اخبار بازار نفت (۱۵)

نماینده سابق ایران در هیات عامل اوپکچهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷

غیبت زنگنه مجوز افزایش تولید جهانی نفت را صادر کرد!

 نماینده سابق ایران در هیات عامل اوپک، یکی از مهمترین نتایج دهمین نشست کمیته مشترک وزارتی نظارت بر توافق کاهش عرضه نفت اوپک و غیراوپک درالجزایر را صدور مجوز افزایش تولید و جایگزینی نفت ایران توسط برخی از کشورهای دارای ظرفیت مازاد نفت خام برشمرد.

نقدی بر یکی از بهانه های وزارت نفت برای بی اعتنایی به فروش نفت در بورسپنج شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۷

آیا نفت ایران شناسنامه خاص و یکتا (DNA) دارد؟

در حالی مدیران وزارت نفت مدعی عدم موفقیت عرضه نفت در بورس به دلیل قابل شناسایی بودن نفت ایران هستند که نفت کشورها شناسنامه خاص و یکتا (DNA) ندارند.

فروش بیشتر نفت مایه افتخار است؟سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶

آیا باید از فروش و صادرات نفت خام و گاز طبیعی خوشحال باشیم؟ + نمودار

آمارهای رسمی نشان می‌دهد وابستگی مقداری بودجه به نفت به‌مراتب نسبت به سال‌های گذشته افزایش بیشتری داشته است. سرمایه‌ای ندیدن کالای نفت باعث شده است که ما به هر قیمت حاضر به فروش نفت باشیم و از طرف دیگر هیچ راهکاری حتی میان‌مدت مشخصی برای نیل به تولید ارزش‌افزوده از طریق نفت و گاز نداشته باشیم. این در حالی است که در دولت فعلی نسبت هم‌وغم وزیر محترم نفت صرفاً در مسئله قراردادهای جدید نفتی و کوتاه کردن دست متخصصان داخلی بوده است

سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶

نفت سنگین ایران در بازار بشکه ای 47 دلار و 49 سنت چکش خورد

بهای نفت خام سبک ایران در بازارهای جهانی در دوره زمانی مورد نظر با 21 سنت کاهش، بشکه ای 45 دلار و 21 سنت خرید و فروش شد.

در پی رقابت با ایران صورت گرفت؛دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵

کاهش قیمت نفت عربستان برای اروپایی‌ها

وال‌استریت‌ژورنال نوشت: شرکت "آرامکو" در ایمیلی به مشتریان خود اعلام کرد بهای نفت سبک خود را برای شمال‌غرب اروپا کاهش می‌دهد؛ این اقدام "غیر منتظره" بیانگر رقابت شدید عربستان با ایران است.

زنگنه در همایش مجلس دهمی‌ها:یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

برای بازپس‌گیری سهم بازار نفت ملاحظه هیچ چیزی را نمی‌کنیم

وزیر نفت با اشاره به جنگ نانوشته با عربستان در بازاریابی برای صادرات نفت گفت: برای بازپس‌گیری سهم خود در بازار جهانی نفت ملاحظه هیچ چیزی را نمی‌کنیم.

مجله ”فوربس" بررسی کرد؛چهارشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۵

چرا اقتصاد نفتی ایران دیگر کارساز نخواهد بود؟

مجله آمریکایی فوربس دلایل سقوط جایگاه اوپک پرداخت و نتیجه گرفت تلاش ایران برای به دست آوردن جایگاه پیشین خود در اوپک، تلاشی عبث خواهد بود.

سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵

بهای طلای سیاه به بالاترین میزان در سال ٢٠١٦ رسید

قیمت شاخص نفت خام برنت با ٨٩ سنت (2.12 درصد) افزایش به 42 دلار و ٨٣ سنت برای هر بشکه رسید. قیمت شاخص نفت خام آمریکا نیز با 64 سنت رشد، در سطح 40 دلار و 36 سنت برای هر بشکه تثبیت شد.

فایننشیال تایمز:سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵

عربستان بازار نفت خود را در 9 کشور از دست داد

بر اساس آمارهای اخیر طی سه سال گذشته عربستان سعودی جایگاه خود را در 9 کشور از 15 بازار عمده وارد کننده نفت از دست داده است.

چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴

رییس شورای تجاری ایران-روسیه: ایران رقیب قوی روسیه در بازار نفت اروپا است

رییس شورای تجاری ایران - روسیه گفت: از نظر روابط روسیه با اروپا، ایران رقیب قوی روسیه در بازار هیدروکربوری خواهد شد و هزینه خالص نفت ایران، دو تا دو و نیم برابر کمتر از هزینه نفت تولیدی در بخش اروپایی کشور ماست.

نوبخت در مصاحبه با سی‌ان‌ان: پنج شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴

ایران باید به سهمی که پیش از تحریم‌های در اوپک دست یابد

معاون رئیس جمهور اظهار داشت: اعضای اوپک باید به سهمی که به آنها اختصاص داده شده پایبند باشند و ایران باید قادر باشد به سهمی که تا پیش از تحریم ها داشت، دست یابد و اجازه فروش داشته باشد.

جمعه ۲ بهمن ۱۳۹۴

ظریف: باید سهم خود را از بازار نفت پس بگیریم

وزیر امور خارجه در گفتگو با یک خبرگزاری روسی با بیان اینکه تهران سهم خود از بازار نفت را باز می‌گرداند و بازار نفت باید خود را با این امر تطبیق دهد، تاکید کرد: باید سهم خود را از بازار جهانی پس بگیریم.

یادآوری و تاکید بر ورود ۵۰۰ هزار بشکه‌ای ایران به بازار نفت جهانی:یکشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۴

پالس منفی نیروی زنگنه به بازار جهانی نفت: داریم می‌آییم!

معاون وزیر نفت اعلام کرد: هیچگونه محدودیت فنی برای افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای تولید روزانه نفت ایران وجود ندارد. از امروز فرصتی برای شتاب توسعه درکشور به وجود آمده است و این مقوله بدون شک در صنعت نفت هم آثار شگرفی را به همراه خواهد داشت.

یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴

زنگنه: طرح کلاس بندی جایگاه‌های بنزین تا نیمه دوم سال 95 اجرا نمی‌شود/ نمی‌خواهیم بازار نفت را خراب کنیم

وزیر نفت گفت: طرح کلاس بندی در حد ایده است و اجرایی شدن آن نیز در صورتی که دولت تایید کند و مباحث و فرآیندهای کاری آن انجام شود زمان بر خواهد بود.

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین