اخبار طب سنتی (۴۴)

سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶

10 راهکار طب ایرانی- اسلامی برای ماه رمضان؛ بین افطار و شام فاصله نیندازید

10 نکته کاربردی از منظر طب ایرانی- اسلامی به زبانی ساده و در پاسخ به سؤالات عمده‌ای که به ذهن روزه‌داران خطور می‌کند، به رشته‌ی تحریر درآمده است از جمله اینکه در ماه مبارک رمضان نباید بین افطار و شام فاصله انداخت.

شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶

توصیه‌های غذایی طب سنتی برای روزه‌داران/ به جای آب، ماءالشعیر طبی بخورید

مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب سنتی ایرانی- اسلامی وزارت بهداشت، به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان، توصیه‌هایی را برای افزونی بهره‌مندی مادی و معنوی از برکات این ماه عزیز و امان یافتن از عوارض روزه‌داری نامتناسب با شرایط سلامت، بیان کرد.

یک متخصص طب سنتی مطرح کرد:جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶

ساعات مناسب غذایی برای روزه‌داران/ بهترین نوشیدنی برای رفع عطش در ماه رمضان

یک متخصص طب سنتی گفت: حتی خوردن ماست با یک غذای دیگری نیز به عنوان روهم‌خوری و مضر محسوب می‌شود چون ماست به طور مستقل یک غذای جداگانه است.

وزیر سابق بهداشت:شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵

قابلیت ارزآوری طب سنتی می‌تواند از نفت بیشتر باشد

وزیر سابق بهداشت با اشاره به توانایی‌های طب سنتی در برطرف کردن مشکلات کشور گفت: با پرداختن به طب سنتی می‌توانیم بسیاری از مشکلات کشور به خصوص مشکلات اقتصادی را برطرف کنیم؛ قابلیت ارزآوری طب سنتی می‌تواند از نفت بیشتر باشد.

جمعی از فعالان طب سنتی تاکید کردندشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵

مردم عملا خدمات "طب سنتی" را دریافت نمی‏‌کنند

جمعی از فعالان حوزه طب سنتی با ارسال نامه‌ای سرگشاده به وزیر بهداشت ضمن بازخوانی برخی برخوردهای قهرآمیز با مراکز و مطب‌های شناخته شده طب سنتی در کشور و فعالان این حوزه، پیشنهاداتی را برای توسعه و ترویج طب سنتی ارائه کردند.

مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت:جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵

طب سنتی فقط "حجامت" نیست/ دانشگاه ارمنستان به صورت غیر قانونی ایجاد شده بود

مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت با اشاره به این که طب سنتی فقط حجامت نیست و برخی مدعیان حجامت سالانه 12 میلیون لیوان حجامت می‌فروشند، گفت: در دانشگاه غیرقانونی ارمنستان منصوب به رئیس مؤسسه حجامت از افراد 40 میلیون تومان می‌گرفتند.

روایت شبکه افق از یک معضل اجتماعی؛چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۵

وقتی پیشگیری از درمان عقب میفتد

ششمین قسمت برنامه "شریان" با موضوع پیشی گرفتن سیاست‌های درمانی به جای پیشگیری از بیماری طی سالیان گذشته در ایران، فردا 11 شهریور از شبکه افق پخش می‌شود.

در حاشیه افتتاح شرکت داروسازی بوعلی‌دارو در قم مطرح شد؛پنج شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۵

لاریجانی: ابوعلی سینا پزشکی حاذق بوده و طب امروز استمرار طب سنتی است

لاریجانی در مراسم افتتاح شرکت داروسازی بوعلی‌دارو در قم گفت: ابوعلی سینا یک پزشک حاذق بوده است و طبی که امروز داریم، جدا از طب گذشته نیست بلکه استمرار طب سنتی است.

مدیرکل دفتر طب سنتی ایرانی- اسلامی وزارت بهداشت تشریح کردشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵

آخرین مصوبات جلسه شورای طب سنتی/ ساماندهی عطاری‌ها از مصوبات این جلسه

دکتر خدادوست از برگزاری چهارمین جلسه شورای طب سنتی با حضور وزیر بهداشت خبر داد و ساماندهی عطاری‌ها را یکی از مهمترین مصوبات این جلسه عنوان کرد.

پنج شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۵

شیوه آب کردن چربی‌های دور شکم در طب سنتی

یک پژوهشگر طب سنتی گفت: پرهیز غذایی، مصرف میزان مناسبی از غذای مورد نیاز بدن و گیاهان دارویی به از بین بردن چربی‌های دور شکم و پهلو کمک می‌کند.

امشب؛چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵

درمان بیماری ها در مطب طبیعت؛ از شبکه افق پخش می‌شود

دومین قسمت مجموعه مستند "درمان سبز" با موضوع روش‌های طبیعی برای درمان بیماری‌ها، امشب ساعت 21 از شبکه افق پخش می‌شود.

معاون تعالی دفتر طب سنتی وزارت بهداشت مطرح کردشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵

ثبت 25 تیرماه در تقویم ملی به نام "طب‌ ایرانی"

معاون تعالی دفتر طب سنتی وزارت بهداشت با اشاره به پاسداشت از میراث هزاران ساله طب سنتی گفت: با توجه به تصویب سند ملی گیاهان دارویی و طب‌سنتی در روز 25 تیرماه 92 تلاش می‌کنیم این روز در تقویم ملی به نام طب‌ ایرانی نامگذاری شود.

وزیر بهداشت عنوان کردشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۵

آخرین جزئیات پرونده مرحوم "کیارستمی"/ تحت پوشش قرار گرفتن خدمات طب سنتی و داروهای گیاهی

وزیر بهداشت با اشاره به آخرین جزئیات پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی، گفت: تیم مجرب و شناخته شده 30 نفری در حال بررسی این پرونده بوده که بدون هیچ اغماضی آنچه که علمی و بر اساس عدالت است را انجام خواهند داد.

یک کارشناس طب سنتی تشریح کرد:پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵

روش‌های طب سنتی در درمان سفیدی و ریزش مو

یک متخصص طب سنتی گفت: اگر فردی در سنین زیر 40 سال با مشکل سفیدی مو مواجه شود باید نسبت به درمان اقدام کرده زیرا سفیدی مو در این سنین می‌تواند دلیل نوعی بیماری باشد.

مدیرکل طب سنتی وزارت بهداشت در پیش خطبه‌های نماز جمعه تهران:جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵

راهکارهای رفع تشنگی در ماه رمضان/ پرهیز از باز کردن افطار با آب سرد و شربت‌های سرد

مدیرکل طب سنتی وزارت بهداشت راهکارهایی را برای رفع تشنگی در ماه رمضان عنوان کرد. اگر روزه‌دار برای افطار خواست شله‌زرد، فرنی یا شیر و برنج استفاده کند حتماً همراه با کمی دارچین باشد تا هضم آن راحت شود.

مدیرکل دفترطب سنتی وزارت بهداشت:چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۵

ایجاد رشته دستیاری طب سنتی ایرانی تصویب شد/ تلاش برای پوشش بیمه‌ای خدمات طب سنتی

مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت از تصویب ایجاد رشته دستیاری طب سنتی ایرانی با هدف نهادینه شدن آموزه‌های طب سنتی خبر داد.

یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵

لغو نخستین کنگره حمایت از طب سنتی در دقیقه نود

نخستین کنگره حمایت از طب اسلامی ـ ایرانی تنها یک روز مانده به برگزاری با عدم موافقت شورای تأمین استان تهران لغو شد؛ این در حالی است که وزارت کشور مجوز برگزاری این مراسم را اعلام و بسیاری از مدعوین جهت شرکت در کنگره از استان‌های مختلف راهی پایتخت شده بودند.

مراجع تقلید تأکید کردنددوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵

حق طب سنتی باید ادا شود/ لزوم احیا و رسیدگی به طب اسلامی

طب سنتی امروزه علیرغم پیشرفت طب مدرن بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته و مراجع تقلید نیز بر ادا شدن حق این طب در کشور تأکید دارند. علما معتقدند طب سنتی پدیده‌ای است که خداوند به بشر عطا کرد و باید از این موهبت الهی استفاده شود.

صبح امروز انجام گرفتدوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۵

نخستین کلینیک طب سنتی نیروهای مسلح در بیمارستان 501 ارتش افتتاح شد

نخستین دانشکده طب سنتی ایرانی اسلامی با حضور معاون وزیر بهداشت و معاون هماهنگ‌کننده آجا در بیمارستان 501 ارتش افتتاح شد.

سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵

تشکیل دادگاه پدر طب ایرانی-اسلامی با شکایت وزارت بهداشت+تصاویر

ناصری از اساتید طب سنتی گفت: روند مقابله با طب سنتی مدتی است که شکل گرفته است و یک جریان نرم در حال کنار زدن این طب از زندگی مردم است.

بی‌مهری وزارت بهداشت به دانشکده‌های طب سنتی هم سرایت می‌کند؟دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵

آقای وزیر نگران قول‌های شما هستیم

تصمیم قابل تامل وزارت بهداشت در تنزل جایگاه طب سنتی علی رغم قول‌های قبلی مسئولان وزارتخانه، نگرانی‌های جدی را بوجود آورده است. این سوال مطرح است که آیا دانشکده‌های طب سنتی هم تحت تاثیر این تصمیم قرار خواهند گرفت؟

مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت:پنج شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵

مرکز حجامت ایران در امر آموزش مجوزی از وزارت بهداشت و شورای گسترش ندارد

دکتر خدا دوست اظهار داشت: این مرکز به عنوان دفتر نمایندگی دانشگاه ارمنستان فعالیت می کرد اما فعالیت هر مرکز آموزش عالی در حوزه بهداشت و درمان طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، نیازمند اخذ مجوز از وزارت بهداشت و شورای گسترش دانشگاه ها است، که این مرکز مجوزی برای فعالیتهای آموزشی دریافت نکرده بود.

دیناروند خبر داد:چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

سیاست وزارت بهداشت توسعه طب سنتی است/ با عطاری‌های متخلف برخورد می‌کنیم

رییس سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت اعلام کرد: تنها در تهران بیش از پنج هزار عطاری مجاز وجود دارد و برابر همین تعداد نیز عطاری‌های غیر مجاز در حال فعالیت هستند.

وزیر بهداشت تاکید کرد:چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

لزوم تسهیل ورود بخش خصوصی به حوزه طب سنتی/ اعتقاد عمیقی به تقویت طب سنتی داریم

وزیر بهداشت از وجود برخی از عطاری‌هایی که به سلامت مردم آسیب می‌رسانند به عنوان یکی از مشکلات حوزه طب سنتی یاد کرد و گفت: وزارت بهداشت به دنبال تبلیغ و تشویق طب سنتی و طب مدرن است و هر دو طب را حمایت می‌کند.

معاون طب سنتی:دوشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۴

وجود 20 سلامتکده طب سنتی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور

معاون طب سنتی با اشاره به وجود 20 سلامتکده طب سنتی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، اظهار داشت: این سلامتکده‌ها محلی است برای اصلاح سبک زندگی و آموزش به افراد جامعه که در کنار دریافت این خدمات می‌توانند از خدمات درمانی هم استفاده کنند.

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین