرد: دولت در این چهار سال کار و حرکت خاص تاثیر گذاری برای اقتصاد کشور انجام نداده است. دولتمردان منتظرند که در مقطع بعد از انتخابات تحرکات خودشان را انجام دهند که احتمالا در حوزه تورم و بقیه شاخصهای اقتصادی کشور تاثیر گذار خواهد بود.

تداوم گرانی دلار و ارز در بازاریکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵

سکه یک روزه 12 هزار تومان گران شد/ دلار به 4070 تومان رسید+ جدول

سکه تمام طرح جدید با افزایش حدود ۱۲ هزار تومانی قیمت نسبت به دیروز به حدود یک میلیون و ۱۶۴ هزار تومان رسید و دلار آمریکا نیز ۴۰۷۰ تومان فروخته می‌شود.

معاون ارزی بانک مرکزی:چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵

مقامات پولی با دخالت در بازار سعی دارند نرخ ارز را هدایت کنند

وی، رژیم های ارزی را در سه دسته ثابت، چند نرخی و شناور عنوان کرد و گفت: در کشور ایران رژیم نرخ شناور مدیریت شده ارز استفاده می‌شود که در آن مقامات پولی با دخالت در بازار و مدیریت آن سعی دارند با کنترل عرضه وتقاضا، نرخ ارز را به سمت سطوح مورد نظر هدایت کنند.

ادامه انتقادات فرشاد مومنی از سیاست‌های اقتصادی دولت یازدهمدوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵

روحانی به یارانش تذکر دهد/ اظهارنظرهای نسنجیده‌ای در مورد بازار ارز از دولت شنیده می‌شود

باید رییس‌جمهور گوشزد کند که به جای دستکاری در قیمت‌ها به عنوان فوری‌ترین راه‌حل و مخرب‌ترین آنها، دولت روی مساله کارایی در نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ها تمرکز کنند

شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴

سکه طلا گران شد

هر قطعه سکه طلای بهار آزادی طرح جدید با 8 هزار تومان رشد یک میلیون و 10 هزار تومان معامله شد

چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴

دلار آمریکا به 3529 تومان رسید

نرخ هر دلار آمریکا را سه هزار و 529 تومان و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید را هم 974 هزارتومان داد و ستدکردند

دبیرکل کانون صرافان ایران در گفتگو با «نسیم آنلاین»: شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴

2 دلیل گرانی دلار به 3700 تومان/ تعداد صرافی‌های غیر مجاز، دو برابر مجازهای تحت نظارت بانک مرکزی است

در ماه‌های اخیر افزایش خارج از قاعده قیمت ارز وجود نداشته و افزایش چند روز اخیر قیمت ارز، فاقد علل ریشه‌ای و بنیادی بوده و مربوط به مباحث دیپلماتیک بین ایران وعربستان بود.

چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۳

بانک مرکزی بی سرو صدا دلار را 10 ماهه 450 تومان گران کرد

گزارش «نسیم» حاکیست، دولت باحرکت بی‌سر و صدا و لاک‌پشتی نرخ ارز را بالا می‌برد/ آیا بانک مرکزی برنامه‌ای برای بازار ارز دارد؟/ معاون ارزی بانک مرکزی بیشتر در حوزه حسابداری و انفورماتیک فعالیت داشته است تا بخش ارزی

سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۳

پایگاه خبری ایتارتاس از سرازیر شدن میلیاردها دلار ارز از روسیه به آمریکا و سوئیس خبر داد

این رسانه روسی اعلام کرد: تنش‌های منطقه و سیاست روسیه در برابر شرکت‌های خارجی باعث شد،‌ طی سه ماهه نخست سال بیش از 11.2 میلیارد دلار از روسیه خارج شود که سهم آمریکا 9 میلیون دلار است

پنج شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۳

نرخ انواع ارز در بازار كاهش یافت

بر این اساس هر دلار آمریكا 3288 تومان، یورو 4515، پوند انگلیس 5520، درهم امارات 894، لیر تركیه 1575، و یوان چین 540 تومان به فروش میرسد

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین