اخبار وزارت علوم (۳۳۵۰)

سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷

صندوق رفاه دانشجویی از مهرماه آماده پرداخت تسهیلات به دانشجویان

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از اعلام زمان مراجعه دانشجویان برای دریافت تسهیلات دانشجویی خبر داد و گفت: با صدور بخشنامه‌ای تقویم تسهیلات رفاهی نیمسال دوم تحصیلی 97-96 را به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ابلاغ کردیم.

زیر و بم تادادوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶

روایتی از یک انتخابات مشکوک!

در این کلیپ درباره اتحادیه تشکل‌های اسلامی دانشجویان ایران "تادا " که در انتخاباتی مشکوک از وزارت علوم،تحقیقات و فنآوری مجوز فعالیت گرفت، بیشتر خواهید شنید.

سمیعی خبر دادشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶

برگزاری انتخابات هیئت رئیسه کانون موسسات و شرکت‌های خدمات اعزام دانشجو

دبیرکل کانون موسسات و شرکت‌های خدمات اعزام دانشجوی ایران با اشاره به برگزاری انتخابات هیئت رئیسه این کانون، گفت: در مدت زمان کوتاهی موفق به ساماندهی موسسات فعال در این بخش شده‌ایم و در حال حاضر بیش از یکصد و پنجاه موسسه عضو رسمی کانون هستند.

ولایتی در جمع خبرنگاران:سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶

وزارت علوم رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد را تایید نکند رشته‌ها مطابق دستور مجلس عملیاتی می‌شود

رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد گفت: اگر وزارت علوم رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد را تائید نکند طبق قانون مجلس این خواسته دانشگاه آزاد عملیاتی خواهد شد.

وزارت علوم عقب نشستیکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶

همه کدرشته‌های دانشگاه آزاد تایید شد

معاون امور مجلس دانشگاه آزاد گفت: تمام ۲۹۰۰ رشته‌ محل مورد مناقشه وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی به کار خود ادامه می‌دهند.

اسکندری:یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶

بررسی رشته‌های دانشگاه آزاد نیمه تمام ماند/ وزارت علوم مصوبه کمیسیون آموزش را نمی‌پذیرد

عضو هیات‌رئیسه دانشگاه آزاد با اشاره به نیمه‌ تمام رها شدن بررسی رشته محل‌های این دانشگاه در جلسه با مسئولان وزارت علوم گفت: وزارت علوم مصوبه کمیسیون آموزش مجلس را نمی‌پذیرد.

ولایتی در گفتگو با اخبار ساعت ۲۱:پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶

دانشگاه آزاد درباره رشته‌های کارشناسی ارشد مطابق قانون عمل می‌کند/ کارشناسان وزارت علوم در برابر قانون اعمال سلیقه نکنند

رئیس هیأت مؤسس دانشگاه آزاد گفت:‌ دانشگاه آزاد در رابطه با کدرشته محل‌های کارشناسی ارشد مطابق قانون عمل می‌کند و انتظار داریم کارشناسان وزارت علوم نیز به قانون مراجعه کرده و اعمال سلیقه شخصی نکنند.

بیانیه سرپرست دانشگاه آزاد:چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶

۲۵۰۱ رشته محل حذف شده مورد تایید است و در سایت دانشگاه قرار داده شد/ دعوت از دانشجویان برای انتخاب رشته

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی درباره آخرین وضعیت مذاکرات دانشگاه آزاد اسلامی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیرامون ۲۹۰۰ رشته محل حذف شده دانشگاه آزاد اسلامی در دفترچه آزمون کارشناسی ارشد بیانیه‌ای صادر کرد.

محمد قمی:سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶

حذف رشته‌های دانشگاه آزاد غیرکارشناسی است/ وزارت علوم و شورای انقلاب فرهنگی اجازه ندهند به دانشگاه آزاد لطمه‌ای وارد شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه محدودکردن رشته‌های دانشگاه آزاد مخالفت با اصل این دانشگاه است، گفت: حذف رشته‌های دانشگاه آزاد کارشناسی نیست.

پژمانفر در واکنش به حذف رشته محل‌های دانشگاه آزاد:سه شنبه ۶ تیر ۱۳۹۶

رویکرد وزارت علوم با دانشگاه آزاد بعد از تغییرات مدیریتی متفاوت شده/ اقدام وزارت علوم در قبال دانشگاه آزاد، شائبه سیاسی مسئله را تقویت می‌کند

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: رویکرد وزارت علوم با دانشگاه آزاد بعد از تغییرات مدیریتی متفاوت شده است.

نامه اساتید دانشگاه آزاد به رئیس‌جمهور: شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶

کج سلیقگی وزارت علوم در حذف رشته‌های دانشگاه آزاد اساتید را بیکار می‌کند

کانون استادان دانشگاه آزاد طی نامه‌ای به روحانی تاکید کرد: کج رفتاری برخی مدیران‌ میانی وزارت علوم‌ در حذف رشته‌‌های دانشگاه آزاد، فضایی ناامیدکننده برای اساتید فراهم کرده است.

طی بیانیه‌ای صورت گرفتپنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۶

دعوت وزارت علوم از عموم مردم و دانشگاهیان برای حضور در راهپیمایی روز قدس

وزارت علوم تحقیقات و فناوری با صدور اطلاعیه‌ای از عموم مردم همیشه در صحنه و دانشگاهیان و دانشجویان سراسر کشور دعوت کرد در راهپیمایی با شکوه روز قدس همچون سال های گذشته در صفوفی به هم پیوسته شرکت کنند.

چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۶

تودیع چراغ خاموش خزعلی در الزهرا؛ هدیه وزارت علوم به مدیر انقلابی

مراسم تودیع دکتر انسیه خزعلی ریاست انقلابی دانشگاه الزهرا روز دوشنبه و در کمال تعجب در غیاب خبرنگاران برگزار شد!

گزارش اختصاصی «نسیم آنلاین» از افزایش سود بانکی، تعمیق رکود و سنگین‌تر شدن تعهدات آتی دولت!دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵

اقدام نادرست وزارت علوم در انتشار اوراق صکوک!

در حالی معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم انتشار اوراق صکوک را به عنوان راهکار تامین مالی این وزارت‌خانه اعلام کرده است که انتشار این اوراق، مشکلات بزرگتری چون افزایش نرخ بهره بانکی، تعمیق رکود و سنگین‌تر شدن تعهدات آتی دولت را همراه خواهد داشت.

یکی از دانشجویان بورسیه در گفتگو با «نسیم آنلاین»:چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵

بیش از 600 روز از شکایت دانشجویان بورسیه می‌گذرد ولی هنوز هیچ اقدامی نشده است

یکی از دانشجویان بورسیه با بیان اینکه بیش از 600 روز از شکایت دانشجویان بورسیه از مسئولین سازمان دانشجویان وزارت علوم مجتبی صدیقی، احمد غلامی و رسانه‌های مغرض به اتهام نشر اکاذیب افترا و تهمت در دادسرای فرهنگ و رسانه گذشته است اظهار داشت: با وجود گذشت این زمان تاکنون هیچ گونه اقدامی انجام نشده.

معاون آموزشی وزیرعلوم خبر داد؛یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵

بازگشت تقویم زمانی آغاز سال تحصیلی جدید به زمان‌بندی قدیم

معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرد: نیم سال اول سال تحصیلی ۹۶-۹۵ بعد از چند سال طبق زمان بندی قدیم از ابتدای مهر آغاز می‌شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵

بورسیه‌ها در کلاف سردرگم!

با گذشت بیش از 3 سال از طرح موضوع بورسیه‌ها و حواشی پیرامون آن هنوز این پرونده به سرانجام مشخصی نرسیده و بسیاری از دانشجویان بلاتکلیف هستند. به دلیل شفافیت نداشتن وزارت علوم، اصل بروز تخلف در هاله‌ای از ابهام است، ماجرای بورسیه‌ها در حقیقت یک جریان‌سازی بود که برخی گروه‌های سیاسی برای پیشبرد اهداف خود به راه انداختند.

پنج شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵

توافق دانشگاه آزاد و وزارت علوم درباره برگزاری یکپارچه آزمون‌ تحصیلات تکمیلی 96

دانشگاه آزاد و وزارت علوم درباره برگزاری یکپارچه آزمون‌ تحصیلات تکمیلی سال ۹۶ توافق کردند.

معاون آموزشی وزارت علوم:چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵

دوره‌های مجازی دکتری دانشگاه آزاد مورد تایید وزارت علوم نیست

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: مجوزی که وزارت علوم به دانشگاه آزاد برای دوره مجازی ارایه داده، فقط برای کارشناسی ارشد مجازی واحد تهران آن هم رشته هایی که در تهران دایر است.

صبح امروز صورت گرفت؛شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵

سند ملی آموزش 2030 رونمایی شد

سند ملی آموزش 2030 روز شنبه با حضور وزیر علوم، وزیر آموزش و پرورش، معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده و جمعی از مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی شد.

انتقاد شاکری از وزارت علوم:سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵

وضعیت اشتغال، امکانات رفاهی و حتی خوابگاه‌ها هم در شأن دانشجویان نیست

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران نسبت به مشکلات حوزه آموزش عالی کشور تذکر داد و گفت: توسعه نامتناسب تحصیلات تکمیلی بدون توجه به زیرساخت‌های موردنیاز در حوزه آموزش عالی سبب شد که فشار زیادی به دانشجویان وارد شود که لازم است مسئولان حوزه آموزش کشور هر چه زودتر در این باره فکری کنند.

گزارش «نسیم آنلاین» از سیمای دانشگاه در سال آخر دولت روحانیسه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵

ناکارآمدی در خیابان هرمزان

حسن روحانی در حالی به مناسبت 16 آذر در دانشگاه تهران حضور می یابد که خروجی اقدامات دولت یازدهم در نظام آموزش عالی کشور به هیچ عنوان مثبت ارزیابی نمی‌شود.

معاون وزیر علوم خبر داد؛شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵

کلیات لایحه مقابله با تقلب علمی در کمیسیون حقوقی مجلس تصویب شد

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم از تصویب کلیات لایحه مقابله با تقلب در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی خبر داد.

یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵

اطلاعیه وزارت علوم درباره گزارش‌های سرقت علمی

وزارت علوم دو هفته پس از انتشار گزارش‌هایی در نشریات معتبر از سرقت علمی در ایران، اقداماتی که برای مقابله با این موضوع انجام شده است را منتشر کرد.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین