اخبار وزارت خارجه سوریه (۱۳)

دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶

دمشق آزادی موصل را به ملت و دولت عراق تبریک گفت

وزارت خارجه سوریه امروز دوشنبه آزادسازی شهر موصل توسط الحشد الشعبی و ارتش عراق را به ملت و دولت این کشور تبریک و تهنیت گفت.

وزارت خارجه سوریه:شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶

گزارش سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی درباره خان‎شیخون جعلی است

وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای گزارش صادره سازمان منع گسترش سلاح شیمیایی درباره حمله شیمیایی به خان شیخون را رد کرده و آن را جعلی خواند.

وزارت خارجه سوریه: دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶

حمله به هواپیمای سوری تردیدی در حمایت واشنگتن از تروریسم باقی نمی‌گذارد

وزارت امور خارجه سوریه طی بیانیه‌ای اعلام کرد که تهاجم نظامی آمریکا به هواپیمای سوری فرصتی برای شک در مورد حقیقت موضع آمریکا در حمایت از تروریسم باقی نمی گذارد.

در نامه‌هایی جداگانه به سازمان ملل و شورای امنیتپنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵

سوریه اقدامات برخی کشورهای حامی تروریسم در توجیه جنایت‌ها را محکوم کرد

وزارت خارجه سوریه در نامه‌هایی جداگانه به سازمان ملل و شورای امنیت، اقدامات برخی کشورهای حامی تروریسم در توجیه جنایت‌های تروریست‌ها را محکوم کرد.

وزارت خارجه سوریه:چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵

گمراه‌سازی افکار عمومی در شأن کشورهای اروپایی نیست

وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که گمراه‌سازی افکار عمومی در شأن برخی از کشورهای اروپایی نیست.

وزارت خارجه سوریه: چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵

مردم سوریه نیازی به نصیحت‌های دبیرکل سازمان ملل ندارند

وزارت خارجه سوریه با انتقاد شدید از بان کی مون اعلام کرد که او از منشور سازمان ملل منحرف شده است. این موضع‌گیری سوریه در واکنش به اظهارات بان کی مون در مجمع عمومی سازمان ملل بوده که مدعی شد، دولت سوریه تعداد زیادی از غیرنظامیان را کشته است.

سوریه: سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۵

با تمام حملات هوایی بدون هماهنگی ترکیه برخورد می‌کنیم

یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه تاکید کرد که دمشق با هرگونه اقدام هوایی بدون هماهنگی ترکیه در سوریه برخورد خواهد کرد.

با صدور بیانیه‌ایجمعه ۱۹ شهریور ۱۳۹۵

وزارت خارجه سوریه هرگونه استفاده دمشق از گازهای سمی در حلب را تکذیب کرد

وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای، ضمن تکذیب هرگونه استفاده دمشق از تسلیحات شیمیایی در شهر حلب، از آمادگی خود برای همکاری با جامعه جهانی جهت بررسی در این زمینه خبر داد.

وزارت خارجه سوریه:شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵

تغییر نام "النصره" تلاشی بیهوده برای محو کردن آثار جرم آنها است

وزارت خارجه سوریه خطاب به سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان اعلام کرد که تغییر نام گروه تروریستی النصره، تلاشی ناامیدانه برای محو کردن آثار جرم و جنایات آن است.

وزارت خارجه سوریه:پنج شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۵

تنها هدف انفجارهای "قامشلی" شکست مذاکرات صلح است

وزارت خارجه سوریه در واکنش به عملیات‌های تروریستی اخیر در این کشور به‌ویژه در "قامشلی"، تأکید کرد، این انفجارها، شکست مذاکرات صلح را نشانه گرفته است.

جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵

سوریه: در پی عضویت مجدد در اتحادیه عرب نیستیم

وزارت خارجه سوریه ضمن انتقاد از مواضع منفی اتحادیه عرب در قبال این کشور و لیبی، تأکید کرد تا زمانی که این اتحادیه تحت سلطه کشورهایی است که به توطئه علیه سوریه معروف هستند، دمشق حتی فکر عضویت در این اتحادیه را ندارد.

دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴

سوریه حمله ائتلاف آمریکایی به یکی از مراکز نظامی خود را محکوم کرد

وزارت خارجه سوریه در نامه‎هایی جداگانه به سازمان ملل و شورای امنیت ،حمله هواپیماهای ائتلاف آمریکا به یکی از مراکزنظامی خود دردیرالزور را محکوم کرده و خواستار اقدام فوری این دو نهاد بین المللی برای جلوگیری از تکرار آن شد

یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۳

اخبار آرشیوی

وزارت خارجه سوریه در واکنش به هدف قرار گرفتن جنگنده این کشور توسط ارتش ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: اقدامات تجاوزکارانه نظامی دولت ترکیه طی دو روز گذشته در منطقه مرزی دو کشور و سقوط جنگنده سوری نشان دهنده دست داشتن آنکارا در بحران جاری سوریه است

  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین