اخبار وزارت صنعت (۸۸)

دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

صف‌های طولانی مردم مقابل وزارت صنعت جهت ثبت سفارش

در این گزارش به مشکلات واردکنندگان و برخی تولیدگنندگانی که اقلام اولیه مرد نیاز خود را وارد می‌کنند پرداخته شده است.

عسگراولادی:سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷

۹۰ درصد مشکلات افتصادی ناشی از تصمیمات غلط دولت است

در شرایط کنونی مردم و فعالان اقتصادی نسبت به نحوه مدیریت اقتصادی بسیاری از مدیران رده بالای اقتصادی کشور اعتراض دارند، اگر اعتراض آنها شنیده نشود و با این ادبیات اخیر معاون وزیر صنعت پاسخ داده شود، به نفع کشور نخواهد بود.

یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۷

پیش‌بینی دیگر رئیسی که طی چند روز گذشته ثابت شد

در این ویدئو، پیش‌بینی حجت‌الاسلام رئیسی که پیش از انتخابات 96 درباره رانت در بخش‌های مختلف دولت گفته بود را مشاهده می‌کنید.

سه شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۷

اعتراف شریعتمداری به هک شدن سامانه وزارت صنعت

در این ویدئو، توضیحات و اعتراف شریعتمداری وزیر صنعت به هک شدن سامانه وزارت صنعت را در برنامه حالا خورشید، مشاهده می کنید.

توضیحات سخنگوی دستگاه قضا در مورد پرونده تخلفات بازار ارز، سکه و خودروسه شنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۷

احضار یک معاون وزارت صنعت در تخلفات بازار سکه و ارز

حجت الاسلام محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه در مورد آخرین تحولات پرونده بازار ارز، سکه و خودرو توضیحاتی را ارائه کردند که در این فیلم مشاهده می‌کنید.

آقای خ کجاست؟یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷

از هک تا فساد سازمان‌یافته در واردات خودرو

اواخر خرداد امسال خبری مبنی‌بر هک شدن سامانه ثبت سفارش وزارت صنعت، معدن و تجارت، از زبان رئیس سازمان بازرسی کل کشور روی خروجی رسانه‌های آنلاین و خبرگزاری‌ قرار گرفت. نکته قابل توجه در جریان هک شدن سامانه ثبت سفارش خودرو این بود که اعلام شد در همین زمان 6 هزار و 400 دستگاه خودروی لوکس ثبت سفارش و از این تعداد حدود چهار هزار خودرو وارد کشور شده و مابقی خودروها نیز همچنان درگمرک باقی مانده است.  این خبر سرآغاز ماجرای مشکوکی شد.

چگونه نیمه شب ۳۵هزار ثبت سفارش غیرقانونی صورت گرفت؟یکشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۷

جزئیات فساد سازمان‌یافته در واردات خودرو

اگر در نیمه شب دست‌هایی روی کیبورد برود و تنها برای مدت زمانی بین ۵ تا ۷ دقیقه، بخشی از یک سایت رسمی را که امکان دسترسی به آن همیشه بسته بود باز کند، چقدر پول به جیب افرادی خاص می‌رود؟

«نود اقتصادی» بررسی کرد؛دوشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۶

صادرات کاشی حافظ به اوراسیا متوقف شد/ فروش داخلی حافظ 64 درصد افت کرد

شرکت کاشی و سرامیک حافظ به دلیل بازسازی خطوط تولید کارخانه اقدام به فروش محصولات تولیدی کرده که به دلیل رکود در صنعت ساختمان اکثر تولیدکنندگان کاشی با قیمت‌های پایین تر از بهای تمام شده ، محصولات خود را به فروش رسانده اند که کاشی حافظ هم از این قاعده مستثنی نبود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت:پنج شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶

تولید کالایی که مصرف کننده را شاد کند عبادت است‌/باقی ماندن در بخش صنعت را ترجیح دادم

نعمت زاده خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از 12 هزار واحد کوچک و متوسط صنعتی و به همین تعداد بنگاه های کشاورزی در سال 95 از طرح رونق تولید استفاده کردند.

شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶

مشکل اصلی صنایع بانک های استانی هستند که از خود اختیاری ندارند/ برخی از طرح ها با عدم ارایه مجوز آب از سوی استان عقیم می ماند

محمدرضا نعمت زاده تصریح کرد: اگر مصرف کنونی آب بخش صنعت از 2 درصد کنونی به سه درصد افزایش یابد، می توان تولید صنعتی را به 2 برابر فعلی افزایش داد.

فیلمیکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶

توضیحات رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی درباره وضعیت بازار کسب وکار

"مهدی پورقاضی" رئیس کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی توضیحات کوتاهی را درباره وضعیت بازار کسب و کار و رتبه منطقه ای و جهانی ایران در این زمینه گزارشاتی را ارائه کرد.

کلاه گشاد فرانسوی‌ها بر سر خودروسازان داخلییکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶

احتمال تعطیل شدن داخلی‌سازی خودروهای پسابرجامی/ وزارت صنعت زیر حرفش زد!

در شرایطی که فشار برای داخلی‌سازی خودروهای جدید خارجی همچنان ادامه دارد، به‌نظر می‌رسد هم وزارت صنعت، معدن و تجارت و هم قطعه‌سازان به‌عنوان حامیان جدی ساخت داخل، به‌نوعی در این ماجرا دچار تناقض شده‌اند.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت:پنج شنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۶

اجازه نمی دهیم واحدهای تولیدی تعطیل شوند

رضا رحمانی گفت: ضروری است همه دست به دست هم دهند تا 44 پروژه‌ای که مربوط به مواردی مثل طرح رونق تولید، بازسازی صنایع، مدیریت واردات و گسترش صادرات است، به مرحله عملیاتی برسند.

گزارش «نسیم آنلاین» از تحمیل یک هزینه سنگین برای اقتصاد کشور؛ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶

حرکت معکوس و غیرکارشناسی دولت در تفکیک وزارتخانه‌ها!

در حالی روحانی قصد دارد برنامه تفکیک وزارتخانه‌ها را اجرایی کند که سابقا از برنامه کوچک‌سازی و چابک‌سازی دولت خبر داده بود. دولت با این اقدام هزینه سنگین مالی زیادی به دوش کشور خواهد انداخت و به جای حرکت به سمت سیاست‌گذاری در حرکتی معکوس به سمت تصدی‌گری سوق داده خواهد شد.

گزارش «نسیم آنلاین»:سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶

بزرگترین شرکت تولیدکننده منگنز خاورمیانه به دلیل تشدید رکود زیان داد!

شرکت معادن منگنز ایران با برخورداری از 5 میلیون تن ذخیره قطعی و 3.5 میلیون تن ذخیره احتمالی، بزرگترین معدن سنگ منگنز خاورمیانه به شمار می‌رود که با تولید 54 هزارتن سنگ دانه بندی درسال 95 رتبه بزرگترین تولید کننده منگنز ایران و خاورمیانه را به خود اختصاص داد.

گزارش «نسیم آنلاین»:پنج شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶

اوضاع بد شرکت وابسته به ایران خودرو/ زیان انباشته لیزینگ خودروکار به 62 برابر سرمایه شرکت رسید!

ظاهرا مطالبات شرکت لیزینگ خودروکار از مشتریان خود مشتمل بر مبلغ 914ر1 میلیارد ریال در قالب اقساط معوق، سود و جرائم و هزینه‌های پیگیری حقوقی وصول مطالبات مشتریان در سنوات قبل بوده است.

وزیر بهداشت در همایش هفته ملی بدون دخانیات: چهارشنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۶

هرچه ما برای مبارزه با دخانیات می‌بافیم، وزارت صنعت پنبه می‌کند

وزیر بهداشت تصریح کرد: وزارت صنعت کاهش مصرف دخانیات را قبول ندارد و به دنبال توسعه این صنعت است زیرا درآمد زایی بالایی دارد و هر چه ما می بافیم، وزارت صنعت پنبه می کند و شاید برای وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه هم این مسیر درآمد زا است که چشم خود را به روی برخی مسائل می بندند.

انتقاد یک اقتصاددان از سیاست وزارت صنعت در پرداخت ۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به بنگاه‌های کوچکیکشنبه ۴ تیر ۱۳۹۶

طرح رونق صنایع کوچک و متوسط وزارت صنعت شکست می‌خورد/ به جای دادن وام هزینه‌های تولید را کم کنید!

بغزیان گفت: به جای اعطای تسهیلات باید هزینه‌های تولید را کاهش دهیم. هزینه‌های تولید را می‌توان با ایجاد انگیزه و مشوق‌های مختلف از جمله معافیت‌های مالیاتی کاهش داد.

پنج شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶

920 هزار نفر به افراد جویای کار کشور افزوده شد/ دولت در ایجاد 220 هزار شغل بیشتر عقب ماند

وزیر صنعت بیان کرد: در فروردین سال 96 نسبت به مدت مشابه سال قبل 920 هزار نفر به افراد جویای کار افزوده شده در حالیکه دولت در سال گذشته 700 هزار شغل در کشور ایجاد کرده است.

نعمت‌زاده:چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶

وزارت صنعت توانایی ایجاد اشتغال 450 هزار نفر را دارد

وزیر صنعت میزان اشتغال پیش بینی شده در چارچوب برنامه ششم توسعه را 950 هزار نفر اعلام کرد و گفت: پس از ابلاغیه مقام معظم رهبری در ابتدای سال جاری، به این جمع‌بندی رسیدیم که وزارت صنعت، معدن و تجارت توانایی ایجاد اشتغال 450 هزار نفر در همه بخش‌های وابسته را دارد.

شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶

پاسخ وزارت صنعت به اظهارات معاون وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت: صادرات میعانات گازی از دولت قبل وارد آمار صادرات غیرنفتی شد!

وزارت صنعت اعلام کرد که از سال 85 در آمار صادرات غیر نفتی کشور ، ‌میزان صادرات میعانات گازی لحاظ شده است.

گزارش «نسیم آنلاین»: صنایع ریخته‎گری مشمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت شدپنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶

زیان انباشته صنایع ریخته‌گری ایران به مرز هشدار رسید

شرکت صنایع ریخته گری ایران با مشکلات عدیده‌ای از جمله کمبود نقدینگی ناشی از وضعیت نامناسب کسب و کار، عدم وجود مواد اولیه اساسی برای چرخه تولید و بدهی‌های مازاد بر توان شرکت مواجه بوده است.

گزارش «نسیم آنلاین»: سود عملیاتی "ایران یاسا تایر و رابر" ۳۰ درصد منحرف شدچهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶

تشدید رکود کار دست تولیدکننده بزرگ لاستیک داد/ برندِ معروف لاستیک سازی تولید خود را یک میلیون کم کرد

مدیرعامل شرکت "ایران یاسا تایر و رابر" تصریح کرده که این شرکت تصمیم بر کاهش تولید گرفته و تولید شرکت از رقم پیش بینی شده 13608941 کیلوگرم به رقم 12576883 کیلو گرم در سال مالی 95 کاهش یافت.

معاون سابق وزیر صنعت در گفتگو با «نسیم آنلاین»: مرغ به ۸۰۰۰ تومان رسید!سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵

تصمیم‌گیری‌های دیرهنگام دولتی‌ها مرغ و گوشت را گران کرد

مفتح گفت: گرانی گوشت قابل رصد، پیشگیری و برخورد بود اما متأسفانه دولت کاری نکرد و امروز شاهد گرانی مرغ در پی افزایش قیمت گوشت گوسفندی هستیم.

گزارش «نسیم آنلاین»: آیا همچنان از رکود خارج شدیم؟! پنج شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵

صادرات کاشی و سرامیک 30 درصد کم شد/ ظرفیت تولید نصف شد!

دولتمردان معتقدند که صنایع مختلف از رکود خارج شده اما انجمن کاشی و سرامیک اذعان داشته که  بیش از ۶۰ درصدکارخانه های کاشی و سرامیک کمتر از  ظرفیت  اسمی  خود مشغول به فعالیت بوده اند.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین