اخبار آسیب های اجتماعی (۱۰۴)

دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷

دیرین دیرین - این قسمت: سه منورالفکر

این قسمت از مجموعه انیمیشن دیرین دیرین به موضوع زنانه شدن فقر و افزایش آسیب های اجتماعی پرداخته است.

سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶

اعدام موادفروش‌ها، با 100 کیلو مواد سنتی و 2 کیلو مواد صنعتی

بر اساس اصلاحات انجام گرفته « چنانچه مرتکب موفق به ساخت، تولید، توزیع، فروش یا وارد کردن مواد مخدر و روانگردان موضوع ماده 4 قانون مبارزه با موادمخدر (مانند تریاک، شیره، سوخته و غیره) مشروط به اینکه بیش از یکصد کیلوگرم باشد مجازات مرتکب اعدام خواهد شد.

دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶

دکتر ابهری: روابط جنسی غلط تابعی از سبک زندگی است/ دچار شلختگی فرهنگی شده‌ایم/ کشور فاقد بانک اطلاعات آسیب‌های اجتماعی است

دکتر ابهری تصریح کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای، فضای مجازی، روابط جنسی مجازی باعث شده است که سلیقه‌های جنسی عوض شود؛ روابط فراخانوادگی و فرازناشویی رشد کند و خیانت ومقولاتی چون ازدواج سفیدو طلاق عاطفی وارد زندگی افراد جامعه شود.

یادداشت/ محسن پیرهادیسه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

طلاق، آسیبی که متولی ندارد/ ۹۰ درصد زنان یک‌سال پس از طلاق تمایل به بازگشت دارند

طلاق، به عنوان یک آسیب اجتماعی متولی ندارد، به عبارت دیگر زن مطلقه نهاد حامی ندارد. باید به صورت جدی به برقراری سیستم حمایتی از زنان مطلقه اندیشید. زن مطلقه، «عائله حکومت» است و باید برای خود و اگر فرزندی دارد، به تعداد فرزندش درآمد داشته باشد.

رضایی:جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

یک ملیون نفر در کشور فاقد شناسنامه هستند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مجلس با بیان اینکه طبق شنیده ها یک میلیون بی شناسنامه در کشور وجود دارد، گفت: بیش از ۴۰۰ هزار نفر از این تعداد کودک و ۴۵۰۰ نفر از آنها نیز در استان سیستان و بلوچستان زندگی می‌کنند.

معاون اول قوه قضاییه:چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶

آسیب‌های اجتماعی مساله ای است که روی زمین مانده است

معاون اول قوه قضاییه گفت: قطعا مبارزه با فساد هزینه دارد و یکی از این هزینه ها، وارد کردن فشار بر قوه قضاییه است و دلیل آن هم موثر بودن کارهای قوه قضاییه است. امروز قوه قضاییه در همه موارد، با دانه درشت ها برخورد می کند.

معاون اجتماعی قوه قضاییه:چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶

توقف نرخ رشد آسیب‌های اجتماعی در کشور/ مهار طلاق توافقی

معاون اجتماعی قوه قضاییه گفت: در آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق توافقی، زمین خواری و موضوعات اخلاقی شاهد کاهش نرخ رشد هستیم.

شهردار منطقه ۱۲ خبر داد:یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵

اختلاف مالکان با سرقفلی داران املاک ناایمن مانع ایمن‌سازی/ انباری که در خیابان 17 شهریور دچار حریق شده مجاز به بهره‌برداری نبوده

شهردار منطقه 12 تهران گفت: آتش‌سوزی که در انبار خیابان 17 شهریور اتفاق افتاده بود در حال اطفای کامل است ضمن اینکه این ساختمان با توجه به نیمه‌کاره بودن مجوز بهره‌برداری نداشته است.

محمدرضا زائریچهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵

روحانیت باید برای این فریاد بزند!

با این که به دلایل گوناگون از پیگیری اخبار حوادث پرهیز دارم، در روزهای گذشته دو تصویر فجیع از قتل، مثله کردن و سوزاندن جنازه یک دختر نوجوان و یک زن جوان در دو نقطه مختلف کشور در فضای مجازی به چشمم خورد که بسیار تلخ و شنیع بود و به شدت آزارم داد.

از سال تحصیلی آینده صورت می‌گیرد؛پنج شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵

طرح ملی پیشگیری از مصرف مواد برای دانشجویان پزشکی

رئیس مرکز تحقیقات سوءمصرف مواد دانشگاه علوم بهزیستی، از اجرای طرح ملی «پیشگیری از مصرف مواد با رویکرد دانشجو محور»، خبر داد.

دادستان کل کشور:چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵

نواقص موجود در فرآیند مبارزه با مواد مخدر باید رفع شود/ در صدد اصلاح قانون مجازات هستیم

دادستان کل کشور با بیان اینکه مواد مخدر بستر ایجاد و تولید آسیب‌های دیگر است، گفت: به منظور رفع نواقص موجود در فرایند مبارزه با مواد مخدر به دنبال اصلاح قانون مجازات هستیم.

بازدید از یک کلونی فقر در منطقه ۱۸ تهرانسه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵

آقای استاندار! آقا نادر خانه دارد اما ۳ متر و ۷۵ سانت

نادر مردی میانسال است که در منطقه ۱۸ تهران در خانه‌ای به‌مساحت ۳ متر و ۷۵ سانتی‌متر سکونت دارد تا باخانمان بودن او مهر تأییدی باشد بر اینکه در تهران به آن معنی بی‌خانمان نداریم.

راستگو در جلسه شورای شهر:سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵

عدالت در طبقات محروم رعایت نمی‌شود

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به وضعیت نامناسب اقتصادی کشور گفت: عدالت در طبقات محروم رعایت نمی‌شود که این مسئله باید مورد توجه بیشتر مسئولین قرار گیرد.

