اخبار شهریار زرشناس (۳۵)

زرشناس در همایش چهل سال توطئه، چهل سال مقاومت:شنبه ۸ دی ۱۳۹۷

حاکم کردن اقتصاد نئولیبرالی از سال ۶۸ در دستور کار دولت وقت قرار گرفت

عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ گفت: انقلاب اسلامی ساخت سیاسی پروژه شبه مدرنیته را تغییر داد، اما ساخت اقتصادی و فرهنگی آن باقی ماند و از سال ۶۸ حاکم کردن اقتصاد نولیبرالی در دستور دولت وقت قرار گرفت.

تحلیل شهریار زرشناس از جلیقه زردهاشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷

فرانسه تجسم ناتوانی سرمایه داری نئولیبرال در یک متروپل امپریالیستی

آنچه امروز در فرانسه شاهدیم نقطه عطف در تقابل بدنه اکثریت کارگران فرودست و کم درآمد جامعه فرانسه با سیاست‌های سرمایه داری نئولیبرالی است. این تقابل امروز در فرانسه به چند دلیل به نقطه عطف خود رسیده است. چیزی که امروز در فرانسه می‌بینیم تجسم ناتوانی و زمین گیر شدن سیاست‌های اقتصادی سرمایه داری نئولیبرال در یک کشور متروپل امپریالیستی است.

آیا «تعامل سازنده» و همسویی با نظام جهانی موجب رفاه و پیشرفت کشور می‌شود؟سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷

مرگ بر آمریکا کلیشه نیست

چرا مرگ بر آمریکا؟ چرا باید با دولت مستکبر ایالات متحده آمریکا به عنوان سرکرده نظام جهانی سلطه مبارزه کرد؟ آیا «تعامل سازنده» و همسویی با نظام جهانی، رویکرد بهتری نیست و موجب رفاه و پیشرفت کشور نمی‌شود؟

چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

صراحت‌مان‌ در بدون توقف بیش‌ازدیگران‌ است!

ین برنامه قبلاً در شبکه سه تولید شده بود. موضوع آن چالش‌های انقلاب اسلامی بود و کارشناس آن هم آقای رحیم‌‌پورازغدی بودند. آن فصل در 10‌قسمت تولید شد. امسال پس از شروع به کار مدیریت جدید شبکه، ایشان برای ادامه بدون توقف ابراز تمایل کردند. قرار شد فضای این فصل بررسی چالش‌های مردمی با رویکرد جوانانه باشد. هدفمان این است که سؤالات روز مردم را پاسخ دهیم.

فیلمچهارشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

تبعات تکرار روحانی از زبان شهریار زرشناس

شهریار زرشناس در گفتگو با «نسیم آنلاین» از تبعات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی تکرار دولت روحانی پرده برداشت.

فیلمچهارشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

تحلیل مواضع تند این روزهای روحانی توسط شهریار زرشناس

شهریار زرشناس استاد دانشگاه در گفتگو با «نسیم آنلاین» علل مواضع تند این روزهای روحانی را تشریح کرد.

شهریار زرشناس:یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

شورای عالی انقلاب فرهنگی در یک رخوت بوروکراتیک هضم شده/ این شورا در مواردی مانند "سند ۲۰۳۰" خواب‌زده عمل‌ می‌کند

عضو هیأت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: "سند ۲۰۳۰" را که آقایان وزارت آموزش و پرورش می‌خواستند اجرایی کنند، متأسفانه شورای عالی انقلاب فرهنگی هم بر روی آن صحه گذاشت.

شهریار زرشناس در گفتگوی تفصیلی با «نسیم آنلاین» مطرح کرد: منافع تعدادی از دولتمردان متنفذ به سرمایه خارجی گره‌خوردهشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۵

برخی دولتمردان، توزیع‌کننده کالاهای خارجی شده‌اند

شهریار زرشناس گفت: اقتصاد شبه مدرنی که برای ما ساخته‌اند فرآیندی داشته که از 1250 و 1260 هجری قمری یعنی از اوایل دوران ناصر الدین شاه و اواخر زمان محمد شاه با ورود سهمگین سرمایه خارجی شروع شده و حالا به نقطه اوج خود رسیده است.

در دومین مناظره برنامه زاویه "پیرامون نفوذ" مطرح شد:پنج شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵

زرشناس: نفوذ می‌خواهد ارتجاع شبه‌مدرن را بر ما حاکم کند/ عبدالکریمی: مساله‌ای به نام نفوذ فرهنگی را باور ندارم

بیژن عبدالکریمی و شهریار زرشناس، در قالب دومین مناظره تلویزیونی پیرامون نفوذ در برنامه زاویه شبکه چهارم سیما با یکدیگر به بحث و گفتگو نشستند.

فیلمسه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵

غرب از دوره رنسانس برای فلسطین نقشه داشته است!

"شهریار زرشناس" در گفتگو با «نسیم آنلاین» اظهاراتی درباره اشغال فلسطین توسط صهیونیست‌ها و ریشه‌های این مسئله در عهد رنسانس، بیان کرد که در این کلیپ منتشر شده است.

شهریار زرشناسیکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵

"کنفرانس فلسطین"، بالا گرفتن صدای انقلاب و تضعیف سازشکارها

این استاد دانشگاه نوشت: در پی بی‌اعتبار شدن جریان غرب‌گرای هوادار سازش با آمریکا در ایران و با توجه به پیامدهای ناشی از روی کار آمدن ترامپ و تقویت کلی جبهه مقاومت در منطقه، فرصتی استثنائی برای محور مقاومت به رهبری نظام ایران پدید آمده تا با تکیه بر "انتفاضه" به قرار گرفتن جریان مقاومت در موضع تهاجمی کمک نماید.

چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵

مصادیق نفوذ در "زاویه" تعریف می شود

برنامه" زاویه "شبکه چهار سیما 27 بهمن به موضوع نفوذ و مصادیق آن می پردازد.

شهریار زرشناس در گفتگوی تفصیلی با «نسیم آنلاین»:شنبه ۴ دی ۱۳۹۵

"فتنه"، "تحریم" و "تعامل" سه ضلع یک طراحی

زرشناس گفت: با شکست کودتای سال 88 نیروهای این کودتا به خارج از کشور گرا می‌دادند که فشار تحریم را سنگین کنند تا بتوانیم روی موج این تحریم سوار شویم و مردم را وادار کنیم که این بار تاکتیک جدید ما را که تحت عنوان تعامل سازنده با دنیا مطرح می‌شود بپذیرند.

پیامدهای پیروزی ترامپ بر نئولیبرال‌های وطنی در گفتگوی تفصیلی «نسیم آنلاین» با شهریار زرشناس؛دوشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۵

شکست هیلاری، نئولیبرال‌های ایرانی را در پروژه نفوذ دیپلماتیک دچار مشکل می‌کند/ ترامپ توهم مطرودین جامعه آمریکا است

زرشناس: ترامپ توانست توهم قشر ضعیف به تغییر را بیدار کند و توانست این حس را ایجاد کند که من می‌توانم وضع را عوض کند، این افراد در هیچ نظرسنجی دیده نمی‌شوند، اینها به هیچ وجه به نظرسنجی پاسخ نمی‌دهند، این افراد همان‌هایی هستند که در اتوبان‌ها و زیرپل‌ها می‌خوابند، اینها حلبی نشین‌های جامعه آمریکا هستند.

زرشناس در برنامه "ثریا":پنج شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵

انتخابات آمریکا نشان‌دهنده عمق بحران در نظام سرمایه‌داری جهانی است

عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: جریانی که امروز پروژه نفوذ را مدیریت می‌کند، بحث اشرافی‌گری در کشور را هم مدیریت کرده و اگر می‌خواهیم با حقوق‌های نجومی مبارزه کنیم باید در ابتدا با پروژه نفوذ فرهنگی مقابله داشته باشیم.

شهریار زرشناسچهارشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۵

"فیش‌های نجومی"؛ تنها یکی از جنبه‌های حمله مدیریت اشرافی به انقلاب است

این عضو هیئت علمی دانشگاه با بیان اینکه فساد فیش‌های نجومی فقط یکی از جنبه‌های حرکت مدیریت اشرافی نئولیبرالیست در حمله به آرمان‌های انقلاب است نوشت: شبکه این مدیریت در قلمروهای دیگر از سیاستگذاری‌های دیپلماتیک تا سرویس‌دهی به معاندان فرهنگی خطرات ویرانگری برای انقلاب اسلامی دارد.

رفتارشناسی انتخاباتی اصلاح‌طلبان و اعتدالیون در گفتگوی «نسیم آنلاین» با شهریار زرشناس:یکشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۵

"برجام 2" اسم رمز باج‌خواهی از نظام است

عضو هیئت علمی دانشگاه گفت: بدنه جریان نئولیبرال؛ استحاله طلبی را در کشور دنبال می‌کند و به دنبال تغییر در اساس نظام است.

یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳

کتاب "درباره آزادی" رونمایی می‌شود

مراسم رونمایی کتاب"درباره آزادی" اثر شهریار زرشناس، ساعت 16:30 سه‌شنبه، در دانشگاه امام صادق برگزار خواهد شد

چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۲

اخبار آرشیوی

شهریار زرشناس در گفتگو با «نسیم»: در سوابق آقای ملک‌احمدی در دوران دبیرکلی سابق ایشان در نهاد کتابخانه‌ها، حساسیت لازم نسبت به تهاجم فرهنگی دیده نمی‌شود/ نگران تبدیل شدن نهاد به بستری برای تهاجم فرهنگی هستم

چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲

اخبار آرشیوی

برنامه تلویزیونی "زاویه"در ادامه سلسله مناظرات و نشست‌های تخصصی علوم انسانی امروز، 3 مهر میزبان مناظره صادق زیباکلام و شهریار زرشناس درباره "ما، غرب و مدرنیته" خواهد بود/ این برنامه تخصصی به صورت هفتگی چهارشنبه‌ها ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود

شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

شهریار زرشناس: در زمینه فلسفه اسلامی خود را مدیون آیت‌الله مصباح می‌دانم/ شخصیت دکتر شریعتی را خیلی دوست دارم ولی افکار وی جذابیت زیادی برایم ندارد و آنها را دقیق نمی‌دانم/ بنیان‌های فکری‌ام را از جهت غرب‌شناسی، مدیون سیداحمد فردید هستم

سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

پنجمین و جدیدترین شماره ماهنامه نقد ادبی "اقلیم نقد" به سردبیری محمدرضا سرشار و با مقالاتی از شهریار زرشناس، حمیدرضا شکارسری، سیدعلی میرفضلی و اسماعیل امینی روی کیوسک‌های مطبوعاتی رفت

سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

شهریار زرشناس: وجود یک ساختار مرکزی برای مدیریت کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور ضروری است/ نمی‌توان سکان کتابخانه‌های عمومی را به شهرداری‌ها سپرد چرا که زیر نظر شوراهای شهر بوده و گرایش‌های متفاوت فکری، فرهنگی و سیاسی در آنها وجود دارد

دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

برنامه "کارنامه" شبکه 4 سیما امشب ساعت 22:10 با حضور "شهریار زرشناس" و در غیاب دبیرکل نهاد کتابخانه‌ها، مسائل حوزه کتاب و کتابخوانی و کتابخانه‌های عمومی را مورد بررسی قرار می‌دهد/ پیش از این، ازحضور "منصور واعظی" در برنامه امشب خبر داده بودند که این حضور میسر نشده است

شنبه ۶ آبان ۱۳۹۱

اخبار آرشیوی

شهریار زرشناس: هر مطالعه‌ای مفید نیست و شاید ضرورت هم نداشته باشد/ مطالعه‌ای مفید است که مسیر و جهت صحیح داشته باشد و انسان را به سوی کمال هدایت کند/ هر فعلی در عالم یا در جهت الهی است یا شیطانی و مطالعه هم می‌تواند در این یکی از این دو جهت باشد

بیشتر در حال بارگذاری...
  • پر بیننده‌ترین
  • پر بحث‌ترین