یک جامعه شناس:سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵

دولتمردان مکانیسم دفاعی فرافکنی برای خود درست کرده‌اند

یک جامعه‌شناس و استاد دانشگاه گفت: دولتمردان یک نوع مکانیسم دفاعی فرافکنی را در حوزه آسیب های اجتماعی برای خود درست کرده‌اند.

تقی آزاد ارمکی:دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵

برخورد دولت با آسیب‌های اجتماعی اداری است

دکتر تقی آزاد ارمکی اظهار داشت: دولت جدید دولتی است که آسیب‌های اجتماعی را بسیار بروکراتیک دیده است، در‌صورتی‌که این را باید باز دوباره برمی‌گرداند به جمع دانشگاهیان و آدم‌هایی که در این زمینه حساس هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس عنوان کرد:جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵

کوتاهی دستگاه‌های دولتی در مورد معضل گورخواب‌ها/ دولت در مورد بودجه اختصاص یافته برای آنها پاسخ دهد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه کوتاهی دستگاه‌های دولتی درباره معضل اجتماعی گورخواب‌ها محرز است، گفت: دستگاه‌های متولی رفع معضلات اجتماعی باید در مورد بودجه دریافتی در این خصوص پاسخ دهند چرا که اقدام خاصی را در مورد آنها انجام نداده‌اند.

افزایش فروش نوزادان به قیمت ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومانسه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵

فروش نوزاد با همکاری رفقای بهداشتی!

«‌خرید و فروش نوزاد»‌! ‌اصل خبر به اندازه کافی تکان‌دهنده است، این خبر وقتی برای نخستین‌بار از سوی رئیس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران رسانه‌ای شد، از سوی هیچ نهاد مسئولی تکذیب نشد، بلکه مسئولانی نظیر معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری به شکلی ضمنی آن را تأیید کردند.

در محله‌های مرکزی شهر تهران؛چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵

ستاد ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی تشکیل شد

شهردار منطقه یازده تهران در نشست بررسی چالش‌های ناشی از آسیب‌های اجتماعی فصل سرما گفت: در فصل زمستان تدارک مناسبی برای افراد کارتن خواب و معتادان خیابانی در نظر گرفته شده است.

کارشناس فضای مجازی:سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵

یک انقلاب اسلامی باید در فضای مجازی صورت بگیرد

کارشناس فضای مجازی گفت: شبکه ملی اطلاعاتی که دولت مدعی است راه افتاده است؛ وقتی دولت الکترونیک روی آن قرار نگرفته، بانکداری الکترونیک روی آن قرار نگرفته، چه ارزشی دارد؟ یکی از مهمترین فایده های شبکه ملی اطلاعات خارج نشدن اطلاعات حیاتی از کشور است.

فرهادی مطرح کرد؛یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵

تشکیل مجتمع فوریت‌های اجتماعی با هدف کاهش آسیب‌ها/ بیش از 5 هزار متکدی جمع‌آوری شدند

فرهادی اظهار داشت: در مجتمع فوریت‌های اجتماعی از هر نهاد یا سازمان یک نماینده حضور دارند تا هم گزارش عملکرد حوزه خود را ارائه و هم در تدوین برنامه‌های عملیاتی مشاوره دهند.

مدیرعامل بنیاد پیشگیری از آسیبهای اجتماعی:یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵

"آسیب‌های اجتماعی" قدرتمندتر از آن است که مدیران به تنهایی بر آن غلبه کنند

مدیر عامل بنیاد پیشگیری از آسیب های اجتماعی گفت: متNسفانه مدیران ما در بخش های مختلف تنها عمل کرده و دست از یاری یکدیگر برداشته‌اند، غافل از آنکه آسیب های اجتماعی قدرتمندتر از آن است که این مدیران به تنهایی بر آن غلبه کنند.

فرمانده ناجا خبر داد:شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵

کاهش آسیب‌های اجتماعی؛ اولویت‌ نیروی انتظامی/ میزان جرایم کارکنان کاهش داشته است

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با بیان اینکه کاهش آسیب‌های اجتماعی از تأکیدات مقام معظم رهبری است، خاطر نشان کرد: یکی از اولویت‌های نیروی انتظامی حل و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی شورای اسلامی شهر تهران مطرح کرد:سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵

لزوم به اتمام رساندن پروژه‌های نیمه تمام منطقه 18/ نبود مدرسه در نوروز آباد معضل است

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی شورای اسلامی شهر تهران با تأکید برلزوم اتمام پروژه‌های نیمه تمام منطقه 18 گفت: لازم است هرچه سریعتر این پروژه‌ها تعیین تکلیف شوند.

وزیر بهداشت از چهارمین جلسه بررسی آسیب‌های اجتماعی گزارش دادچهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵

روایتی از "مهم‌ترین جلسه‌ نظام" در حضور رهبر انقلاب

وزیر بهداشت در کانال تلگرامی خود؛ گزارش کار این وزارتخانه را در جلسه "بررسی آسیب‌های اجتماعی" در حضور رهبر انقلاب ارائه کرد و در این گزارش آسیب‌های اجتماعی کشور را دردناک اما درمان پذیر معرفی کرد.

یک کارشناس فضای مجازی عنوان کرد:جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵

کاربران فضای مجازی برده‌های مدیران مستبد شبکه‌های اجتماعی

کارشناس فضای مجازی گفت: اغلب کسانی که در فضای مجازی فعالیت می‌کنند یا جامعه‌گریز و ضداجتماع هستند یا جامع‌گریز و ضداجتماع می‌شوند، چرا که فردمحوری موجود در شبکه‌های اجتماعی، آنها را اینگونه بار آورده است.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین